Meer aandacht voor aanpak van dementie i I Zeven medailles voor Zeeuwse studenten Voorlichtingsavond diabetespatiënten Rachel is geboren! GOES - Op maandag 11 maart, is dit lieve meisje geboren. Haar naam is Rachel Visser. Ze is de dochter van André en Janine en het zusje van Johanan. De redactie van de Bevelander wenst papa, mama en grote broer heel veel geluk met dit prachtige meisje. f Digitale steun in de bieb Focus speelt in ‘t Beest Gevolgen van hersenletsel Vrijmetselarij De Bevelander Open ochtend op De Wingerd GOES - Ouders die op zoek zijn naar een basisschool voor hun kind, zijn van harte welkom op de open morgen op basis school De Wingerd. Deze is op woensdag 3 april van 9.00 tot 10.30 uur. Je krijgt informatie over de school en je kan rond kijken, sfeer proeven, vragen stellen en meer informatie in winnen. We geven onderwijs met de Bijbel als basis, we hebben hart voor alle kinderen en geloven in ontwikkeling! Van harte welkom op basis school De Wingerd, Hilleweg 3 in Goes. Verhinderd? U kunt ook een persoonlijke gesprek aanvragen. Meer informatie via www.gbsdewingerd.nl r* WOENSDAG 27 MAART 2019 Goes in de buurt 0^©%* f GOES - Zeeland is 7 medail lewinnaars rijker. 310 mbo studenten lieten hun beste vakwerk zien tijdens Skills The Finals, de nationale kampioen schappen van Skills Heroes, die van 20 tot en met 22 maart in Samenwerking "Dementie komt hoofdzake lijk bij oudere mensen steeds meer voor”, zegt wethouder André van der Reest, "Demen tie kan zelfs op jongere leeftijd, neem 35jaar, voorkomen maar over het algemeen bij oudere mensen. We worden steeds ouder en het aantal ouderen neemt toe. Je krijgt er steeds meer mee te maken en dan ga je met de betrokken par tijen in overleg. Dementie is niet te genezen, maar je kunt wel kijken om zo goed mo gelijk met elkaar daar op in te spelen. Landelijk is vastgesteld dat het aantal mensen met dementie tussen nu en 2040 bouwen sleepte Jasper Olthuis, Deltion College, de gouden me daille in de wacht. De Zeeuw se gouden medaillewinnaars: Dirk Harpe en Melvin van der Borgt. Zilver: Maxime de Pan en Maxim Janse. Brons: Mauri ce Bal, Tham Cao en Christiaan Riedijk. Studenten van nu heb ben meer prikkels en uitdaging nodig, zegt de leraar van het jaar Dirk Megens. Vakwed- strijden bieden mbo’ers extra uitdaging. patiënten behandeld in een speciale drukcabine. Met een zuurstofmasker op ademt hij/ zij zuivere zuurstof in, waar door het bloed extra zuurstof krijgt. En vanwege de hoge re druk zal de zuurstof ook die weefsels in het lichaam kunnen bereiken, die juist zo slecht doorbloed zijn. Zodoen de krijgt het ontstoken weefsel veel meer kans om te genezen. Deze therapie is wetenschap pelijk bewezen en wordt ver goed vanuit het basispakket. De arts van het MCHZ, dokter T.P. van Rees Vellinga, zal op deze avond uitleg geven over de resultaten van deze zuur- stoftherapie bij de chronische Noodgevallen Aandacht en ondersteuning voor mantelzorgers is belang rijk. Van der Reest was on langs in het Mantelzorgcafé: "Daar hoor je de verhalen. Een belangrijke signalering want mantelzorgers zijn de ogen en de oren van de hulporganisa tie. We zijn op zoek om bin nen de Oosterschelderegio een voorziening te hebben waar mensen opgevangen kunnen worden. Het is prioriteit dat zo een voorziening voor noodge vallen er komt." GOES - Op vrijdag 29 maart speelt de band Focus in Po dium ‘t Beest. Na bijna een halve eeuw is Focus nog al tijd alive and kickcing. Met een volstrekt unieke vorm van progressieve rock mani festeerde de band zich begin jaren ‘70 als meest succes volle exportproduct van de NL popmuziek. De hoofd zakelijk instrumentale hits ‘Hocus Pocus’, ‘House of The King’ en ‘Sylvia’ hebben zich als tijdloos bewezen! Tickets voor dit concert zijn te koop via www.tbeest.nl GOES - Dit visiedocument en meerjarenplanning beschrij ven de uitwerking van de am bities van betrokken partners om de zorg en ondersteuning voor mensen met dementie en hun mantelzorgers in de ko mende jaren verder te verbe teren. Om de ambities waar te maken, is het nodig een aan tal knelpunten in het zorgpad dementie aan te pakken. Het optimaliseren van het zorgpad dementie richt zich primair op de cliënt en zijn/haar mantel zorgen Er is aandacht voor cli ënten en mantelzorgers met een migratieachtergrond, jon gere mensen met dementie en mantelzorgers met een betaal de baan. zal verdubbelen. In 2015 in de Oosterschelderegio was 27% van de inwoners 60 jaar of ou der. Naar verwachting is dat in 2030 gestegen naar 34%. Het aantal 80-plussers neemt toe. Van 8.500 in 2016 naar 14.083 in 2030.." Een belangrijke lijn bij de uitvoering van het visie document en de meerjaren planning is de samenwerking door alle partijen te verbeteren en te optimaliseren. Optima le samenwerking, daar gaat het om en we zijn er nu mee gestart.’’ en werkwijze van de Vrij metselarij en tevens een indruk krijgen van de sfeer in de loge. U bent van har te welkom. Meer informatie op www.loge-scaldis.nl of email Ioge.scaldis295@zee- landnet.nl diabetische voetwond. Tevens zal mw. S. Rolloos, verpleeg kundig specialist, uitleg geven over het belang van optimale wondzorg in de thuissituatie. Ook zal een diabetespatiënte haar eigen ervaringen komen vertellen over de zuurstofthe- rapie in het MCHZ in Goes. De voorlichtingsavond is in sa menwerking met de Diabetes Vereniging Nederland georga niseerd. De toegang is gratis, iedereen is van harte welkom. Vooraf aanmelden is gewenst. Dit kan via www.dvn.nl of via 06 12230702. Meer informatie over hyperbare zuurstofthe- rapie kunt u vinden op www. hyperbaarcentrum.nl RAI Amsterdam plaatsvonden. Skills Heroes zijn mbo-vak- wedstrijden, variërend van apothekersassistent en elek trotechnicus gebouwen tot fotograaf en patissier. Bij de wedstrijd elektrotechnicus ge- Wethouder Van der Reest: “Het gaat er om dat alle bij zorgvoorzieningen voor dementie betrokkenen goed op de hoogte zijn vgn elkaar én dat er samengewerkt wordt.FOTO: LEON JANSSENS GOES - Niet Aangeboren Hersenletsel heeft een groot impact op het leven van de getroffene en direct betrok kenen. Omgaan met de ge volgen is vaak erg lastig. De cursus NAH vergroot uw kennis, geeft meer inzicht en bevordert het begrip voor veranderd gedrag van de getroffene. NAH kan op veel verschillende manieren ontstaan. NAH is schade aan de hersenen, ontstaan in de loop van het leven, het kan iedereen overkomen. De meest bekende varianten van hersenletsel zijn: een beroerte, CVA of hersenlet sel als gevolg van een onge luk. Eigenlijk is er maar één kenmerk dat voor iedereen hetzelfde is: het leven na het hersenletsel is compleet anders dan het leven daar voor. De gevolgen van het hersenletsel verschillen per persoon en komen niet altijd direct tot uiting, ze zijn niet altijd zichtbaar. Vaak erva ren mensen pas na hun re validatie de verandering. Dit heeft uiteraard ook gevolgen voor de mantelzorgers. Deze gespreksgroep is bedoeld voor mantelzorgers woon achtig in de gemeente Goes en vindt plaats op 15 tot en met 29 april, 13 mei en 3 tot en met 16 juni van 14.00 tot 16.00 uur bij het SMWO aan de s-Heer Elsdorpweg 12 in Goes. GOES - Wat kan Hyperbare Zuurstoftherapie voor u be tekenen bij een Diabetische Voetwond? U hoort het op de voorlichtingsavond op don derdag 4 april vanaf 19.30 uur in het Medisch Centrum Goes, van Dusseldorpstraat 24, Goes. Tijdens deze voor lichtingsavond zal worden uitgelegd wat het resultaat van hyperbare zuurstofthe rapie kan zijn op de genezing van chronische voetwonden bij de diabetespatiënt. Het Medisch Centrum Hyperbare Zuurstoftherapie is gespecia liseerd in het behandelen van deze chronische wonden. Voor de zuurstoftherapie worden GOES - Vrijmetselaarslo ge SCALDIS organiseert op woensdag 3 april een avond voor belangstellenden in logegebouw De Steen aan de Beestenmarkt 5 in Goes. U kunt kennismaken met de ideeën, achtergronden ,.w. y w Goes heeft samen met de Oosterschelderegio gemeen ten, zorgverzekeraar CZ, Zeeuwse Zorgschakels (sa menwerking van alle zorg aanbieders) en Periscaldis (de samenwerkende huisart sen) het visiedocument en de meerjarenplanning Zorg- padoptimalisatie Dementie- zorg Oosterschelderegio ge accordeerd. GOES - Bibliotheek Goes houdt in samenwerking met Stichting Digisteun iedere woensdag van 10.00-11.30 uur een gratis DigitaalCafé. De eerstvolgende zijn 3, 10, 17 en 24 april. In samenwer king met de Seniorenraad Borsele is in Bibliotheek Hei- kenszand, Stengeplein 1, ie dere donderdag een Digitaal inloopspreekuur van 9.30- 11.30 uur voor allerlei vra gen op digitaal gebied. De eerstvolgende zijn 4,11,18 en 25 april. De geboden hulp is gratis voor leden en niet-le- den en aanmelden niet no dig. Er wordt ingegaan op gebruik van tablet, laptop en smartphone. Meer op: bi- bliotheekoosterschelde.nl. M t t H L

Bevelander | 2019 | | pagina 9