19 C. Snethlage jarenlang voorganger was, kwam vacant in verband met het feit, dat Ds Snethlage met emeritaat ging. De centrale kerke- raad van Hillegersberg heeft besloten om een predikant te beroepen met een bepaalde opdracht voor de arbeid onder de Vrijzinnige Hervormden. De kerkeraad heeft inmiddels reeds een beroep uit gebracht op Ds Mr C. G. Mulder te Baflo. De afdeling Overschie, die eerst gezamenlijk met Hillegersberg een eigen voorgangster had in de persoon van Mej. C. de Jong, heeft deze voorgangster nu geheel voor zichzelf. De afdeling Leiden kwam vacant doordat Dr K. H. Boersema met emeritaat ging. In deze vaca ture werd beroepen Ds W. J. H. Hubeek, Remonstrants predikant uit Vlaardingen. Ds Hubeek, die zal overgaan naar de Ned. Herv. Kerk, nam dit beroep aan en heeft inmiddels zijn intrede in de afdeling Leiden gedaan. De afdeling Maasdijk, reeds eerder vacant gekomen door het vertrek van Ds J. v.d. Winden uit Naaldwijk naar Veen- huizen, wordt thans bediend door de Heer J. P. v. Dooren uit Leiden. De nieuwe afdeling Nieuwveen wordt verzorgd door Ds J. H. C. Kater, emeritus-predikant aldaar. De in de afdeling Haarlem ont stane vacature door het vertrek van Dr J. de Graaf naar Arnhem zal helaas niet worden vervuld wegens gebrek aan geldmiddelen. De overgebleven voorganger Ds J. Heidinga werd door de Ned. Herv. gemeente van Haarlem beroepen als predikant voor bijzondere werkzaamheden. De afdelingen Vlissingen en Goes beriepen ge zamenlijk een voorganger en wel Ds N. v.d. Wall uit Hornhuizen- Kloosterburen. Ds v.d. Wall nam dit beroep aan en heeft reeds zijn intrede gedaan. Wij wensen deze beide afdelingen in midden-Zeeland hartelijk geluk met het feit, dat hun pogingen om een eigen voor ganger aan te stellen met succes zijn bekroond. Ook de afdeling Woudenberg-Scherpenzeel kreeg een eigen voor ganger in de persoon van Ds P. v.d. Wal, emeritus-predikant uit Idaard. Ook deze afdeling feliciteren wij van harte met het slagen van haar actie om te komen tot het aanstellen van een eigen voor ganger. De afdeling Amersfoort kwam vacant door het vertrek van Ds C. J. v. Royen naar Zierikzee. De afdeling Achlum wordt verzorgd door de Heer A. Kalis uit Kimswerd. In Oldemarkt catechiseert Ds W. Klaassen uit Scherpen zeel. In Ommen catechiseert de Heer M. v. Aken uit Balkbrug. De afdeling Appingedam, die vacant was gekomen door het vertrek van Ds J. H. W. Sandijck uit Jukwerd naar Coevorden, heeft een nieuwe voorganger gekregen in de persoon van Ds W. Reezigt uit Jukwerd. Hoewel geen mutatie, worde in dit verband ook nog ver meld, dat Ds A. Bongenaar in Groningen zijn intrede deed in de Ned. Herv. gemeente als gewoon predikant met een bepaalde op dracht voor het werk onder de leden en begunstigers van de af deling der Vrijzinnige Hervormden.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1952 | | pagina 7