Geschiedenis Goes in strip nu in kleur F Dieren- en knuffelzegen I Nieuwe lotgenoten steungroep Wolphaartsdijk i n. r? De Bevelander Bijzondere jubileum uitgave JAHVANIMR1ELBOOH tinn»!! irmiü’v d3 COLOFON EIGENTIJDSE KIJK OP HISTORISCHE GEBEURTENISSEN VAN TOEN LUXE DOSSIER EDITIE DEZE FOTC HET EEN Bi DOR PETER K( •01 BEELD, JULLIE I 2 dl WOENSDAG 30 SEPTEMBER 2020 Leon Janssens GOES - Het was een al lang ge koesterde wens van Anthoni Fierloos en Danker Jan Oreel om de zwart/wit versie van het stripboek 'Goes in strip’ in kleur uit te brengen. “Danker en ik wilden dat al heel lang maar het was financieel niet te be happen. Dankzij medewerking Tijdmachine Zondagmiddag was het een unieke presentatie in boek handel De Koperen Tuin in Goes want daar werd het nieuw uitgekomen stripboek over de geschiedenis van Goes gesigneerd. Tekenaar Danker Jan Oreel, burgemeester Mar go Mulder en stadsarchivaris Frank de Klerk voorzagen de nu zijn we ongeveer zeventig boeken verder. De strip kwam uit ter gelegenheid van het 6oo-jarig bestaan van Goes en 25-jarig bestaan van boek handel Het Paard van Troje. Doordat we destijds dit boek in zwart-wit hebben gemaakt is ook ‘Zeeland in strip’ gemaakt. Dit is het bestverkochte boek van de uitgeverij Het Paard van Troje met maar liefst 26.000 exemplaren. Dat scoort ook landelijk en is zelfs internatio naal. Het is er niet alleen in het Nederlands, maar is ook in het Duits vertaald." dijk legt uit: "Ik heb zelf de nodige ervaring opgedaan met de psychische hulpverle ning, maar echt begrepen heb ik me daar nooit gevoeld. Pas door het lezen over en het vol gen van de therapievorm P.R.I. (Past Reality Integration) ben ik mezelf veel beter gaan begrij pen. Onlangs heb ik een cursus tot ‘ervaringswerker’ gevolgd, en heb ik geleerd dat lotgeno ten elkaar heel goed kunnen ondersteunen, soms nog beter dan dat professionele hulpver leners dat kunnen. Begrip van Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 OVEZANDE - Op zaterdag 3 oktober, de dag voor Werelddierendag, besteedt de katho lieke kerk van Ovezande in haar viering van 19.00 uur speciale aandacht aan de naamdag van Sint Franciscus. "We gaan kennis maken met Franciscus van Assisi, de beschermheilige van de dieren.” Werelddierendag wordt ge vierd op 4 oktober, de dag na de sterfdag van de grote dierenvriend Franciscus van Assisi. Franciscus leert ons dat de schepselen in de natuur er niet allereerst zijn om geëxploiteerd te worden, maar dat ze naar God verwijzen. In deze viering mag iedereen zijn huisdieren of knuffels meenemen. Natuurlijk horen de kleine dieren wel in kooi, bench of aan de lijn. De grote dieren (paard, schaap en dergelijke) wachten buiten. Naast volwassenen zijn ook Advertentieverkoop t en media-advies I Justin Verdouw F Ejustin.verdouw@dpgmedia.nl T 088-0133845 tal van historische gebeurte nissen. Ze maken in 1405 ken nis met graaf Willem VI, vader van Jacoba van Beieren, die Goes stadsrechten gaf. Het duo is getuige van de bouw van de Grote Kerk en zien de stads brand die een kwart van de stad in as legt. De geschiede nis van de zoutketen (dé eco nomie van de stad), bezetting door de Spanjaarden, in 1787 het plunderen van de huizen van patriotten door hun te genstanders en de eerste trein in Goes. Een ontmoeting met de oprichter van het K.N.M.I. kinderen van harte welkom: hou je heel veel van je knuffel of huisdier, kom dat mee naar de viering. Jouw dier of knuffel krijgt dan de speciale dierenzegen. De zegening van de die ren gebeurt vanwege de coronamaatregelen deze keer aan het einde van de viering bui ten in de pastorietuin. Na de dierenzegening wordt de mobiele kerk of kapel ingezegend door de pastor. Pastor Alida van Veldhoven gaat voor in de Franciscus oftewel dierendagviering. Koor Oal-ln verzorgt de liederen. Vanwege de om standigheden is het slim om te reserveren via rk.ovezande@zeelandnet.nl onder vermel ding van naam, telefoonnummer en aantal mensen uit één bubbel. Er zijn 73 plaatsen beschikbaar. Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Voor overige redactiezaken: Harmke Kik harmke.kik@dpgmedia.nl 088-0130934 (niet voor krant gemist) Dit is een uitgave van DPG Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van DPG Media. Familieberichten E familieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (088)-0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichten.nl Regt (Miss Nederland 2003). Een aantal pagina’s zijn ver anderd, vernieuwd en wat ge beurtenissen toegevoegd. Zo zien Sanne en Roel de recente bouw van de spooronderdoor- gang. Ze reizen met de tijdma chine van dokter Ghoess langs De Goese gemeentear chivaris Frank de Klerk schreef een voorwoord voor de hernieuwde uitgave. “De laatste pagina, in de editie van 15 jaar geleden, per abuis niet afgedrukt, staat er nu wel in", zegt Fierloos. "Het vorige boek werd toen afgesloten met Wolphaartsdijk dat bij de herindeling van 1970 niet bij de gemeente Goes wilde.” Met Goes in strip worden drie jubilea tegelijk gevierd: 40-jaar boekwinkel Paard van Troje én 15 jaar uitgeverij; 50 jaar huidige gemeente Goes. De strip is in een hardcover 15,95 en een luxe dossier-editie (oplage 200) 39.95 in de boekhandels verkrijgbaar. F van de gemeente Goes is dat toch gelukt. Net als vijftien jaar geleden neemt de gemeente duizend stripboeken af om uit te delen op scholen. Dit boek is opnieuw beletterd in de tekst ballonnen, er is een andere omslag gekomen en alles in kleur uiteraard. Voor mij echt een heel bijzonder moment. In 2005 kwam deze strip uit en dit is voor mij het begin geweest van mijn uitgeverscarrière en professor Buys Ballot uit Kloe- tinge, de eerste ‘weerman’ van Nederland. De bezetting, de bevrijding, keeper Nederlands elftal Frans de Munck, het Fruitcorso, alles komt voorbij. Het avontuurlijke duo heeft zijn eigentijdse 2020 kijk op de gebeurtenissen en voor al het personage Roel heeft af en toe de neiging om zich zich er ‘positief mee te bemoei en. Maar door dokter Ghoess is hun streng voorgehouden: "Jullie mogen onderweg niets doen wat de geschiedenis kan beïnvloeden.” een ander of voor een ander werkt helend. De lotgenoten steungroep is er voor ieder een die met de psychische ge zondheidszorg te maken heeft gehad, en voor mensen die geen ervaring hebben met de GGZ, maar die nu voelen dat ze steun kunnen gebruiken. Elke dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur, vanaf 30 septem ber, in de Griffioen. Deelname is gratis. Wil je ook meedoen? Laat het dan even weten via djoorts@hotmail.com of 06-58930448. ^fH^^kBied je nieuws aan op de website via de ^E-^^Mkknop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen boeken van een tekst. Oreel leidt de lezer aan de hand van de twee hoofdpersona ges, Roel en Sanne, door de geschiedenis van de Ganzen stad. De namen zijn gebaseerd op Roel Felius (winnaar Junior songfestival 2003) en Sanne de “Het was in 2005 de allereerste uitgave van Uitgeverij Het Paard van Troje”, zegt eigenaar Anthoni Fierloos. "Een strip boek in zwart-wit over de geschiedenis van Goes met tekst en tekeningen van Danker Jan Oreel. Nu is Goes in strip in kleur opnieuw uitgebracht met wat aanvullingen en aanpas singen. Danker Jan heeft zich hiervoor ingezet en deze jubile um uitgave prachtig vorm gegeven.” Burgemeester Margo Mulder nam zondag in De Koperen Tuin het eerste exemplaar van ‘Goes in strip’ van Danker Jan Oreel in ontvangst van Anthoni Fierloos FOTO: Leon Janssens Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen WOLPHAARTSDIJK - Vanaf deze week, woensdag 30 sep tember, start de ‘lotgenoten steungroep’ in Wolphaarts dijk. De bedoeling is om één keer per week bij elkaar te ko men in Herberg De Griffioen. De steungroep is bedoeld voor mensen die ervaring hebben met de ‘psychische gezond heidszorg', en die wat steun van lotgenoten kunnen ge bruiken en willen geven, on der het motto ‘Samen sta je sterker'. Initiatiefnemer George van den Berg uit Wolphaarts-

Bevelander | 2020 | | pagina 3