Trainen als een prof Leve de lente tussen de lieve lammetjes F Groen schoolplein Kamperschouw bewoond door kikkerstelletjes WEF^R 1^9 ijfjanvet.nl WOR tel. Paasconcert Ruilwinkel Scaldis huldigt Anne de Kok weer open op afspraak De Bevelander r KORTE BERICHTEN s V WOENSDAG 24 MAART 2021 is nog steeds gaande. was het tijd om te observeren. nl f Anne de Kok met uitgereikt herinneringsbord. Anne Goesenaar is tot lid van Verdienste benoemd bij roeivereniging Scaldis. FOTO: E. Poot Foto: KAPELLE - Speciaal voorjeugd- spelers uit de regio die als een profvoetballer willen trainen is dit de kans. Op donderdag 6 en vrijdag 7 mei 2021, tijdens de meivakantie, zullen er op het complex van w Kapelle, uit Ka pelle, de Jeugdvoetbaldagen plaatsvinden. De organisatie is in handen van de staf van Jeugdvoetbalopleiding. Alle kinderen van 5 tot en met 15 jaar kunnen hier aan deel nemen. Van keeper tot spits, iedereen is welkom! Je hoeft geen lid te zijn van een bepaal de vereniging, iedereen kan Deze foto kregen we toegestuurd door Carolien Allemekinders, wat ons betreft heel toepasselijk bij het thema Leve de lente. Carolien schreef bij de foto: “Hierbij een lentefoto van mijn dochter Tess liggend tussen de lammetjes van opa en oma Allemekinders. Ze mag de lammetjes regelmatig melk geven omdat de moeder niet genoeg melk heeft. Ook zit er een adoptielam bij want moederschaap is overleden. Ze hebben het heel gezellig zo.” Vergroenen Steeds meer Zeeuwse scho len vergroenen hun school plein. Tegels eruit, groen erin! Onder leiding van vereniging IVN - het instituut voor na- tuureducatie en duurzaamheid - heeft er in 2019 een heuse groene revolutie in Zeeland plaatsgevonden. Subsidies Provincie Zeeland en het IVN verstrekten subsidies om scho len te helpen te vergroenen. Met succes want de revolutie Kikkerstelletjes Dit jaar wordt de poel tot onze grote verrassing bewoond door twee kikkerstelletjes. De juffen moesten wel even toelichten waarom de vrouwtjes manne tjes op hun rug droegen, maar na een acceptabele verklaring in de loop van de week. Er kan dus géén afspraak voor dezelf de dag worden ingepland in verband met de COVID regels. Wanneer men ingepland staat dient men op tijd maar niet te vroeg aanwezig te zijn en heeft degene een half uur de tijd om spulletjes in te leveren en te shoppen. Om die reden gelden nog steeds de afspraken van één grote doos of big shopper per klant. Men mag eens per week langs komen en één per soon per gezin komt alléén op de afgesproken tijd. Bij een be zoek aan de ruilwinkel draagt men een mondkapje. De ruilwinkel is blij dat de me dewerkers weer aan de slag kunnen en er weer bezoekers langs mogen komen. Helaas mag er nog geen koffie wor den geschonken maar hopelijk kan dat weer in de toekomst. Schoolplein Ook de Kamperschouw heeft het schoolplein vergroend. Een groot deel van de tegels is vervangen door beplanting en houtsnippers. Ook zijn er vogelhuisjes opgehangen, is er een egelhuisje gebouwd en een poeltje aangelegd. De aan leg van deze groene elemen ten waren onderdeel van het televisieprogramma Goed Be zig op Omroep Zeeland. Schot in de roos Wat is het mooi dat het nu mogelijk is om kikkers in hun natuurlijk habitat te observe ren! Niet vanuit een boek of een YouTubefilmpje, maar ge woon in het echt op je eigen speelplaats. Daar gaat onder wijs om: vanuit verwondering en belangstelling ontdekken hoe de wereld in elkaar zit. Die Groene Revolutie is absoluut een schot in de roos voor deze generatie. Kijk voor meer informatie over groene schoolpleinen op de website van IVN, het insti tuut voor natuureducatie en duurzaamheid. Zie de website www.ivn.nl KAPtLLi - Zaterdag 20 maart wordt een online concert van uit de Hervormde Kerk in Ka pelle uitgezonden. Het concert is een combinatie van zang en instrumentale intermezzo’s en staat in het teken van ‘Op weg naar Pasen'. Er zullen liederen worden gezongen en gespeeld die passen in de lijdenstijd. Het concert wordt verzorgd door het duo John (tenor) en Geert-Jan Hoekman (orgel), Han (tenor) en Jolanda van der Wege (panfluit). Frank Zuidijk (trompet) en Joost van Belzen (orgel). Het concert is ten bate van Woord en Daad en begint om 19.30 uur en is te volgen via facebook Woord en daad Noord en Midden Beveland of via YouTube Woord en Daad de Bevelanden. zich aanmelden. De specifie ke trainingen zullen worden verzorgd door professionele trainers. Men krijgt alle basis technieken aangeleerd volgens de Wiel Coerver methode. Dankzij een intensieve en wedstrijdgerichte scholing zal de balvaardigheid en het zelf vertrouwen verder toenemen. Het moderne voetbal eist een dynamische balvaardigheid en deze zal de jeugd verwerven nadat ze de bewegingen met de bal technisch goed beheer sen. Door gevarieerde oefen vormen en ontelbare snelle Op donderdag 6 en vrijdag 7 mei 2021, tijdens de meivakantie, zullen er op het complex van w Kapelle, uit Kapelle, de Jeugdvoetbaldagen plaatsvinden. Foto: Het is nog nét geen lente, maar leerlingen van groep 5 van CBS de Kamperschouw in Kamperland ontdekten dat de poel op het groene schoolplein van de Kamper schouw wordt bewoond door twee kikkerstelletjes. Heel speciaal, want het is druk op de speelplaats, de beplanting moet nog vol groeien en de poel ligt er nog geen jaar. acties te hebben gemaakt heeft de speler zijn handelingssnel- heid sterk ontwikkeld. Het aan- en meenemen van de bal en het verkrijgen van een prima traptechniek gaat hier door veel gemakkelijker, om dat het totale balgevoel enorm vooruit gaat. Dit gebeurt door veelzijdige techniektraining. Dankzij een individuele tech- niekverbetering is het mogelijk het collectieve spel op een ho ger niveau te brengen. Spelers worden zelfbewuster en eisen meer de bal op. Inschrijven via www.jeugdvoetbaldagen.com GOES - Goesenaar Anne de Kok is tot lid van Verdienste benoemd bij roeivereniging Scaldis. Ze is ruim 25 jaar ge leden begonnen met roeien en dat heeft haar niet meer losgelaten. Anne heeft binnen Scaldis een grote impuls ge geven aan het 50-fit roeien en aan de basis gestaan van het school-roeien. Talloze Zeeu wen heeft zij de fijne kneep jes van het roeien bijgebracht. De inmiddels 86-jarige Anne roeit nog iedere week. "Roeien houdt je jong" lacht ze. Scaldis is trots op haar! GOES - Vanaf maandag 29 maart kunnen deelnemers van de ruilwinkel in Goes ein delijk weer hun hart ophalen in de ruilwinkel. De ruilwin kel gaat na maanden gesloten te zijn geweest weer open op afspraak. Deelnemers van de ruilwinkel kunnen telefonisch een afspraak maken via 0113- 212653 op maandag, dinsdag en woensdag van 10.00 tot 11.30 uur. Er kan ook worden gemaild naar ruilwinkelgoes@ smwo.nl. Wanneer men belt of mailt dan krijgt men een af spraak voor de dag erna of later KAMPERLAND - Rekenen, lezen en taal zijn belangrij ke vaardigheden die kinderen opdoen op school. Onderwijs bestaat echter niet alleen uit deze vakgebieden. Beeldend en bewegingsonderwijs zijn net zo belangrijk. Evenals na tuureducatie. Gelukkig is daar in het onderwijs steeds meer aandacht voor. Wat is het mooi dat het nu mogelijk is om kikkers in hun natuurlijk habitat te observeren! Foto: X--

Bevelander | 2021 | | pagina 13