16 niet meer mogelijk zijn Uw opmerkingen te verwerken in de uitgave van het dienstboek, die thans persklaar gemaakt wordt, maar bij de revisie van deze uitgave zal Uw „Bijdrage tot de Hervormde Eredienst" zeker tenvolle moeten worden verdis conteerd." Wij danken de studiecommissie tenzeerste voor haar werkzaam heden. Ongetwijfeld is haar rapport een waardevolle bijdrage tot de vernieuwing van de eredienst der Ned. Herv. Kerk. Met dit rapport heeft onze beweging weer duidelijk gedemonstreerd dat aan haar streven en haar arbeid geen partijzucht en geen partij overwegingen ten grondslag liggen, maar dat de liefde voor onze Ned. Herv. Kerk haar drijft en bezielt. III. PROVINCIALE VERENIGINGEN. Wij kunnen dit verslag helaas niet in een opgewekte toon aan vangen. Want wij moeten melding maken van de opheffing van enkele afdelingen. In het vorige Jaarverslag werd als nieuwe afdeling vermeld de afdeling Midsland. Helaas is aan deze afdeling geen lang leven beschoren geweest. Want wij moeten thans mededelen, dat deze afdeling reeds is opgeheven. Verder zijn opgeheven de afdelingen Westzaan, Westwoud, Zierikzee, 's Hertogenbosch en Bergen op Zoom. Deze afdelingen waren „sluimerend". Helaas zijn zij niet uit hun „sluimering" ontwaakt. De sluimerende afdeling Zeist is gelukkig wakker geworden. De afdeling Zeist, schrijft de secretaris, is a.h.w. opnieuw opgericht. Wij hopen, dat de afdeling Zeist in de toekomst een krachtige op bloei zal vertonen. Als nieuwe afdeling mogen wij begroeten in Zuid-Holland de afdeling Nieuwveen. Ook deze afdeling wensen wij in de toekomst groei en bloei toe. Het aantal afdelingen bedraagt nu 164, over de provincies verdeeld als volgt: Gelderland 24, Zuid-Holland 34, Noord-Holland 21, Zee land 4, Utrecht 5, Friesland 33, Overijssel 13, Groningen 14, Noord- Brabant en Limburg 3, Drenthe 13. Het aantal aangesloten gemeenten is 182, het aantal donateurs, kerkeraden, kerkvoogdijen en verenigingen bedraagt 86. Het aantal verspreide leden is 390. In bijna alle Provincies vonden vergaderingen en samenkomsten plaats. Gelderland vermeldt een voorjaars- en najaarsvergadering. Bo vendien maakt Gelderland melding van een openluchtsamenkomst in Arnhem.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1952 | | pagina 6