Spelen 2.0 bij camping De Molenhoek Certificaat vrijwilligers I I Jan Vayne en Kiwanis in actie voor Kinderdiabetes 9 De Bevelander COLOFON 32 22 222ANDER IEDEREEN MOET NATUURLIJK EN UITDAGEND KUNNEN SPELEN PROJECT PIMPELMEES EEN KAART MET ZOUTLOOS ETEN Geheel nieuwe speeltuin a 5 5 WOENSDAG 15 JANUARI 2020 Gerrit van Loon Campingeigenaar Micha Bliek zoekt het hogerop in zijn buitenspeelplaats, die een geheel nieuw gezicht krijgt. dien met heel veel plezier. "Wij doen graag dingen anders dan anders. Dat zie je terug in het bedrijf. De camping beschikt over alle moderne faciliteiten." De brasserie en het cafetaria, gevestigd op het terrein, run nen de twee ook zelf. Naast dat ze overdag op de werk vloer op de camping zijn, staan ze s' avonds met veel plezier in de Brasserie. Kim Bliek: "Wij geloven in een persoonlijk be- derjdiabetes. Een ingrijpende ziekte die impact heeft op het hele gezin! Ambassadeur van deze Stichting is Pascal Jakob- sen van Blof. Als locatie is de karakteristieke Grote Kerk in Goes gekozen om een exclu sieve setting te creëren voor de deelnemers. Het toprestaurant Het Binnenhof verzorgt een exclusief vijfgangen diner met bijpassende wijnen. De orga nisatie kan trots melden dat de wereldberoemde pianist Jan Vayne heel enthousiast rea geerde en gedurende de avond Yalp. "Dat is leuk voor jong en oud. Je steekt er wat van op èn kinderen met en zonder be perking (in dit geval kinderen in een rolstoel) kunnen met el kaar spelen. Zeg maar, spelen 2.0", aldus Kim Bliek. "De nieu we uitbreiding is anders. Het drie optredens gaat verzorgen. Deelnemers kunnen een tafel voor 8 of 4 personen boeken voor een volledig verzorgde avond. Het goede doel van de avond, Stichting Kinderdiabetes, is met zorg gekozen. Kinderdia betes typei is niet te genezen op het moment en zorgt voor een grote impact op het leven van de kinderen. Een doel dat dus perfect bij Kiwanis past. De baten van de avond komen veelal ten goede aan initiatie ven in de omgeving Goes. interactieve gedeelte laten we achterwege (want dat hebben we al). Onze insteek met dit gedeelte is natuurlijk en uitda gend spelen voor jong en oud. Bij dit ontwerp hebben wij sa men met Yalp gekozen voor de Flora-lijn." Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 GOES - De afgelopen week was er de jaarlijk se nieuwjaarsbijeenkomst van SHV Zeeland van het Leger des Heils in het korpsgebouw in Goes. De nieuwjaarsbijeenkomst is een ‘dank je wel bijeenkomst’ aan de vrijwilligers van de SHV Zeeland. Scholing van onze vrijwilligers vinden wij een belangrijk thema. Onze vrij willigers moeten goed geschoold zijn om de hulpvragers zo optimaal mogelijk te kunnen ondersteunen. Wij zijn verheugd dat de heer André van der Reest, wethouder sociaal do mein van de gemeente Goes, deze avond be reid was om een aantal scholingscertificaten aan onze vrijwilligers uit te reiken. Het betreft de certificaten van de NIBUD e-learning ‘Hel pen met Thuisadministratie' en van de trai ning ‘De wereld van de schuldhulpverlening'.” Advertentieverkoop en media-advies E sven.van.liere@dpgmedia.nl T 06-15314311 SHV Zeeland biedt schuldhulpbegeleiding en administratieve ondersteuning. De vrijwilli gers zijn getraind om mensen met financiële zorgen zo goed mogelijk te helpen en bij te staan. Daarbij wordt allereerst geluisterd naar het verhaal achter het probleem. Vervolgens wordt gekeken hoe de situatie zo snel moge lijk gestabiliseerd en verbeterd kan worden. Aan de dienstverlening zijn geen kosten voor de hulpvrager(s) verbonden. “In principe be geleiden wij de hulpvrager(s) gedurende het hele traject van schuldhulpverlening zodat zij na die periode niet in een financieel 'gat' vallen. Het vergt namelijk veel discipline en doorzettingsvermogen om de financiën weer helemaal zelfstandig op de rails te houden. We ondersteunen zolang het nodig is." Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van DPG Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van DPG Media. Op het terrein van De Molenhoek is een knus veld met een mooie grote boom in het midden. Hier komen gepimpte tourcaravans en minisafaritenten te staan. In het midden een grote barbecue. Een Ibiza-achtig sfeertje. Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichten.nl Voor overige redactiezaken: Harm.ke Kik harmke.kik@dpgmedia.nl 088-0130934 (niet voor krant gemist) Naast een standaard menukaart is er een shared dining-kaart. De gedachten erachter: eet jezelf gezond(er) en toch lekker. In plaats van met zout worden gerechten op smaak gemaakt met umami en kokumi-producten. De bedoeling is dat gasten gerechten met elkaar delen. 2 GOES - Kiwanis Goes de Beve- landen is een Goese service club die zich vooral inzet voor kinderen. Zij organiseren een aantal keren per jaar een eve nement om zo geld in te zame len voor een goed doel. Het nieuwste project onder de vlag van KiwanisZeelandEx- dusief wordt georganiseerd op vrijdagavond 7 februari. De opbrengst van deze avond gaat naar de van oorsprong Zeeuwse Stichting Kinder diabetes. leder heeft wel een kennis of familielid met (kin- Wat dat precies inhoudt legt de campingeigenaress uit. Ma terialen die gebruikt worden in de Flora-lijn zijn duurzaam en zorgen voor een uitstraling die bij het bedrijf past. Speel toestellen bestaan uit houten onderdelen, kennen een or ganisch uiterlijk en zijn geba seerd op vormen uit de natuur. "Dus geen hysterisch rood, geel of blauw, maar hout, natuurlijke kleuren en pas teltinten", verduidelijkt Kim. "De ontwerpen die gebruikt worden zijn gebaseerd op na tuurlijke vormen zoals plan- Het kampeerseizoen moet nog beginnen, maar nu al heerst er drukke bedrijvigheid op camping De Molenhoek aan de Mo lenweg in Kamperland. Micha Bliek is alle speeltoestellen in de buitenspeeltuin van zijn middelgrote (400 plaatsen) cam ping aan het demonteren. Er komt een geheel nieuwe speel tuin. Voor 1 april moet de eerste fase klaar zijn voor gebruik. ten, boomstronken, takken en bladeren. Door het gebruik van verschillende houtsoorten lijkt de speelplaats bijna onderdeel van de natuur te zijn." Kim spreekt van een unieke fantasiewereld met een ‘hoge speelwaarde' voor kinderen. Kinderen kunnen eindeloos klimmen, klauteren, glijden en schommelen. Terwijl onbe wust de motorische vaardig heden van kinderen worden getraind. Het speelterrein wordt in drie fases (drie jaar) gerealiseerd. De basis dit jaar is zeker al uitdagend genoeg. leid waarin gasten zich geen nummer voelen. Vandaar dat we een familiaire sfeer probe ren te creëren. Een soort thuis gevoel, waarin iedereen zich thuis voelt.” De nieuwe speeltuin wordt ontworpen door Yalp. Een or ganisatie uit Goor die speel toestellen voor alle leeftijden en vaardigheden produceert. Iedereen, ongeacht achter grond, leeftijd, geslacht of ver mogen, moet dezelfde kansen in het leven hebben om te ver kennen en te bereiken, zo luidt de missie van Yalp. Op hun website schrijven ze dat ze nog steeds zien dat mensen met een handicap het meest wor den verwaarloosd in het ont werp van een speeltuin. Als die speloplossingen toch worden aangeboden, zijn ze vaak stig matiserend of niet interessant genoeg." De Bliekjes borduurt voort op de weg die ze al een tijdje ge leden zijn ingeslagen met het interactieve speelplein van Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Redactie L Bied je nieuws aan op de website via de I knop Schrijf Mee. r Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen KAMPERLAND - Beelden of impressies van de nieuwe speeltuin, nee die geven de campingeigenaren Micha en Kim Bliek nog niet prijs. "Dat houden we nog een poosje geheim”, laat Kim weten. De twee namen in 2003 het bedrijf over van de ouders van Micha en runnen het bedrijf sinds-

Bevelander | 2020 | | pagina 7