I I I 11/12/19 Nieuwe Regio Deal: Zeeuwen zelf aan zet Zeeland Uitnodiging: Nieuwjaarsbijeenkomst op vrijdag 10 januari 2020 Nieuwe rotonde bij Sint Anna ter Muiden Provinciehuis gesloten r m I cB Volg de Statenvergadering live '5JA Provincie Nieuwe uitgave nieuwsbrief 75 jaar vrijheid Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad iiaiflli.il rovinciewerk Vanaf 15.45 uur staan de deuren van de Nieuwe Kerk open met licht orgelspel van Margreeth de Jong (organiste van de Nieu we Kerk). Vervolgens houdt commissaris van de Koning Han Polman zijn nieuw jaarstoespraak en neemt hij u mee door het programma in 2020 over de viering van 75 jaar vrijheid. Twee jongeren zullen hun De 'brede welvaart' - het welbevinden - is toegenomen en inwoners worden én voe len zich actief betrokken bij ontwikkelingen in de regio en zijn in staat uitdagingen op te pakken. Dat is het doel van de twintig projecten uit de Regio Deal Zeeuwen zelf aan zet, die tot stand komen én uitgevoerd Vorige maand is aannemer KWS Infra b.v. in opdracht van de Provincie Zeeland gestart met de aanleg van een nieuwe roton de bij Sint Anna ter Muiden. Op de kruising Rondweg (N253)-Sint Anna- straat wordt een nieuwe zogenaamde PrOvonde aangelegd (de meest westelijke rotonde van het Europees deel van Neder land). Dit is een ovale rotonde die deels is gemaakt van prefab betonelementen. Door het gebruik van deze elementen is de rotonde snel aan te leggen. Bovendien zijn de prefab elementen geschikt voor her gebruik. De kruising wordt straks veiliger Zeeland doet opnieuw een aanvraag voor de 'Regio Deal gelden' van het Rijk om de kracht van de regio te versterken. De am bitie deze keer: een leefbaar, zelfredzaam en toekomstbestendig Zeeuws-Vlaanderen. gaan worden door inwoners, bedrijven en organisaties. Met de eerdere Regio Deal 35 miljoen) is ingezet op het versterken van de Zeeuwse economie en het vestigingsklimaat. Die investeringen hebben al een positief effect. Tegelijkertijd is de sociale structuur nog zelfgeschreven gedicht voorlezen over het thema 'vrijheid'. Joe Buck Simon Leferink verzorgen een muzikaal optreden. Ook worden tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst de Zeeuwse Com plimenten uitgereikt aan mensen die een bijzondere prestatie voor Zeeland hebben Werk in uitvoering op de kruising Rondweg (N253) - Sint Annastraat en het verkeer kan sneller doorstromen. Ook wordt er ten zuiden van de rotonde een nieuw parkeerterrein aangelegd. Bij de aanleg is gebruik gemaakt van biobased materialen zoals van het picknickzitje en de tegels. Gedeputeerde Harry van der Maas zal de rotonde officieel openen op vrijdag 20 december 2019. De nieuwe rotonde is op 13 december 2019 klaar. Aanmelden De nieuwjaarsbijeenkomst is bedoeld voor alle inwoners van Zeeland en is vrij toegankelijk. Graag tot ziens op 10 januari 2020. Komt u ook? Meldt u zich dan vóór 8 januari aan via https://www.formdesk.com/provincie- zeeland/nieuwjaarsbijeenkomst_2020 Bijdrage van het Rijk Om alle projecten uit te kunnen voeren is ruim 27 miljoen euro nodig. Zeeland vraagt het Rijk om een bijdrage van 9,4 miljoen euro. Het overige deel wordt gefinancierd door de regio. Naar verwachting wordt dit voorjaar bekend welke Regio Deal's een bijdrage van het Rijk ontvangen. Zeeuwen zelf aan zet is te vinden op www.economicboardzeeland.nl Volg ons voor meer informatie op www.zeeland.nlwww.facebook.com/ provinciezeeland. via Twitter op @prov- zeeland. www.instagram.com/provincie- zeeland en via Linkedln op www.linkedin. com/company/provinciezeeland De nieuwe Regio Deal stelt inwoners en andere betrokkenen in staat om zelf aan de slag te gaan met hun omgeving en zaken op te pakken en te verbeteren: Zaken die henzelf aangaan en die zij belangrijk vinden. Versterking van de identiteit en participatie is dan ook een centraal thema van deze Regio Deal. verricht. Traditiegetrouw wordt de bijeen komst afgesloten met het zingen van het Zeeuws Volkslied. Aansluitend vindt van 17:00 tot 18:30 uur de nieuwjaarsreceptie plaats in de sfeervolle Kloostergangen en Wandelkerk. steeds kwetsbaar. Dat geldt in het bijzon der voor Zeeuws-Vlaanderen. Net als in 2019 herdenken en vieren we in 2020 dat de Tweede Wereldoorlog vijfenzeventig jaar geleden werd beëindigd in Nederland. Tal van landelijke, regionale en lokale partijen organiseren door het hele land herdenkingen, vieringen, lesprogramma's en tentoonstellingen, in het spoor van de bevrijding. Ook in Zeeland vinden er diverse activiteiten plaats zoals tentoonstel lingen, concerten en wandelingen. Zo kun je in Vlissingen de bevrijdingsroute lopen en hebben musea in West-Zeeuws-Vlaanderen doorlopend een tentoonstelling over de bevrijding van het gebied. We houden u graag op de hoogte. Kijk voor meer informatie op www.75jaarvrijheidzeeland.nl Hier leest u ook de meeste recente nieuwsbrief. De eerstvolgende maandelijkse vergadering van Provinciale Staten vindt plaats op vrijdag 13 december 2019 en start om 09.30 uur. Elke maand nemen de leden van Provinciale Staten tijdens de Statenvergadering besluiten over onder werpen die gaan over Zeeland. Deze vergaderingen zijn openbaar. Wij verwelkomen u graag op onze publieke tribune. De Statenvergaderingen zijn óók live te volgen via Omroep Zeeland televisie en via onze website www.zeeland.nl Op de agenda staan onder andere diverse antwoor den van Gedeputeerden Staten op gestelde art. 44 Statenvragen. Deze vragen gaan bijvoorbeeld over het opstellen van een Deltaplan Zoetwater gesteld door PvZ, calamiteiten in de Westerscheldetunnel gesteld door PvdA en over de Black Achievement Month gesteld door FVD. De volledige agenda vindt u op www.zeeland.nl/ps Het provinciehuis is gesloten van maandag 23 december 2019 tot en met woensdag 1 januari 2020. Veel werk gaat gewoon door zoals de gladheidbestrijding, indien nodig, en de bedie ning van bruggen en sluizen. Het provinciebestuur van Zeeland wenst u prettige feestdagen! In deze week liggen verschillende stukken ter inzage in het Zeeland Paviljoen van ZB-Plan- bureau en Bibliotheek van Zeeland (ZB). Het bezoekadres is Kousteensedijk 7 in Middelburg. Kijkt u voor de openingstijden op www.dezb.nl Graag nodigen we u uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst van het provinciebestuur van Zeeland. Alle inwoners van Zeeland zijn welkom op vrijdag 10 januari 2020 in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Dit jaar is het thema ‘75 jaar vrijheid: herdenken, vieren en doorgeven'. COLOFON Redactie: Team Communicatie Provincie Zeeland. Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Ben Houdijk (75 jaar vrijheid), Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met team Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11Of schrijf naar Postbus 6001,4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6,4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerkverschijnt 15 januari 2020. 2

Bevelander | 2019 | | pagina 10