Het is weer Toujours Kapelle Trekkermuseum Scan nu je buskaartje Bloesem Oldtimerrit Maak de mooiste foto van Zeeland Help, de boom is ziek De Bevelander Franse week MOLENDAG FRANSE HERDENKINGSWEEK DANKBAAR DAT ER VOOR ONZE VRIJHEID IS GESTREDEN WOENSDAG 8 MEI 2019 Nadat de historische voertuigen een rondrit door Kapelle hebben gemaakt, stellen zij zich op bij Oorlogsmuseum Vitality. Foto: Carrie Frederiks Schildersdag&Kunstmarkt: 18 Voortaan scan je je buskaartje. FOTO: Marcel Stroo Carrie Frederiks ZEELAND - De fotowedstrijd van WV Zeeland is weer van start gegaan. Dit jaar kan men meedoen via Instagram. Deelnemers kunnen fotos op de tijdlijn van hun eigen ac count plaatsen met de speci ale hashtag #mijnzeelandfoto ‘S GRAVENPOLDER - Op zater dag 11 mei is de opening van het Trekkermuseum aan de Koedijk 2 in ‘s-Gravenpolder. Deze dag zijn er dubkampi- oenschappen ringsteken met de oude trekkers. De eerste ring zal om 10.30 uur gestoken worden door gedeputeerde Carla Schönknecht. Aanwezig is ook een zelfgebouwde dors- kast alsmede diverse mooie Meccano bouwwerken. Al bij al de moeite waard om deze dag een bezoek aan het mu seum te brengen. In het Trek kermuseum is ook weer een Franse herdenking: 16 mei De grote officiële herdenkings plechtigheid begint om 16.00 uur met het vertrek van de Stille Tocht vanaf het gemeen tehuis naar de begraafplaats. Na een paar korte toespra ken worden The Last Post en volksliederen gespeeld. Na de kranslegging leggen school kinderen een bloem op ieder graf, www.kapelle.nl Franse Slag Mars: 18 mei Voor de Franse Slag Mars wor- prachtige collectie historische trekkers en stationaire moto ren opgesteld waar liefhebbers van kunnen genieten. en de tag @vwzeeland. De inzender maakt iedere maand kans op een WV cadeaucard. Foto's kunnen worden inge zonden tot en met 30 novem ber 2019. Deelnemers maken maandelijks kans op een WV cadeaukaart van 25 euro. Na afloop van de wedstrijd din gen de maandwinnaars mee naar de hoofdprijs van 100 euro. Volg het Instagram ac count van @vwzeeland voor meer informatie over deelna me en de voorwaarden of kijk op www.vwzeeland.nl Franse markt: 18 mei Ook in Wemeldinge wordt uit gedragen dat men dankbaar is dat er voor onze vrijheid is gestreden. Daarom krijgt de weekmarkt een Frans tintje met een koffietafel. www.trekkermuseum-ot- mmz.nl ZEELAND - Op 11 en 12 mei is het Nationale Molendag. Het the ma is ‘Ontmoet de molenaar!’ Want molens leer je pas goed kennen, als je met molenaars praat. In Zeeland doen zo’n 40 molens mee. Kinderen kunnen een molenbouwplaat op te ha len. Kijk op molens.nl voor alle deelnemende molens. GOES - Reizigers in Zeeland kunnen vanaf nu een barcode als vervoerbewijs gebruiken in de bussen van Connexxion. Alle bussen zijn uitgerust met een nieuwe barcodescanner. Reizigers kunnen deze scan- Miniaturen Dit jaar is als thema gekozen voor een land: Duitsland. Het cultureel agrarisch erfgoed is jaarlijks te bewonderen in het museum. Dit jaar zijn er vi trinekasten bijgekomen die gevuld zijn met mooie minia turen, maar deze keer staan er ook houten wagens. En uiter aard ook nu weer een collec tie miniaturen, welke te koop de Stoomtrein Goes-Borssele aan de Albert Plesmanweg 23 in Goes. Tussen 12.30 en 13.30 staat er een lunch gepland bij Partycentrum Landlust aan de Landlustlaan in Nieuwdorp. Een volgende stop om 1445 bij brasserie De Landing in Baar land. De finish is rond 16.00 uur bij Proteh Monte Carlo in Goes. Autojournalist Rob Stra fing voorziet de oldtimers van commentaar. De rit gaat gaat door Wolphaartsdijk, Yerseke en de Zak van Zuid-Beveland. ner gebruiken om in- en uit te checken. Reizigers kopen een kaartje bij de chauffeur en be talen met pinpas of creditcard. Op het moment van aankoop bij de chauffeur is het kaartje direct ingecheckt. De Franse herdenkingsweek Toujours Kapelle is dit jaar van 11 tot en met 18 mei. De aanleiding voor de herdenking is dat er in mei 1940 3.000 Franse militairen Nederland te hulp schoten. Rond 16 mei werd er gevochten langs het Kanaal door Zuid-Beveland waarbij zo’n 80 Fransen stierven. De Kapelse bevolking verzamelde de lijken en begroeven die op de algemene begraafplaats. Later werd het een militair ereveld voor alle Franse militairen die in Nederland omgekomen zijn tijdens de Tweede Wereldoorlog. Lezing over Expressionisme: 17 mei Deze lezing van Nico Out in het gemeentehuis vormt de op maat naar de Schildersdag&- Kunstmarkt. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 7,50. Tickets: www.kapellecultureel.nl zijn. U kunt op het terras gaan zitten en genieten van een heerlijk bakje koffie met een versgebakken wafel erbij. Het museum is zaterdag 11 mei ge opend, van 10.00 uur tot 16.30 uur. Daarna iedere zaterdag en zondag tot en met de herfstva kantie van 13.30 uur tot 16.30 uur. In juli en augustus is het museum open van dinsdag tot en met zondag. Ga voor extra openingstijden of afwijkende tijden naar den routes van 5,10,15, 20, 24, 33 en 40 km uitgezet. Alle rou tes komen bij de Franse Mili taire Begraafplaats samen om, via het met kransen getooi de monument op het Franse ereveld, langs de Kunstmarkt en oorlogsmuseum Vitali ty te gaan. Deelname: 3,00. Start en finish: Dorpshuis de Vroone, C.D. Vereekestraat 74. Alle starttijden: www.franse- slagmars.nl Kapelle Cultureel trapt de Franse week Toujours Kapelle af op zaterdag 11 mei om 20.00 uur met de film Otez-moi d'un dou- te, een Franse feel good’ movie. Wim Steenbakker zorgt voor de muzikale omlijsting. De toegang is gratis. Locatie: Dorpshuis de Vroone, C.D. Vereekestraat 74, Kapelle. www. kapellecultureel.nl GOES - Voor de 25e keer houdt de Kiwanisdub Goes-de Be- velanden op zaterdag 11 mei de Bloesem Oldtimerrit. Een jubileum waar de club met recht trots op is. De opzet van de oldtimerrit is fundraising. De Kiwanisdub haalt met de oldtimerrit geld op voor stich ting Vakantiehuis Thuredriht, dat kinderen uit gezinnen met weinig geld een vakantie aanbiedt. De start van de rit is om 9.45 uur op het parkeerterrein van KAPELLE - Regelmatig ontvangt het Fruitteelt- museum vragen over ziekten en plagen in en rond fruitbomen of aan kleinfruit. Het valt niet al tijd mee om op afstand een goede diagnose te stellen, daarom houdt het museum op 11 mei van 13.00 uur tot 16.00 uur een spreekuur. De plan- tendokter zal aan de hand van meegenomen mate riaal of foto’s proberen een oorzaak en een reme die op natuurlijke wijze vast te stellen. mei De tuin van de NH kerk wordt vanaf 10.00 uur omgetoverd tot een klein Montmartre waar kunstenaars hun werk tentoonstellen en waar ver schillende artiesten optreden. Kunstenaar Frans van der Ha gen geeft een workshop schil- deren/tekenen met als thema Expressionisme. Deelname: www.kapellecultureel.nl Oorlogsmuseum Vitality: woensdag 15-zaterdag 18 mei Bij museum Vitality zijn er al lerlei activiteiten: vanaf woens dag 15 mei kan een militair kampement worden bezich tigd en vrijdag 17 en zaterdag 18 mei worden er battles door re-enactment-groepen uitge voerd. Ook is er een stand van de luchtmacht. Tijdens de ope ning van de Franse Slagmars op 18 mei om 9.30 uur, staan alle historische voertuigen bij Dorpshuis de Vroone waar his torische vliegtuigen een fly-by zullen maken. Daarna maakt de colonne een rondrit die eindigt bij het museum waar Stichting Historische Vlucht om 14.00 uur met een speci aal vliegtuig over vliegt. Loca tie: Vroonlandseweg 60, www. oorlogsmuseumvitality.nl Wargame: 17 mei In de bibliotheek aan de Vroonlandseweg 49a kan tus sen 13.30 en 20.00 uur War game de Franse slag worden gespeeld; een bordspel op een grote maquette over de ge vechten rond Biezelinge.

Bevelander | 2019 | | pagina 18