De Banjaard beter beleven I 27/03/19 I f i *€100.000 zl “Er zijn nog te veel ondernemers die hulp kunnen gebruiken” x Provincie Zeeland investeert 100.000 in groene schoolpleinen Digitaal platform stimuleert professionalisering docenten I I T Informatierubriek van de Provincie Zeeland Definitieve uitslagen Provinciale Statenverkiezingen Provinciale distelverordening: vóór bloei verplicht maaien I Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad groene l* Revolutie Zeeir MM Akkerdistel ewerk D rovin Gedeputeerde Jo-Annes de Bat (eco nomie) is blij met MKBDoorgaan.nl. "Ons MKB is de banenmotor in de provin cie. Daar moeten we zuinig op zijn. Vroegtijdige ondersteuning betekent niet alleen dat ondernemers langer en beter kunnen ondernemen. Het gaat met de gegeven hulp ook over het behoud van meer dan 110 arbeidsplaatsen van werknemers bij deze bedrijven, naast de 52 arbeidsplaatsen die de ondernemers zelf invullen. Als het even tegenzit, kan kortdurend onafhankelijk advies de on dernemer naar de juiste specialistische hulp begeleiden, waardoor onnodige faillissementen worden voorkomen." Initiatiefnemers Jacqueline Zuidweg en Met de kosteloze en onafhankelijke hulp aan ondernemers die een in de kern levensvatbaar bedrijf hebben, maar die tijdelijk in (financiële) problemen zijn gekomen, zijn in onze provincie inmiddels 52 ondernemers geholpen. Om dit mogelijk te maken, verleent de Provincie Zeeland subsidie aan Stichting MKBDoorgaan.nl. Het was echt Zeeuws weer tijdens de feestelijke start van de werkzaamheden bij De Banjaard op Noord-Beveland. Ondanks de stormachtige wind die vrijdag 15 maart langs de kust blies, lukte het gedeputeerde Carla Schönknecht en wethouder Anja Slenter een levensgroot zeildoek met een afbeelding van de nieuwe gebiedsinrichting te onthullen. Gedeputeerde Ben de Reu overhandigde kortgeleden een cheque ter waarde van 100.000 aan IVN Natuureducatie. Ben de Reu: “Als je wilt dat er wat gebeurt, dan moet je er ook in investeren.” IVN Natuureducatie startte De Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen' in 2018 samen met de GGD Zeeland, de Hogeschool Zeeland en met steun van de Provincie Zeeland en het Rijksprogramma Jong Leren Eten. Vincent van der Veen van IVN Natuureducatie: "Samen werken we aan het doel om in één schoolgeneratie (acht jaar) alle tweehonderd basisschoolpleinen in Zeeland ohn te vormen van stenen woestijnen naar groene speel- en leerlandschappen die door de scholen gebruikt worden als buitenlokaal. Dat is goed voor een gezonde ontwikkeling van kinderen en goed voor de biodiversiteit in de bebouwde omgeving. Het draagt ook bij aan het verminderen van wateroverlast, droogte en hittestress. Met deze cheque van de Provincie lanceren we dit voorjaar op Carla Schönknecht en Anja Slenter onthullen nieuwe gebiedsinrichting Jannie van den Berg zijn druk met de voorbereidingen van een landelijke uitrol. Jacqueline Zuidweg: "We willen ook landelijk beschikbaar zijn voor alle ondernemers die het nodig hebben. Er zijn nog te veel ondernemers die hulp kunnen gebruiken." Het project wordt in Zeeland met een half jaar verlengd tot komende zomer. Het nieuwe college van Gedeputeerde Staten kan dan kijken of ze de samenwerking met MKBDoorgaan.nl wil voortzetten, om daarmee een vangnet te bieden voor MKB ondernemers die onafhankelijk advies nodig hebben. www.groenerevolutiezeetand.nl een regeling om de eerste basisscholen verder Vorig jaar zomer sloten het Rijk en de Provincie Zeeland de Regiodeal. Dat leverde miljoenen op voor onze regio, die de komende jaren onder meer besteed worden aan het verhogen van de kwaliteit van de recreatie aan de Zeeuwse kust. Onderdeel van de werkzaamheden bij de Banjaard, die tot september duren, zijn de aanleg van een grote trap en een looproute door het gebied, waarbij voetgangers en fietsers van elkaar gescheiden worden. Hierdoor verbetert ook de toegankelijkheid van het gebied voor rolstoelen, kinderwagens en bolderkarren. Daarnaast komt er een zogenoemde spotter. Daarmee kunnen bezoekers op een interactieve manier de verhalen en historie van het gebied beleven. Volgens Carla Schönknecht moet je onze provincie inderdaad écht beleven. "De wind, de zon, het strand. Je moet Zeeland voelen en ruiken. In Noord-Beveland begrijpen ze dat heel goed, waardoor dat straks voor iedereen mogelijk is." op weg te helpen en de schoolpleinen daadwerkelijk te vergroenen." De Zeeuwse Academische Opleidingsschool (ZAOS) in Middelburg is een opleidingsinstituut voor Zeeuwse V0- en MBO-docenten. Met het digitale platform 'Ruimte voor Leren' wil ZAOS het leerproces van studenten versnellen. Via het platform krijgen kleine groepen studenten instructie en onderwijs op afstand. Dat stimuleert leren in de eigen werkomgeving en versterkt de samenwerking tussen docenten onderling. Deze leergemeenschappen of ontwikkelteams zorgen voor kennisoverdracht, zowel binnen als buiten de eigen organisatie. Het gevolg is dat docenten eerder, sneller en effectiever inzetbaar zijn. Gedeputeerde Harry van der Maas: "Met het project Campus Zeeland investeren we in excellent onderwijs. Samen zorgen we ervoor dat het onderwijs in Zeeland zich blijft ontwikkelen. En dat er op elk niveau aandacht is voor kwaliteit en de toekomst." Meer lezen? Kijk dan op https://campuszeeland.nl/ Benieuwd naar de definitieve uitslagen van de Provinciale Statenverkiezingen in onze provincie? Houd dan onze website www.zeeland.nl in de gaten. De uitslagen zijn sinds 25 maart definitief. Plantensoorten als de akkerdistel (Cirsium arvense) en akkermelkdistel (Sonchus arvensis) komen binnenkort weer tot bloei. De Provincie Zeeland maakte met haar partners goede afspraken over (preventief) maaien van deze distels. Mocht u overlast ervaren en u komt er in overleg met uw buurman of buurvrouw niet uit, dan kunt u deze overlast melden bij uw gemeente. De gemeente is voor de distelverordening het bevoegd orgaan tot handhaven. Telefoonnummers van de beherende instanties voor het melden van overlast vindt u via www.zeeland.nl/natuur- en-landschap/natuurverordeningen of via de website van de terreinbeherende organisaties Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten en Het Zeeuws Landschap. De Provincie ondersteunt de onderlinge samenwerking tussen onderwijs en bedrijfsleven en de professionalisering van het Zeeuwse onderwijs met een bijdrage van 10.000 euro. De Provincie Zeeland verleent subsidie aan Stichting MKBDoorgaan.nl, dat deze maand vijf jaar bestaat COLOFON Redactie: Team Communicatie Provincie Zeeland. Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Het Zeeuwse Landschap (distel). MKBDoorgaan.nl, Mark Neelemans (overhandiging cheque). Provincie Zeeland. JSW/. Provincie Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met team Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11Of schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 10 april 2019. fc» 6 6 l 3 1*1 O Ben de Reu overhandigt cheque aan Vincent van der Veen (IVN Natuureducatie)

Bevelander | 2019 | | pagina 8