Slag om de Schelde: de échte helden The Music of Queen Denk en praat met ons mee V 4 I /•r R- «pi De Bevelander Filmdocu 'Soldaat zonder wapen' THEATERS AAN ZEE LEZERSPANEL HULPVERLENING, HET ENIGE HUMANE ASPECT AAN EEN OORLOG .1 WOENSDAG 27 MAART 2019 www.bunkerverhalen.nl www.theatersaanzee.com tb Conny den Heijer i Leest u onze krant graag en wilt u met ons meedenken en uw mening geven over allerlei zaken? Meld u zich dan aan bij ons lezerspanel. In ‘Soldaat zonder wapen’ wordt de focus gelegd op de hulpverlening tijdens de oor log. Oorlog staat toch voor het zoveel mogelijk uitscha kelen van je vijand maar aan de andere kant waagden de hulpverleners van alle betrok ken partijen, onder bescher ming van het rode kruis op hun helm of kleding, hun le ven om vriend en vijand, sol daat en burger te redden. De scènes werden onder ande re opgenomen op het terrein van Bunkerverhalen Dishoek Een ode aan de legendarische Freddie Mercury en zijn fenomenale rockband door Joseph Clark. Na het succes van Joseph Clark in ‘The Queen Experience - Gelredome' volgen dit sei zoen eindelijk weer enkele eersteklas concerten van hem in Nederland met de grandioze mu ziek van Queen. Geniet van alle Queen-toppers: We will rock you, Bohemian Rhapsody, Don't Stop me Now, Somebody to Love, Another one bites the dust, I want to break free, Who wants to live forever. november '44, een uniek bun kercomplex in de duinen en onderdeel van de Atlantikwall. Zaterdag werd er gefilmd in Ritthem. in het Gelredome. In Tivoli Vre- denburg duurde het applaus meer dan 30 minuten. De be zoekers spraken van het bes te concert dat ze ooit hadden meegemaakt! zijn target aan sit-ups wel ge haald voor dit jaar: tussen "ac tion" en "cut" was het liggen en overeind komen voor hem. donderdag 18 april, 20.15 uur De Stenge, Heinkenszand Regisseur Klaas van de Kette rij, cameraman Rinke Slump en uitvoerend producent Leen Schouls van de Zeeuwse Do cumentaire Stichting willen inhoudelijk niet veel kwijt over de filmdocu. Wel vertellen ze dat er onder andere in gespro ken wordt met getuigen van toen. Aan de hand van anek dotes wordt de geschiedenis van 1944 tot leven gebracht. Mensen van het Rode Kruis vertellen over hun missie in oorlogsgebieden en er worden Door lid te worden van ons lezerspanel (wij noemen het Mediapanel), kunt u een bij drage leveren aan de verbete ring van zowel de dagbladen als de huis-aan-huiskranten die wij als de Persgroep uit geven. Wij kunnen u vragen stellen over bijvoorbeeld re dactionele zaken, over de 'Soldaat zonder wapen’ is het verhaal van de bizarre reali teit van oorlog. De documen taire gaat eind september in première. De Zeeuwse Do cumentaire Stichting maakt soldaten geïnterviewd die in de huidige tijd verpleegkundi ge zijn bij defensie. uw eigen stad of dorp, zodat wij daar weer artikelen over kunnen schrijven. Wilt u ook meedenken en meepraten met onze krant? Dat kan. Meld u zich dan aan voor het Persgroep Mediapa nel? Ga naar de website van deze krant en klik op de ban ner ‘uw mening is belangrijk’. U krijgt dan uitgebreid uitleg over het panel. Bij interesse kunt u zich vervolgens online inschrijven. We hopen u snel te begroeten in ons panel, want wij luisteren graag naar wat u te zeggen heeft! www.zeeuwsedocumen- taire.nl documentaires in en over de provincie Zeeland. Meer info over de documentaire en het bunkercomplex: DISHOEK - Het is meten, kle ding passen, nog even snel een knoop aanzetten en koppels aan riemen hangen. De figu ranten worden geschminkt en veranderen op slag in totaal andere mensen. Voor iedere figurant is het toch weer span nend al komen sommigen ons bekend voor: zij hebben al eer der gefigureerd, bijvoorbeeld in de docu ‘Middelburg 800’ of ‘de tien van Renesse’. bezorging van de krant, over hoe u de krant of ande re nieuwsmedia gebruikt of over advertentiecampagnes. Daarnaast doen we regelma tig onderzoek over bepaalde (actuele) thema’s, zoals au to's, cultuur en (zorgverze keringen. Ook kunnen we u benaderen met vragen over De bunkers in Dishoek speelden in WOII een grote rol tijdens de slag om de Schelde. In de hospitaalbunker werd afgelopen week gefilmd voor de nieuwe filmdocu ‘Soldaat zonder wa pen’ van de Zeeuwse Documentaire Stichting. Wij waren aanwezig op de filmset. Wat vindt u van de leefbaarheid van uw stad of dorp? Wordt de krant bij u goed bezorgd? Wat vindt u de leukste onderwerpen om te lezen? Zo maar enkele vragen waar van wij benieuwd naar de antwoorden zijn. Als lid van ons lezerspanel kunt u ons van die antwoorden voorzien én meedenken en meepraten met onze kranten. HEINKENSZAND - Joseph Clark treedt op met een internatio nale bezetting van topmusici uit USA, South Africa en Enge land. Tien jaar geleden startte Clark met toeren door heel de wereld met het repertoire van Queen en nam hij zelfs enke le albums op met stukken van de legendarische rockformatie. Joseph, die wat betreft zang een verbluffende gelijkenis vertoont met Freddie Mercury, weet met zijn band de sfeer op te roepen van de Queen-con- certen van weleer met Brian May, John Deacon en Roger Taylor. The Times noemde zijn prestaties op het podium ‘fe nomenaal’. In 2011 gaf Joseph met zijn band een uitverkocht concert voor 30.000 bezoekers Op een sprekende locatie een serieuze aangelegenheid. Maar er wordt ook gelachen: net na het maken van onze foto rolt een figurant van zijn 'Soldaten' van het Rode kruis rennen af en aan met gewonden naar de hospitaalbunker tijdens de filmopnames. Foto: Conny den Heijer brancard. De "ambulance" waar hij uitgedragen werd is een Citroen. Daar achter rijdt een 80 jaar oude gerestaureer de Peugeot. Het zijn collector items. Dat ze ooit bewaard zijn gebleven mag een wonder he ten. Iedereen neemt zijn posi tie weer in: opstaan en weer verder gaan, deze scène moet nog wel een paar keer over. De patiënt op de brancard heeft

Bevelander | 2019 | | pagina 41