I RWS: Minder lang wachten op een huis I Kom dit weekend naar muziek in de kerken Gloednieuwe Albert Heijn in Goes Nieuw Goesenaartje I Goede buur, verre vriend Kerstfeest bij het Leger Testlocatie recreatieve drugs 2 Is. De Bevelander WOENSDAG 27 NOVEMBER 2019 eft KORT S f cb Goes in de buurt ©^(3%° Woningcorporatie RWS part ner in wonen is werkzaam in de gemeenten Goes, Kapelle en Noord-Beveland. Jaarlijks maken deze gemeenten met RWS en de huurdersvereni- ging De Bevelanden afspra ken over de uitvoering van het woonbeleid. Afspraken zijn wederkerig, dus zij leve ren samen een inspanning op diverse acties. Voor het opstellen van de prestatieaf spraken geeft RWS aan wel ke bijdrage zij levert, zoals de Woningwet voorschrijft. GOES - De beide Magdalena- kerken aan de Singelstraat in Goes, de katholieke (Kleine) Heilige Maria Magdalenakerk en de protestantse Grote of Maria Magdalenakerk, staan in de aanloop naar kerst bol C02 neutraal De inzet komend jaar 2020 is vooral gericht op maatregelen te nemen voor energiezuinig werkgebied van RWS, te we ten de gemeenten Goes, Kapel le en Noord-Beveland. Ook in 2019 blijft snelheid bij woning toewijzing een aandachtspunt Derk Alssema: “Betaalbaarheid en beschikbaarheid voor 2020 zijn belangrijk. De afspraken moeten uiterlijk 15 december ondertekend zijn en bij de mi nister ingediend.” uitnodigen tot bezinning en gebed, om even stil te staan in ons jachtige leven. De twee samenwerkende kerkgenoot schappen bieden in de beide Magdalenakerken in de his torische binnenstad van Goes Het winkelteam, bestaande uit honderdtwintig medewerkers, heeft reikhalzend uitgekeken naar de opening van de win kel en de kennismaking met de klanten. "We hebben nu al veel klanten ontmoet Er was veel belangstelling voor de opening. Het leek wel of heel Goes onze winkel wilde zien”, vertelt Sandra te Wieske. "We krijgen veel complimenten. Klanten vinden onze Albert Heijn prachtig en zijn blij datje er goed kunt parkeren.” Albert Heijn zet vol in op het beste versaanbod in Neder land. Daartoe worden drie winkels per week omgebouwd en geopend. De nieuwe win- ruimte voor stilte, meditatie, gebed, maar ook voor muziek: van bekende hymnen, kerst liederen, en klassieke muziek tot moderne kerstmuziek met een animatiefilm. Meer: mu- ziekindegrotekerkgoes.nl z is het feest aan de Bergweg. Ook nu worden weer ruim 250 ouderen en alleenstaan den verwacht. Een ieder is van harte welkom. Medewerking verlenen het koor "Harpe Da vids” en de tamboerijngroep, muziekkorps en zangkoor van korps Goes. Vanaf 13.15 uur is er inloop en staat een kopje koffie of thee met wat lekkers klaar. Het kerstfeest duurt tot 16.00 uur. Meer info: 0113-212814 of 0113-270720. GOES - De Arnemuidse au teur Jannie van Belzen sig neert zaterdag 30 november haar boek ‘Een goede buur, een verre vriend' bij uitgeve rij en boekhandel De Rams hoorn. Het signeren vindt plaats van 13.00-15.00 uur in de boekhandel aan de Lange Vorststraat 21 in Goes. Haar nieuwste werk gaat over Rachel Polak, die met hulp van de buren aan de nazi's is ontsnapt en als onderduik ster in Zeeland is terechtge komen. Het verdriet om haar verdwenen familie en vrien den schrijnt nog elke dag; de Tweede Wereldoorlog heeft haar hele leven beïnvloed. In de jaren zestig maakt Ra chel met haar dochter Sari het bezoek aan een kibboets wordt ze op een bijzonde re wijze met haar verleden geconfronteerd. Zal Rachel haar trauma’s verwerken? zich mee brengen, kan er di rect ingegrepen worden. Dat kan met lokale, regionale of landelijke waarschuwings campagnes. DIMS start een Red Alert, een landelijke waarschuwingscampagne, als er stoffen in drugsmon- sters zijn gevonden met een acuut gevaar voor de volks gezondheid. Wat betreft het monitoren van drugsstro- men en trends in drugsge bruik was Zeeland een witte vlek in Nederland. Met de komst van een testlocatie in Goes is dat verleden tijd. Het Zeeuwse spreekuur is elke donderdag van 18.00 tot 20.00 uur aan de Kloe- tingseweg 45 in Goes. Voor uitslagen kan men bellen tussen 17.00 en 20.00 uur naar 06 50 03 56 68. GOES - Vorige week kwam een evaluatie naar buiten over wat is er gerealiseerd in 2018 en wordt dit ook in 2019 voort gezet. Derk Alssema, wethou der gemeente Goes in een toelichting: "Nieuwe afspraken waren dat in 2018 minimaal 90% van de sociale voorraad werd toegewezen aan de doel groep. Het betreft dan huis houdens met een inkomen tot 36.798,-. Het resultaat is dat 97% is toe gewezen aan deze doelgroep. Ook het jongerentoewijzings- beleid is in 2018 succesvol gebleken: RWS heeft 75 wo ningen aan jongeren tot 23 jaar toegewezen en dat is 14% van alle verhuurde woningen. In Goes ging het om 15% van alle toewijzingen.” Een speerpunt in de prestatieafspraken was Is er bij jou een nieuw Goesenaartje geboren? Laat het ons dan weten, want hoe leuk is het om zo’n heuglijk nieuwtje te delen met alle lezers van De Bevelander. Stuur een mailtje met alle gegevens en natuurlijk een mooie foto naar redactie.bevelander@dpgmedia.nl GOES - Het Leger des Heils houdt ook dit jaar de grote kerstfeestviering in de aula van het Ostrea Lyceum in Goes. Noteer zaterdag 14 december Rl/I/S heeft 75 woningen aan jongeren tot 23 jaar toegewezen en dat is 14% van alle verhuurde woningen. FOTO: Leon Janssens kei in Goes is de honderdste Albert Heijn met het nieuw ste winkelconcept. Voor iede re winkelopening traint Albert Heijn alle versmedewerkers. Dat is een uitgebreid traject om 14.00 uur in je agenda. Dan met onder andere intensie ve masterclasses in vers. In middels hebben al zo’n 3.000 medewerkers het speciale trainingscentrum in de Betu we bezocht. "Wij vinden dat medewerkers een cruciale rol spelen bij vers, of het nu gaat om de beste verzorging van groente en fruit of het geven van bewaartips en advies over de lekkerste borrelplank", al dus Algemeen directeur Albert Heijn Marit van Egmond. GOES - Donderdag 28 no vember opent Emergis pre ventie een DIMS-testlocatie in Zeeland. DIMS staat voor Drugs Informatie en Moni toring Systeem (DIMS) en behoort een netwerk van testlocaties verspreid over heel Nederland. Bij een DIMS-testlocatie kunnen re creatieve gebruikers tijdens een wekelijks spreekuur met preventiewerkers van Emer gis preventie een testaan- vraag voor uitgaansdrugs doen. Na een week bellen de gebruikers anoniem voor een analyse en krijgen zij in formatie over welke stoffen met welke hoeveelheid er in de drug zitten en wat de ef fecten en risico's van het ge bruik zijn. Het opzetten van de Zeeuwse DIMS-testloca tie heeft een breed draagvlak bij Zeeuwse gemeenten. Vanwege de centrale ligging is voor Goes gekozen. DIMS wordt uitgevoerd door pre ventiewerkers van Emergis preventie en is een onder deel van het Trimbos-insti- tuut. Het Trimbos-insituut heeft DIMS opgezet in op dracht van het Ministerie van Volksgezondheid, Wel zijn en Sport. Doordat de preventiewerkers op de test locaties wekelijks en op een laagdrempelige manier con tact hebben met recreatieve gebruikers, is er ruimte voor gesprek en kan op een snelle en effectieve manier infor matie over (nieuwe) drugs uitgewisseld worden. Vanuit het landelijk DIMS-netwerk een reis door Israël. Tijdens is er altijd actuele informa tie over nieuwe pillen, drugs en vormen van gebruik. Als er drugs worden aangetrof fen die een extra risico met en milieuvriendelijk wonen, de energie-transitie. Het re sultaat in 2018 laat zien dat Zeeuws breed de Regionale Energiestrategie is opgesteld, heeft RWS in beeld gebracht hoe haar woningvoorraad CO2 neutraal kan worden naarzoso en heeft de gemeente een kli- maat-stresstest uitgevoerd. In 2019 werden verder kennis en ervaringen uitgewisseld en voorbereidingen getroffen om te bepalen hoe stapsgewijs huur- en koopwoningen van het aardgas af kunnen. dat de gemiddelde wachttijd voor een woningzoekenden maximaal 2 jaar mag zijn. Het resultaat in 2018 kwam uit op gemiddelde wachttijd 0,69 jaar oftewel 8,5 maand. RWS geeft hierbij aan dat vanuit het toe- wijzingssysteem Zuidwestwo- nen de woningen van RWS worden aangeboden voor alle woningzoekenden in Zeel and en een klein gedeelte van West-Brabant. In 2018 zijn 68% van de wo ningen toegewezen aan woningzoekenden uit het van activiteiten en concer ten onder de noemer 'Stilte Muziek’. Met de aftrap zater dag om 17.00 uur in de Maria Magdalenakerk met een Cho ral Evensong. Advent en Kerst zijn tijden die GOES - Supermarktmana ger Sandra te Wieske en haar winkelteam openden vorige week de gloednieuwe Albert Heijn in Goes. De supermarkt aan de Westhavendijk 104 in het deelgebied Westerschans is de honderdste Albert Heijn met het nieuwste winkelcon cept met veel vers, gemak en voordeel. Lekker, gezond en verantwoord eten staat cen traal. Klanten hebben er keuze uit een ruim assortiment aan verse producten zoals groente, fruit, kant-en-klaarmaaltijden, brood, banket, vleeswaren, kazen en borrelhapjes. Het afrekenen gaat sneller met zelfscankassa’s. S 3

Bevelander | 2019 | | pagina 12