Ouders ongerust over Intervence Nieuwjaar voorbereiden Provinciegeld beschikbaar voor Zeeuws busvervoer ‘Iedereen moet zich betrokken voelen bij de maatschappij De Bevelander Hoe moet het verder met mijn kind? WIE NEEMT HET OP VOOR MIJN KIND? DAAR IS NIEMAND VOOR. WOENSDAG 9 DECEMBER 2020 Moeder Anne en dochter Lu na hebben ja ren ervaring met Intervence. Om privacy redenen willen zij anoniem blijven. FOTO: Conny den Heijer “1 Conny den Heijer Inmiddels hebben we 63 ver schillende hulpverleners van verschillende instanties over de vloer gehad in de loop der jaren, waarvan 2 gezinsma nagers van Intervence. Als het niet klikt met de één dan hoop je op een klik met een ander, anders werkt de begeleiding niet. Maar voordat dat zo ver was... Dat daar intern de boel niet op orde was dat kregen de genoemde organisaties aan de slag willen, al zouden zij overgenomen worden. Wij vroegen Anna, moeder van Luna (14) hoe zij hier tegenaan kijkt, na jarenlange ervaring met Intervence. "Onze ervaring met Intervence is niet altijd goed geweest, maar dat geldt ook voor andere instanties. Zonnebloemauto. "De Zonnebloem is er voor mensen met een lichamelij ke beperking. Ook in corona- tijd willen we klaarstaan voor mensen die afhankelijk zijn van aangepast vervoer,” ver telt Danielle Groten van de Zonnebloem. "Mooi dat we dit in de samenwerking met Poetsbedrijf SAV en Welzorg Auto op Maat mogelijk kunnen maken. De Zonnebloemauto geeft huurders bewegingsvrij heid. Het voordeel van onze Zonnebloemauto’s is dat deze door een familielid bestuurd kunnen worden. De Zonne bloem heeft ook een pool aan vrijwillig chauffeurs die men sen willen rondrijden als men geen eigen chauffeur heeft. we wel door in de loop der tijd. Er was behoorlijk personeels verloop. Kon je je verhaal weer opnieuw doen bij de volgende. Maar dit hadden we niet ver wacht, dat het op zou houden. Nu moeten de kinderen naar andere instanties. Er wordt gezegd dat er wordt gepro beerd om de gezinsmanagers zoveel mogelijk in de huidi ge gezinnen te houden maar daar geloof ik niet in”, zegt Anna redelijk ontsteld. "Als jij als professional bij een be paalde instantie gaat werken dan kies je voor die werkgever. Nu wordt mensen gevraagd over te stappen naar een an der. En dat geldt dus ook voor Activiteiten in 2021 Inmiddels staan de eerste actviteiten voor 2021 al weer gepland. Op woensdag 20 janua ri is er in boekhandel De Koperen Tuin in Goes een lezing van Frans Dingemanse over de ge schiedenis van het Zeeuwse paeremes. Op donderdag 11 februari is er een middaglezing van Ko Dek in Kaj Munk in Hansweert over de geschiedenis van dat dorp en het kanaal. Za- de gezinnen. Wil ik wel naar een van die anderen met mijn kind? Dit gaat niet goed ko men, ik begrijp hier niets van. Hoe kunnen de gemeenten zoiets doen? Jeugdzorg valt juist onder hun verantwoorde lijkheid en nu stoten zij dit op deze manier af? Onbegrijpelijk. Hierdoor komen gezinnen op- terdag 20 maart wordt een bezoek gebracht aan het Bevrijdingsmuseum te Nieuwdorp. En op vrijdag 16 april wordt in Amicitia te Kloetinge de jaarvergadering gehouden met een lezing van mr. dr. PJ. van Cruijningen over de Gouden Eeuw in Zeeland. Alle activiteiten zijn afhankelijk van de coro- namaatregelen. Er zal zeker nog sprake zijn van een maximum aantal bezoekers en ieder een dient zich vooraf op te geven per e-mail naar info@hkdebevelanden.nl Alle activiteiten zijn voor iedereen gratis toe gankelijk maar in deze bijzondere tijd hebben leden van de Heemkundige Kring De Bevelan- den bij aanmelding voorrang. Lid worden kan voor 18 euro per jaar. Opgeven als lid kan op de website https//www.hkdebevelanden.nl/ ook-lid-worden nieuw in de problemen, al was het maar door de wachtlijsten die vast weer gaan ontstaan. Geld is dus belangrijker dan het welzijn van een kind." Er zijn inmiddels vragen ge steld aan de wethouders over deze zaak. Bij het ter perse gaan van deze krant waren deze nog niet beantwoord. Vanaf nu verzorgt Poetsbe drijf SAV (Sleutelen Aan Ver mogen) de uitgifte van de Zonnebloemauto in Goes. “De missie van Poetsbedrijf SAV en de Zonnebloem ken nen veel overeenkomsten. Bij SAV willen ze tevreden werknemers die positief zijn over het werk wat ze doen. En zich betrokken voelen bij de maatschappij en trots zijn op hun werk. Bij de Zonne bloem willen we dat mensen met een fysieke beperking onbezorgd aan de maat schappij kunnen deelnemen. We zijn trots op deze mooie samenwerking.” ZEELAND - Vanwege het co ronavirus is het gebruik van openbaar vervoer in Zeeland gedaald met ruim 40 procent ten opzichte van 2019. Om die reden lopen vervoersbe drijven fors inkomsten mis en zijn daarom genoodzaakt hun dienstregeling aan te passen. Als opdrachtgever van het Zeeuws openbaar vervoer vin den we het belangrijk dat er voldoende reismogelijkheden blijven bestaan. Daarom stelt de Provincie een bedrag van maximaal 456.108 euro be schikbaar aan Connexxion om Jeugdzorgorganisatie Intervence staat garant voor een veilig en vertrouwd thuis. Althans, tot nu toe. De organisatie krijgt geen instandhoudingsbijdrage meer van de gemeenten met ingang van 1 januari aanstaande. Ontslagen dreigen voor het (ondersteunend) personeel en de cliënten zitten in onzeker heid over de voortgang van hun begeleiding. Vanaf nu verzorgt Poetsbedrijf SAV (Sleutelen Aan Vermogen) de uitgif te van de Zonnebloemauto in Goes. Even eropuit voor persoonlijk welzijn is vaak net zo belang rijk als een ziekenhuisafspraak: ook in coronatijd blijft aange past vervoer voor mensen met een lichamelijke beperking belangrijk. De Zonnebloem biedt rolstoelvervoer voor een betaalbare prijs. De huurder bepaalt zelf waarheen en wan neer hij gaat.” Sinds oktober 2017 werd de uitgifte van de Zonnebloem auto in Goes verzorgd door Zorggroep Ter Weel. Helaas was dat in de corona lockdown periode niet mogelijk. Van daar dat voor de uitgifte van de Zonnebloemauto de samen werking met Poetsbedrijf SAV is uitgebreid. De Zonnebloem bedankt Zorggroep Ter Weel voor het realiseren van de Zon nebloemauto in Goes. GOES - Leonard Koppelaar: "Mijn enthousiasme en dat van anderen, gecombineerd met de wetenschap dat er na lang zoeken twee andere poetsbedrijven bestaan in Ne derland die werken met men sen die een beperking hebben, heeft mij extra gemotiveerd om te gaan 'Sleutelen Aan Vermogen’. Auto’s, caravans, motoren, fietsen wassen, po lijsten, poetsen; lakschades verhelpen/camoufleren, inte rieur reinigen, nano-behande- ling geven, wielen wisselen en wat al niet meer? We kunnen het regelen! En nu gaan we ook de uitgifte verzorgen voor de Zonnebloemauto." SAV poetst al jaren, tot grote tevre denheid van de huurders, de GOES - De laatste lezing van de Heemkundi ge Kring De Bevelanden zou als een soort tra ditie in december worden gehouden over de archeologische vondsten van het afgelopen jaar. Door de coronapandemie kan dit niet doorgaan. Ook de Heemkundge Kring De Be velanden kon het afgelopen jaar maar de helft van de geplande activiteiten laten doorgaan. het Zeeuwse busvervoer op peil te houden. Net als de landelijke trend, is er ook in Zeeland derving van inkomsten door de sterke da ling van het aantal reizigers. De Provincie heeft tijd genomen om in een proces met belang hebbenden te kijken hoe kos ten verlaagd kunnen worden en tegelijkertijd het vervoers aanbod op peil kan worden gehouden. Op basis van de gesprekken met de Stichting Scholierenvervoer Zeeland, onderwijsinstellingen en ge meenten, heeft de Provincie ZEELAND - Intervence biedt jeugdbescherming en bege leiding bij jeugdreclassering, ondertoezichtstelling, uithuis plaatsing en voogdij in het zo genaamde gedwongen kader. Daarnaast proberen zij met preventieve jeugdbescherming een verplichte jeugdbescher- mings- of jeugdreclasserings- maatregel te voorkomen. Dit doen zij in samenwerking met professionals in wijk- en ge- biedsteams, het zogenaamde lokale veld. Vakbond FNV Jeugdzorg neemt het op voor het met ontslag bedreigde personeel. Maar wie neemt het op voor de 1100 kinderen die onder In tervence vallen? Ouders krijgen verschillende opties, zij kunnen terecht bij het Leger des Heils, de William Schrikker Stichting of Briedis Jeugdbeschermers. Maar of zij hun eigen gezins manager mee kunnen nemen is de grote vraag. Niet alle per soneelsleden zullen bij één van besloten financiële ondersteu ning te bieden aan Connexxi on. Op die manier is het aantal aanpassingen binnen de nieu we dienstregeling beperkt ge bleven tot in totaal 2% minder ritten. Met ingang van zondag 21 fe bruari 2021 rijden de bussen van Connexxion in de regio Zeeland volgens een nieuwe dienstregeling. Op de website van Connexxion zijn de wijzi gingen die dan ingaan te vin den. Ga daarvoor naar wvvw. connexxion.nl/2o21 en kies voor de regio Zeeland.

Bevelander | 2020 | | pagina 11