Passie voor Peeland Marianne: NUT Noord-Beveland I te 4 Delta Marina Cup op het Veerse Meer jwt Motte-Mu A-bleAAiue zeUP •geTAeUE Gratis check Leer grisaille schilderen De Bevelander cB ZEILEN COLOFON DE BEVELANDER WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2019 Tijdens de Delta Marina Cup draait het om meer dan sportieve prestaties op de water. Bekijk de Zeeuwse dracht. De familie Lomwel presenteert een aantal Zeeuwse borstbeelden. anne de Looff (49) is secreta ris van NUT Noord-Beveland: "Vanaf het seizoen 2015/2016 ben ik er bij gekomen. Daar voor bezocht ik al voorstellin gen zoals met mijn dochter naar de kindervoorstelling. Zo kwam het dat gevraagd werd of ik in het bestuur wilde te ko men. Eigenlijk superleuk en nu ben ik secretaris. Twee jaar ge leden is het 175-jarig jubileum gevierd. In de loop der jaren is er veel veranderd. Je hebt al- Veelzijdig NUT biedt zijn cultureel pro gramma over heel Noord-Be veland aan. Er wordt door het bestuur gekeken wat de bes te locatie is voor een culturele lerlei NUT departementen voor activiteiten in de breedste zin van het woord. Iedereen vult dat op zijn eigen manier in. Doelstelling is het welzijn van de bevolking te bevorderen. Dat uit zich hier op Noord-Be veland in cultuur voor alle leef tijden. Educatie is belangrijk. Er is ook toneel in samenwerking met Zeeland Productions uit Middelburg." werkjes. Zeeuws meisje geeft in haar stand tekst en uitleg over het opmaken van de pro testantse Zuid bevelandse kap. activiteit. "De voorstellingen worden goed bezocht Het liefst ‘stief uutverkocht’, maar dat kan niet altijd. We bieden voor ieder wat wils, een veel heid van onderwerpen, en pro beren dat goed te promoten. We blijven actueel. Zo heb ben we pas onze huisstijl ver nieuwd wat te zien is aan de programmaboekjes. Ook onze website is up to date, de taak van de secretaris”, lacht Mari anne. Zaterdagavond was de eerste voorstelling in Het Kerk je van Kats, het opera duo Gijs Nijkamp en Irina Parfenova. De volgende is 28 september in Wissenkerke, het cabarettrio Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T 0900-6743836 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 In de info en souvenir stand van de stichting worden meer dere blikjes babbelaars gepre senteerd en diverse dessins Advertentieverkoop en media-advies E sven.van.liere@persgroep.nl T 06 -15 314311 ‘Niet Schieten’. Later dit jaar try-outs van Maikel Harte en Stefano Keijzers. Kamperland originele boeren zakdoeken. Ook diverse leuke souvenirtjes voor de toeristen zijn er te vin den. Kunstenares Marja Schrier uit Kloetinge weet jong en oud te interesseren in het wol spin nen. Ko Wagenaar van Eco Oester biedt die dag de echte pareltjes uit de Zeeuwse wate ren aan. Oesters en mosselen zijn de hele dag verkrijgbaar. Liesbeth uit Kapelle is heel behendig in het vouwen van textiel artikelen. Leuke hebbe dingetjes voor de kleine beurs worden er aangeboden. Tot slot wordt de hele dag gede monstreerd op welke manier de alom bekende roomboter babbelaar wordt gebakken. Adri van Poeijer laatje het hele proces zien. "Het NUT Noord-Beveland biedt een gevarieerd programma. Voor iedereen zit er iets tussen", zegt Marianne de Looff (F0T01E0N) Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@persgroep.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.persgroep.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. 21 maart 2020 met ‘Dikkie Dik & de taart’. Programma op www.nutnoordbeveland.nl HAMEMT KORTGENE - De start en fi nish zijn bij de ingang van de haven. Niet alleen leuk voor deelnemers, maar ook voor bezoekers. Voor aanvang van de zeilrace wordt er met alle deelnemers gegeten van een ontbijtbuffet. Na afloop van de race wordt er voor een koel drankje gezorgd en sluiten we de dag feestelijk af in een feesttent met muziek, een buf fet en een drankje. Naast het zeilevenement is er overdag een markt voor twee dehands spullen en een markt met onder andere oude am bachten. Voor de tweedehands markt kun je je aanmelden via de site van Delta Marina voor ‘S-HEER ABTSKERKE - Ilse van Loo-Remijn, docent Beeldende Vorming, start donderdagavond 12 sep tember met een nieuwe workshop van vijf lessen met de techniek van het grisaille schilderen. Deze techniek dateert uit de 17e eeuw. De workshop wordt gegeven in het dorpshuis Versvliet in ‘s-Heer Abtsker- ke. Enig gevoel voor kunst en een beetje creativiteit zijn voldoende. De lessen zijn van 19.30 tot 22.00 uur aan de Van de Plassestraat 33 in 's-Heer Abtskerke. Meer info: www.inenuitde- kunst.nl. GOES - Op donderdag 19 september bieden gespe cialiseerde diëtisten van Allévo een gratis check-up 'Gezond gewicht’ aan op locatie het Hollandiaplein 1 in Goes. Zij meten het ge wicht, vet- en spiermassa. Benieuwd? Kom van 10.00 en 11.30 of van 13.30 tot 15.00 uur langs. Allévo werkt met negen diëtisten die ver spreid over de provincie werken. Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen De Delta Marina Cup gaat zaterdag 14 september van start in de jachthaven van Kortgene. Bij dit sportieve zeilevenement op het Veerse Meer draait het om meer dan sportieve presta ties. Er is een tweedehandsmarkt en klederdracht. “Mijn passie voor Peeland is het NUT Noord-Beveland. Het programma aanbieden is op zichzelf al een cadeautje. We mogen twaalf voorstellingen aanbieden en dan moet het feestelijk zijn”, laat Marianne de Looff weten. een gratis ter beschikking ge stelde markttafel. Voor de oude ambachten heeft de jachthaven een be roep gedaan op de St. Zeeuw se klederdracht. Paul Walthuis uit Middelburg toont er zijn Zeeuwse knoppen van fijne rvs. Kunstschilder Huub Kooi man schildert die dag mari tieme taferelen op het doek. Tevens worden een aantal van zijn werken tentoongesteld in zijn stand. Zijn vrouw Yvon, het zilver vrouwtje toont haar collectie sieraden. De familie Lomwel presenteert een aantal Zeeuwse borstbeelden. Uit elke regio is er wel een borstbeeld in de typische klederdracht. Kees Wisse van de Koehoorn uit Meliskerke is aanwezig met een groot aantal regionale producten en uiteraard zijn be kende boerderij ijs. Etienne uit Temse in België geeft de hele dag workshops mini decoupa ge. Zijn vrouw Monique ver zorgt demonstraties macramé. Houtsnijder Kees de Koeijer uit Yerseke weet alles te vertellen over het bewerken van diverse houtsoorten tot echte kunst- KORTGENE - Het NUT in Noord-Beveland is de oudste vereniging op het voormalig eiland en nog springlevend. Op 31 oktober 1842 komen ten huize van P.Riemens zestien heren bijeen om het NUT op te richten. De voorbije vijf entwintig jaar is het NUT ac tief doorgegaan met jaarlijks een aantrekkelijk programma, voornamelijk gericht op podi umkunsten in de dorpshuizen van Noord-Beveland. Mari- Kantooradres Edisonweg37E 4382 NV Vlissingen Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Familieberichten E familieberichtenweekbladen@persgroep.nl T (O88)-O137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl ff I

Bevelander | 2019 | | pagina 5