Westerschans Goes naar tweede fase I Voor elk wat wils Nog 50 zangers gezocht Elftal in de Manhuistuin Infoavond: Zorg voor jezelf Sportweekloop in natuurgebied Den Inkel Gerenoveerde atletiekbaan in gebruik Eet jij ook mee? De Bevelander Verkoop appartementen begonnen 3 BEVELAND SPORT KORTE BERICHTEN 'OP EEN ZONNIGE DAG VOELT HET ER EEN BEETJE MEDITERRAANS’ MEER INFORMATIE ch WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2019 van- Woon- winkelcentrum Westerschans ligt centraal in Goes en wordt een autovrije zone met groen, water, aanmeerplaotsen en bankjes. www.westerschans.com John de Kok rend in een prijs van 325.000 tot 725.000 euro v.o.n. voor zien. "De appartementen ver kopen snel, er zijn er nog 10 beschikbaar", zegt Vincent van 't Westeinde van Makelaardij Westeinde. “Het is een mooi gebouw. Bij een zonnetje krijg je er een Mediterraans gevoel bij”. Alle gebruikte materialen zijn duurzaam. Fase twee krijgt een collectief warmtepomp- systeem. Het dak wordt van zonnepanelen voorzien."Bin nen is alles gelijkvloers, zoveel mogelijk zonder drempels en je bent van het gas los. De in deling van de appartementen kan nog worden aangepast”, zegt Van ‘t Westeinde. Alle ap partementen zijn inclusief een eigen parkeerplaats of par- keerbox in de parkeerkelder. GOES - Het Groot Nederlands Johannes de Heer Koor o.l.v. Wilbert Magré gaat in 2020 opnieuw van start. Het koor vervolgt hun ‘reis’ op de ver trouwde wijze: met repetities op acht locaties (waaronder Goes) en concerten door heel Nederland. Het thema? Liede ren voor onderweg. „Steeds weer horen we van koorle den dat de liederen van Jo hannes de Heer vertroosten en bemoedigen", zegt Wil bert Magré. „Dat ze passen bij de kalme of juist woelige momenten van de levensreis. Vandaar dit thema. De warme onderlinge band en het be trokken meeleven met elkaar maakt het koorproject dan ook uniek.” Het is e'e'n van de re denen dat de organisatie ie- ruimschoots aan bod. Dit zal zorgen voor meer energie en minder spanning in het dage lijks leven. Maandag 23 sep tember om 19.30 uur is er een crosscamp-training die start op de parkeerplaats tegenover het zwembad in Kruiningen. Cros- scamp is een combinatie van bootcamp, fitness, circuit- en cardiotraining in de buiten lucht! Het is toegankelijk voor alle niveaus. In de Nationa le Sportweek mag je een keer gratis deelnemen! GOES - Op zondag 22 septem ber zal het salonorkest Het Zeeuws Elftal de muziek van Andre Rieu naar de tuin toe brengen. Aanvang 12.00 uur en de toegang is gratis. Bij slecht weer in de kerk. Informatie over de koopappartementen Makelaardij Westeinde in Goes: Westerschans@makelaardijwesteinde.nl. Er zijn nog 10 appartementen beschikbaar. Daarnaast is er nog één commerciële ruimte van 360 m2 beschikbaar. De verhuur hiervan ligt bij Synchro Bedrijfshuisvesting in Middelburg: info@synchrobedrijfshuisvesting.nl. >f ir tb der jaar een ledenstop bij 700 koorleden moet toepassen. Inmiddels zijn er al weer 650 aanmeldingen, en is er dus nog plek voor slechts 50 zangers. Er zijn drie repetitie gepland in de Chr. Geref. Kerk te Goes op woensdagavonden. Prachtige concerten staan op de agenda in de Bovenkerk te Kampen, het Dolfinarium in Harder wijk en de Sint Jan te Gouda. Aanmelden en meer informa tie kan via: www.johannesde- heerkoor.nl. te sprong dit jaar een persoon lijk record van 5.13 meter. Sam Kranse heeft een persoonlijk record van 5.00 meter. De ge meente Goes heeft veel werk gemaakt van de renovatie van de atletiekbaan. De oude top laag van de 400 meter-rond- baan werd verwijderd en vervangen door een volledig nieuwe toplaag, inclusief be lijning. Er kwam een extra 100 meter-baan. De aanloopstro- ken naar de verspringbakken werden vervangen. Dat gold ook voor de aanloopstroken naar de polsstokhoogbak. De discuskooi werd vernieuwd. De oefenperken en de wed- strijdperken voor de kogelsto- ters werden aangepakt. Ook werd de watervoorziening voor de steeplechase-water- bak hersteld. Tot slot van het renovatieproces werd de nieu- GOES - Met de voltooiing van de eerste fase komen er eind dit jaar een Albert Heijn, en de delicatessenwinkel Floor Foods in Westerschans. Eind maart 2020 volgen 70 huurapparte- menten en 13 huurkadewonin- gen. In fase twee komen er nog eens drie winkels bij. De Fruit- shop en Prima Flora zijn defi nitief, de derde ruimte van 360 m2 is nog beschikbaar. Een modern en duurzaam centrum voor wonen, werken en winkelen in een inspirerende omgeving. Het gezichtsbepa lende gebouw naast de Ringbrug in Goes nadert haar voltooi ing. De bouw van het tweede gebouw in het project Wester schans Goes is begonnen. De atletiekbaan van AV56 in Goes is volledig gerenoveerd en wordt zaterdag 28 september heropend. GOES - Bij Medisch Centrum Goes is woensdagavond 9 ok tober een informatieavond met als thema ‘zorg voor je zelf. Bezoekers kunnen bloed druk, cholesterol en BMI laten controleren. Een inhalatie- check laten uitvoeren en een beweegtest doen. Daarnaast zijn er onder andere lezingen over therapietrouw, slaap stoornissen en hoe je je gebit het beste verzorgt. De avond begint om 19.00 uur en eindigt rond 21.00 uur. KRUININGEN - Hardlopen en alle varianten daarop zijn ont zettend ‘hot’ op dit moment. Individueel, op het tijdstip wat jou het beste uitkomt, ont spannen of het uiterste van jezelf vragen. Alle vormen van hardlopen zijn mogelijk; voor ieder wat wils, zeker in de Nationale Sportweek! Za terdag 21 september om 10.00 uur organiseert Jan de Wilde (pro-running) een workshop ‘mindfulrun’ van circa 1,5 uur. Er wordt gestart bij het voet balveld in Kruiningen. Bij deze workshop leer je intenser te genieten van het lopen. Daar naast komen ademhalings- technieken en mindfulness KRUININGEN - Op woens dag 25 september houdt Wim Wouters met de gemeente Reimerswaal in het kader van de Nationale Sportweek een Sportweekloop in natuurge bied 'Den Inkel’. Jongeren (12 jaar en ouder) én volwassen kunnen ‘s avonds deelnemen aan de Sportweekloop van 1845 tot 1945 uur. Zij leggen een mooi, onverhard parcours af door de bossen en kunnen kiezen uit één, twee, drie, vier of vijf ronden over circa 1,5 km. Meedoen? Mail dan naar j.van. Iangevelde@reimerswaal.nl GOES - De atletiekbaan van AV’56 die de afgelopen maan den door de gemeente Goes ingrijpend is gerenoveerd, wordt op zaterdag 28 septem ber opnieuw in gebruik geno men. Wethouder Derk Alssema heropent de baan die dag tus sen 12.00 en 14.00 uur. Hij mag onder meer tonen, hoe goed hij in speerwerpen is. Als Als sema het beoogde doel heeft getroffen, loopt hij met de pu pillen van de vereniging een openingsronde over de 400 meter-baan. De kinderen zul len daarbij een oorverdovend lawaai maken. Slothandeling is het hijsen van de vlaggen. Het officiële programma vermeldt ook een (in Zeeland) vrij zeld zaam sportspektakel: polsstok hoogspringen over hoogtes van meer dan 5.00 meter. De gemeente Goes heeft op het middenterrein van de rond baan een nagelnieuwe, glim mende polsstokhoogspringbak geplaatst, met de bedoeling dat dit atletiekonderdeel in Goes vaker beoefend gaat worden. Het goede voorbeeld zal gegeven worden door twee Nederlandse topspringers op de polsstok: Roman Monte en Sam Kranse. Zij geven een spectaculaire demonstratie van hun kunnen. Roman Mon- GOES - Tijdens Burendag op zaterdag 28 september vind in de Goese Polder een wijkmaal- tijd plaats. De wijkmaaltijd wordt klaargemaakt door hob by koks. Zij koken eten uit de Surinaamse-, Hollandse-, Sy rische-, Turkse-, Marokkaan se- en Indischekeuken. Voor de wijkmaaltijd moet vooraf worden aangemeld in het res taurant van het Erasmuspark, Troelstralaan 162 in Goes. Koopappartementen Gemakkelijk bereikbaar af de snelweg en op minuten loopafstand van het centrum van Goes door een speciaal aangelegde fiets- en voetgan gerstunnel is Westerschans een ideale plaats om te win kelen. Gelegen langs het Ha venkanaal en ingericht als een autovrije zone met groen, bankjes en aanlegplaatsen voor bootjes wordt wonen er een belevenis. In de fase die nu is opgestart zijn 29 luxe koopappartementen varië- we polsstokhoogspringbak geplaatst. Ontwikkelingen hotel Over verdere invulling van Westerschans zegt Sanderse van Marsaki Vastgoedadvies: “Voor de noordelijke kop van het plangebied worden er con crete gesprekken gevoerd met Fitland Goes over de ontwikke ling van een hotel”.

Bevelander | 2019 | | pagina 15