gebeurd. Mevr. Dr H. Verwey-Jonker en Dr J. de Graaf hebben beide in onze pers hun uiteenlopende visie op het probleem bescherming burgerbevolking" gegeven. Verder werd gesproken over de verhouding van onze vereniging en de Federatie van Vrijz. Herv. Vrouwen-Verenigingen. Deze be spreking leidde tot het besluit om een zeer nauw contact tussen ons H.B. en de Federatie tot stand te brengen. Besloten werd, dat een vertegenwoordigster van het Hoofd bestuur van de Federatie geregeld de H.B.-vergaderingen zal bij wonen en dat een vertegenwoordiger van het H.B. de vergaderingen van het Hoofdbestuur van de Federatie zal bijwonen. De Federatie wees als haar vertegenwoordigster in het H.B. aan Mej. S. A. J. F. Doets uit Sliedrecht. Het H.B. benoemde als zijn vertegenwoordiger in het Hoofdbestuur van de Federatie Ds Mr F. C. M. Boenders uit Budel. Wij spreken de hoop uit, dat er, zowel voor de Federatie als voor onze beweging, van een vruchtdragend contact sprake mag zijn. k. De nationale ramp. Het H.B. heeft zich na de nationale ramp door haar vertegen woordigers in Zeeland en Zuid-Holland zo spoedig mogelijk laten voorlichten over de situatie in onze Vrijz. Hervormde groepen en gemeenten. Het bleek, dat de afdelingen in midden-Zeeland en de gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen er practisch zonder kleerscheuren zijn af gekomen. De gemeenten op Schouwen en Duiveland zijn zwaar getroffen. In Zuid-Holland bleken enkele afdelingen en gemeenten ook ernstig getroffen te zijn. Terwijl wij dit schrijven zijn juist door middel van de vertegen woordigers van Zeeland en Zuid-Holland in het H.B. vragenlijsten naar de getroffen afdelingen gezonden, waarop zij de exploitatie- schade kunnen opgeven. Deze lijsten zullen door ons worden in gediend bij de Bouw- en restauratiecommissie van de Ned. Herv. Kerk, die naar wij vertrouwen, ten dezen aanzien ook t.o.v. de af delingen diligent is. In ,,Kerk en Wereld" is aan de stormramp in verscheidene ar tikelen uitvoerig aandacht geschonken. Prof. Dr P. A. H. de Boer gaf in een artikel „Verdriet" zijn religieuze reactie op de stormramp. In zijn artikelen „De mens tussen natuur en God" en „Beproefde vriendschap tussen God en mens", die verscheidene reacties verwekten, heeft Dr P. Smits zijn visie op de denkvragen rond de stormramp gegeven. Wij bidden voor alle getroffenen om kracht en om troost. Wij bidden voor alle rouwdragenden om sterkte in hun zo groot verlies. 9

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1952 | | pagina 2