ZEEUWSE HERDENKINGSCONCERTEN "A De Bevelander Protest Financiële steun Zaterdag 26 oktober 75 Jaar na de Slag om de Schelde zijn er herdenkingsconcerten in onder andere Goes en Vlissingen. 27 oktober Vrijdag 1 november F. *'«- L 3-'' J üE WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2019 Vocaal Ensemble Cantare onder leiding Door de redactie Agenda .L-Jfi'.' Fort, Ellewoutsdijk 10.00 Officiële herdenking van de Slag om de Schelde, lievrijding van Vlissingen en van de koopvaardijslachtof- fers. Meer informatie via Heropening Ijevrijdingsmu- seum. Aleer informatie op www.bevrijdingsmuseum- zeeland.nl Bevrijdingsmuseum Nieuwdorp Mallard Wandeltocht. Meer informatie of direct inschrijven voor deze historische wandeltocht? Ga naar www.mallardmars.nl 9.00 Vuren langs de kust. Bezoek het vuur en diverse activiteiten. Meer informatie op www.natuurmonumen- ten.nl De concerten willen een requiem zijn voor alle Hoedekenskerke 13.00 Rondleiding door deskundige tijdens Open Monumentendag. 'Berg van Troye’ in Borssele 13.00 Open Monumenten dag. Er is deskundige l)egeleiding aanwezig op om u rond te leiden en het bijzondere ‘verhaal’ te laten beleven. Fort Ellewoutsdijk 19.30 Herdenkingsconcert 75 jaar Slag om de Schelde. Meer informatie www. scheldeloodsenkoor.nl 20.00 De Landing voorbij. Concert van muziekvereni ging Euterpe. De toegang is gratis. Wel reserveren via events@euterpeheinkens- zand.nl De Stenge in Heinkenszand Zondag 10.00 Kerkdienst 'Geloof, hoop en vertrouwen’. Voorganger. Mevrouw M. Meulensteen. Voor meer informatie www.pkndeo.nl of www.ljevrijdingsmusetirn- Vocaal ensemble Canta re krijgt financiële steun Kijk voor meer informa tie ook eens op de web site www.cantaregoes.nl www.vlissingen.nl/7 5 Sint Jacobskerk, Oude Markt, Vlissingen 10.00 Leggen bloemstuk bij het graf van de eerste Schotse soldaat die in Baarland sneuvelde. Heel de dag kunnen Baarlanders hout met eigen tekst op het herdenkingsvuurvuur leggen en rijdt er een pendelbusje van het dorp naar de dijk. Aleer informatie via www. l>orsele.nl of www.baarland. com 'Zeedijk, Baarland 11.00 Herdenking bij monument aan de 'Zeedijk in Baarland Verzamelen bij strandbras serie de Landing, Baarland 13.45 Ceremonie onder Ijegeleiding van doedelzak spelers. Onthulling herdenkingsplaat Hospitaalbunker, Borssele 14.45 Lezing Hans Sakkers over de strijd om de Westerschelde, gevolgd door lezing over het Ijombarde- ment op Breskens: 'Geholpen door de vijand' Vijverzicht, Borssele 11.00 I’lanten herinnerings- Ijoom bij het monument bij de kerk. Heel de dag meet greet op de dijk met een getuige van de Ijeschietin- gen. Herinneringswandeling, puzzeltocht voor kinderen, tentoonstelling in de kerk, bevrijdingsconcert. Sint Jacobskerk, Vlissingen 19.30 Herdenkingsconcert met medewerking van het Zwinkoor uit Sluis, het vocaal ensemble Cantare uit Goes, de Vlissingse Oratorium Vereniging en Het Concertkoor uit Bergen op Zoom. Entree: 20 euro. Reserveren via www.cantaregoes.nl of koop uw kaartje bij de Koperen Tuin of het I’aard van Troje in Goes. Grote of St. Alagdalenakerk, Goes zeeland-nlNoodkerk bij het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp 10.00 Herdenkingsdienst Beschietingen van Hoede kenskerke met kransleg- ging. Voor meer informatie www.hoedekenskerke.net Protestantse kerk van Hoedekenskerke 11.00 Alemorial Day of Canada in the Netherlands. Kijk voor meer informatie op www.ljevrijdingbrabant- sewal.nl Canadese oorlogsbegraaf plaats aan de Ruytershove- weg, Bergen op Zoom Dinsdag 29 oktober Documentaire. Kijk voor meer informatie op www. tljeest.nl’t Beest, Beesten markt, Goes Inwoners van de gemeente Borsele kunnen het bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp gratis Ijezoeken. Ga naar www.bevrij- dingsmuseumzeeland.nl Aluziekuitvoering The Armed Alan. Aleer informa tie via www.vlissingse-ora- toriumvereniging.nlSint Jacobskerk, Vlissingen Herdenking Aagtekerke. Aleer informatie via Dorpsraad Aagtekerke Ia Koningin Wilhemina inspecteert een erewacht aan de Westweg in Domburg. FOTO: Nationaal Archief slachtoffers van geweld, een protest tegen geweld in het algemeen en een oproep tot vrede. 26 oktober is gekoppeld aan de Slag om de Sloe- dam en de bevrijding van de Bevelanden. Zaterdag 2 november is het concert in Vlissingen en dat op treden is gekoppeld aan de bevrijding van Vlissin gen en Walcheren. re de Chichester Psalms van Leonard Bernstein. De drie Hebreeuwse psal men zijn door Bernstein op een moderne manier getoonzet. Countertenor Dave ten Kate is de solist. Tijdens het Beveland- se concert zijn op grote schermen authentieke beelden te zien van vóór, tijdens en na de oorlog op de Bevelanden. Het Gemeentearchief Goes en het Bevrijdingsmuseum Zeeland te Nieuwdorp stellen deze beelden ter beschikking. GOES - De concerten zijn in de Grote of Alaria Alagdalenakerk in Goes en in de Sint Jacobskerk te Vlissingen. Het Goese optreden op op zaterdag Voor de pauze The Ar med Alan - A Alass for Peace uitgevoerd, een aan de oorlogsslachtoffers in Kosovo opgedragen werk van de Britse componist Karl Jenkins. Deze mis voor de vrede wordt we reldwijd vaak uitgevoerd bij herdenkingen van zowel de Eerste als de Tweede Wereldoorlog. Na de pauze zingt Canta- Vocaal Ensemble Can tare Goes werkt tijdens dit concert samen met gastzangers, kinderkoor Hemelsblauw uit Aliddel- burg en solisten Helena van Heel en Dave ten Kate onder leiding van dirigent Pim Overduin. De begeleiding wordt ver zorgd door leden van het Holland Symfonie Orkest en organist Jos Vogel. van dirigent Pim Overduin. FOTO: VERSTRAKTEN van het VSB-fonds, Ge meente Goes, Alaurits van Kattendijke/Druc- kerstichting, Stichting Boone, Rabobank en DNWG. wilt u ook bijdra gen, dan kunt u storten op bankrekening: NL09 RABO 0380554852 t.n.v. Vocaal Ensemble Cantare Goes o.v.v. sponsoring 75 jaar Slag om de Schelde. Het Nationaal Monument voor de vierde Commando Brigade Annotatie in Vlissingen. een ontwerp van 'Blus Leeser. FOTO: Nationaal Archief -s-Vs-PI

Bevelander | 2019 | | pagina 16