Intussen, was het twaalf uur geworden. We zouden niet graag beweren, dat wij deze dag alles volgens de regels der kunst gedaan, hadden. ®s Maandagsmorgen.s om half zes kwam het water weer zo snel, dat vele drooggebleven. plaatsen weer onderliepen. Onmiddellijk kwamen, wij weer in actie om de mensen naar hogere gedeelten te evacueren. Toen we ons meldden op de post, waren er weer enkele mensen, meer om te helpen. We zijn deze dag speciaal bezig geweest op de dijken in de omgeving van Cape 11e, waar de vissers bezig waren, om de mensen, die daar in, benarde omstandigheden verkeerden, te redden. Wij voer den deze mensen in enkele bestelwagens naar Zierikzee af, waar ze in scholen en in, kerken werden ondergebracht. Sies en Rolrner hadden, deze dag nog een moeilijk karwei, toen schip per Jan Schot door kou en vermoeidheid, nadat hij vele mensen, had ge red, het moest opgeven en zij hem op een hek ruim een. kilometer over de dijk moesten dragen, aleer zij bij hun auto konden komen. Geluk kig is deze redder na een. verblijf van enkele dagen in. het ziekenhuis geheel hersteld» Ook Dinsdag zijn wij nog naar Capelle en Stevensluis geweest. s Middags kwamen de mensen met helicopters van Oosterland. Deze land den op !t Sas, waar wij ze met een lord-Service-wagen gingen, ophalen. Met deze werkzaamheden legde onze chauffeur L.v.d.Houten bijna 100 KM per dag af. Juist in, deze dagen. en. die daar op volgden, (wij kregen toen nog versterking van J. Simmers) konden we als ploeg pas goed samenwerken in tegenstelling met de eerste dag. Toen de evacuatie naar elders begon en wij de stroom van mensen moesten gaan afvoeren, kwamen we pas tot de ontdekking, dat er zoveel oude mensen, invaliden, en zieken waren. Dank zij echter het feit, dat wij toen, in goed ploegverband konden werken, konden wij b.v. binnen, één uur vijftien operatie-patienten uit de Cornelia-Stichting aan. boord van de schepen brengen (alles met de ford-bestelwagen). Door de chaos, die toen heerste en, het Evacuatie-bureau, dat geen. goede inlichtingen gaf aangaande de namen der schepen, waarmee de men sen moesten, worden vervoerd, deden wij vergeefse reisen. naar de Nieuwe Haven en. moesten, wij de mensen weer terugbrengen naar hun. huis. Op een dag, dat de ons zo bekend geworden boot :i'de Rob" weer binnenkwam, heb ben we maar op eigen initiatief gehandeld en binnen het uur kon, hij weer vertrekken met ongeveer vijftien ouden van dagen en zieken aan boord. Wij hebben in die dagen honderden, mensen afgevoerd. "Verschillende mensen van ons zijn nog met evacuatie-transporten, per boot meegeweest naar Dordre cht We kunnen zeggen, dat deze ramp voor ons alleen, de grootste en uit gebreidste les is geweest, die wij ooit hebben meegemaakt. L.A. Schouls ThSie s J. Folmer. JSimmess. L.v.d. Houten. A.v.d. Houten - 2

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1953 | | pagina 12