Borden bezorgen je echte lentekriebels Bloesemfietstocht Amy naar NK turnen Weerspiegelend water Drie jubilarissen bij SJK Kapelle Bestel een ia De Bevelander 'Een leuk geschilderd Paasservies’ SENIOREN HEEFT KAREN IETS IN HAAR BOL, DAN LUKT HET OOK EEN ODE AAN DE NOORDZEEVIS 1 WOENSDAG 17 APRIL 2019 I Amy Quakkelaar van Turnschool Zeeland plaatst zich voor de Gerrit van Loon 1 KAPELLE - Iris Boone 10 jaar SJK), Mariotte Eversdijk (10 jaar SJK), Amy Boone (12 !4 jaar KNMO), Jaap van Zaitbommel (25 jaar KNMO) en Adrie Oele (40 jaar KNMO) zijn de jubi larissen bij showkorps Jon ge Kracht Kapelle. Ze kregen 10 jaar heeft ze een atelier in Scharendijke en maakt ze dagelijks met veel plezier illustraties onder de naam Ogeltje. Karen, die studeerde aan de Koninklijke Kunstaca demie in Den Haag, kan zich heerlijk uitleven op de ver halen van Kiki. Start van de lente De serie lentekriebels gaat over Haas die het eerste kie vitsei vindt. Dat betekent ook de start van de lente. Geduldig wacht Haas af tot het kievitsei uitkomt. Ze worden dikke vriend- Schimdtsingel 1 in Kapelle. Vergeet vooral uw fototoestel niet! De wandeltocht van on geveer 18 kilometer (korter kan ook, 12 kilometer) is op zater dag 20 april en start ook om 11.00 vanuit het Fruitteeltmu- seum. U krijgt de route mee en kunt deze dan zelfstandig lopen. Onderweg is er een stop met de mogelijkheid om een kop koffie/thee of een broodje te kopen. De prijs per activiteit bedraagt 7,50. Dit is inclusief een consumptie na de tocht en toegang tot het museum. Het Fruitteeltmuseum bevindt Ogeltje "We wilden een lief Paas servies maken datje elk jaar rond deze tijd uit de kast haalt. Een mooi aandenken aan de gezellige Paasont- bijtjes door de jaren heen”, laat Wullings weten. Sinds dingen voor de Taptoe op het korfbalveld in Kapelle, op 15 juni, zijn in volle gang. Ook de overige activiteiten en optre dens zijn doorgenomen. Meer informatie bij Suus Hartman, 0113-215118 of kijk op jonge- krachtkapelle.nl. Dierbaar cadeau Elk bord vertelt weer een ei gen stukje verhaal en samen vormen ze het gehele ver haal. Het servies wordt per set verkocht in een doos. Bij de set zit een boekje met het hele verhaal om voor te le zen aan de Paastafel. Karen: "Het is een mooi dier baar cadeau om te geven. Leuk om tussen de eieren in de tuin te verstoppen dit jaar!” zich midden tussen de boom gaarden. De fruitteelt wordt hier al sinds de middeleeu wen beoefend. In het museum wordt de geschiedenis van het fruit en de fruitteelt getoond, van de Romeinen tot heden. In de museumtuin is de bloesem van een groot aantal fruitbo men van oude en uiteenlopen de rassen te bewonderen. KRUININGEN - Stichting seni oren Reimerswaal organiseert een gezellige muziekmiddag voor alle senioren van heel Reimerwaal. Dinsdagmiddag 30 april van 14.00 tot 16.30 uur in Ons Ons Dorpshuis Kruinin- gen aan de Berghoekstraat 3. De deuren gaan om 13.45 uur open. Toegang is gratis. ZEELAND - Bij de halve finale in de categorie Jeugd 1e divi sie heeft Amy Quakkelaar van Turnschool Zeeland zich weten te plaatsen voor de Bondsfina- le. In Rotterdam waar de halve finale gehouden werd, behaal- OUDELANDE - Ineke heeft als beeldend kunstenaar vele vor men van uitdrukking tot haar beschikking. Zij heeft deze ta lenten verworven tijdens haar opleidingen in Leiden en Ant werpen en in de praktijk. Elise kan van het gewone alledaagse iets bijzonders maken. Van In eke zijn er schilderijen met ge zichten vanaf en op het water. de zij in een sterk deelnemers veld een 8e plaats met 42.966 punten. Op het onderdeel sprong werd ze 3e wat haar een toestelfinale opleverde. Op balk en vloer werd Amy 10e en op brug 12e. De Zeeuwse kunstenares Karen Wullings heeft een serie ontbijtborden gemaakt met een verhaal, Lentekriebels. "Met liefde gemaakt voor mooie momenten met je gezin aan tafel”, aldus Karen. Bij de borden met het verhaal over Haas en Kuiken zit ok een boekje om voor te lezen aan de Paastafel. Informatie en aanmelding via tel. nr: 0113-344904 of i nfo @fru itteeltm useu m Elise draagt bij met mini-schil- derijen op schelpen en water- beestjes. Ineke en Elise kijken op zich heen en zij geven ieder op een eigen manier vorm aan hun kijk op de wereld. De expositie is in galerie Luctor te Oudelande, Burg, van Lie- restraat 36. Open van zaterdag tot en met maandag van 13.00 tot 17.00 uur. In een andere serie beschilderde borden brengen Karen en Kiki een ode aan de Noordzeevis. Noordzee vol karakter, heet die serie van Bordy’s., "Tachtig procent van de visvangst in Nederland wordt geëxporteerd, terwijl vis uit onze supermarkten van duizenden kilometers ver komt. We willen meer waardering creëren voor onze vaderland se vis. Wonend aan zee vind ik het erg mooi om die ode aan de Noordzeevis te brengen", aldus Wullings. Meer informatie: www.bordys.nl BORSELE - Dit jaar her denken wij voor de 75ste keer, in vrede en vrijheid, dat het gebied waarin wij leven werd bevrijd tijdens de Slag om de Schelde. Om dit eervol te herden ken worden rondom de Slag om de Schelde tal van activiteiten en evene menten georganiseerd. Zo biedt gemeente Borsele inwoners de mogelijkheid om tegen kostprijs een Schotse of Canadese vlag te kopen. Dat kan voor 5 euro bij het gemeente huis of via www.borsele. als Karen Wullings iets in haar bol heeft, lukt het haar ook. De borden kunnen zelfs in de vaatwasser en de magnetron. ZEELAND - Met dit Paasser vies is Bordy’s ontstaan. Il lustrator Karen Wullings en verhalenverteller Kiki Swin- kels noemen hun handge schilderde borden: Bordy’s. Toen Kiki vorige jaar een kookboek aan het schrijven was en op zoek ging naar een leuk Paasservies kon ze niks speciaals vinden. Ze had wel een idee in haar hoofd. Dus belde ze de Zeeuwse Karen op. Kiki is groot fan van de illustra ties van de Scharendijkse inwoonster. Of ze ook illus traties op borden kon ma ken. Het leek Kiki leuk om een eitje in 6 stappen uit te laten komen. "Oh leuk, riep ik direct”, ver telt Karen, "maar mag het dan een kievitsei zijn én mag ik er dan een Haas bij schilderen?”. Zo gezegd, zo gedaan. Binnen een week waren de illustraties klaar. Toen Karen het resultaat aan Kiki liet zien zei die: "Het zou onwijs gaaf zijn als jij er nog een mooi verhaaltje bij schrijft." En zo geschiedde. Nog tot en met 25 mei exposeren Ineke de Vries en haar kleindochter Elise (2010) schilderijen, schelpen en water- beestjes in galerie Luctor te Oudelande. Vaatwasser Borden met een verhaal dus. Het was even zoeken naar de juiste techniek, waarbij de illustraties goed op de borden bleef zitten, maar jes. Het verhaal is op zes porseleinen ontbijtborden geïllustreerd met de hand geschilderde illustraties van Haas en Kuiken. het bijbehorende speldje en oorkonde door voorzitter Ma rius Elshout uitgereikt. Suus Hartman werd herkozen als penningmeester. Dat ge beurde tijdens de algeme ne ledenvergadering van het muziekkorps. De voorberei- KAPELLE - Geniet van het voorjaar en de vele soorten bloesem in het landschap rond Kapelle! Fiets mee met onze gids door de boomgaarden, een unieke ervaring. Dit jaar is er voor de wandelaars ook een speciale bloesemwandel- tocht. Het Fruitteeltmuseum organiseert op 13 en 27 april een begeleide bloesemfiets tocht door de bloeiende fruit boomgaarden in de omgeving van Kapelle. De tocht is onge veer 18 kilometer lang en start om 12.30 vanaf het Fruitteelt museum aan de Annie M.G. Karen Wullings (links in het wit) en Kiki Swinkels (in het geel) genieten met familie van het paasontbijt met hun speciaal beschilderde borden. X A

Bevelander | 2019 | | pagina 17