Theatershow Tommie Christiaan *1 Ava Electro opent nieuwe winkel in Heinkenszand Taalhuis zoekt vrijwilligers voor hulp aan Taalmaatjes l I J2 Iris Hond Ligconcert De Bevelander ;r EINAUDI ZEELANDTHEATERS LAAGGELETTERDE SCHRIJFT NU HAAR EIGEN BOOD- SCHAPPENBRIEFJE OOK TAALVRIJWILLIGER WORDEN? I 2 WOENSDAG 27 MAART 2019 Rita Geensen aan het werk samen met taalvrager Heleen. FOTO: PR TAALHUIS WALCHEREN E 8 i Tommie Christiaan Si» www.zeelandtheaters.nl door de redactie Ervaring Het filmpje was voor Rita de aanleiding om met een au tochtone laaggeletterde aan de slag te gaan. Aan ervaring geen gebrek; beroepsmatig stond Rita in haar werkzame leven 41 jaar voor de klas op een basisschool. Als taalma- tje werd ze in oktober 2016 gekoppeld aan een 62-jarige taalvrager. Rita: "Deze vrouw had veel moeite met spellen van woorden.” Wekelijks ko men Rita en haar taalvrager bij elkaar in hetTaalhuis in de bibliotheek van Middelburg. GOES - Een groot deel van zijn carrière speelde zich al af in het theater. Maar voor het eerst komt musicalster Tom mie Christiaan nu met een ei gen theatershow, waarin zijn muziek een hoofdrol speelt. Tommie Christiaan, in een ander licht. Voor Tommie is het theater een tweede thuis. Hij stond er als Troy Bolton in High School Musical, als Kenicki in Grease en als Zorro in Zorro. In maart 2018 verscheen zijn debuut-EP Zoveel Liefde. De vrouw maakt ziendero gen vorderingen. Ze schrijft nu haar eigen boodschap- penbriefje en haar spelling is verbeterd”, aldus Rita. Dapper “Deze mevrouw is zo leergie rig en blij met mijn lessen. Ook haar zelfvertrouwen is Met zijn Nederlandstalige muziek wil hij het gat vullen tussen aan de ene kant volks zangers en aan de andere kant live bands. In Een Ander Licht is een show met eigen liedjes, maar ook met liedjes die veel voor Tommie bete kend hebben. zaterdag 30 maart 20.00 uur Theater de Mythe Goes mede-kandidaten openval len met fantastische vertol kingen. De zanger Tommie Christiaan had zichzelf op de kaart gezet. ontzettend toegenomen zegt ze zelf. Het geeft mij enorm veel voldoening om haar te helpen. Ik vind het zo dap per dat ze op haar 62ste met deze taallessen begonnen is. Hoe heeft ze zich al die jaren staande gehouden zonder te kunnen schrijven? Dat dwingt bij mij heel veel respect af." Atlas Rita geeft niet alleen lessen over taal, zo nam ze bijvoor beeld ook eens de atlas mee. "We bespraken de dorpen op Walcheren en de provin cies in Nederland. Ze vond het leuk om hier ook les in te krijgen. Deze taalvrager is een heel bijzonder en ge motiveerd persoon, ik vind het dan ook heel fijn om met haar te mogen werken!" E MIDDELBURG - "Ik ging als taalmaatje aan de slag met een Syrische vrouw die Ne derlands wilde leren. Dat ging erg goed. In die tijd volgde ik bij Scalda een training voor taalmaatjes en zag ik een filmpje over Nederlandse ou deren die veel moeite hadden met de Nederlandse taal. Dat vond ik zeer aangrijpend." Meer weten? Kom dan langs bij de Bibliotheek Vlissingen, Spuikomweg 7, Vlissingen op maandag en woensdag van 14.00-16.00 uurof Bibliotheek Middelburg, Kousteensedijk 7, Middelburg, dinsdag en donderdag van 14.00-16.00 uur. www.taalhuiswalcheren.nl - Ziekenhuiswoorden Rita gaf in het begin veel praktisch gerichte lessen. Ze zegt: "Ik leerde haar woor den spellen die met een be paald thema samenhangen. Woorden over vakantie als ze terugkomt van een reis je en ziekenhuiswoorden als ze daar geweest is. Nu zijn we meer met grammatica en rijmwoorden in de weer. De plannen voor een eigen theatertour komen voort uit een keerpunt in Tommies carrière. Toen hij verscheen in het tv-programma Bes te Zangers deed hij de mon den van het publiek én zijn In Nederland hebben 2,5 miljoen volwassenen grote moeite met lezen, schrijven of rekenen. Zij zijn laaggeletterd. Taal maatje Rita Geensen vindt dit schrijnend en draagt graag haar steentje bij om deze mensen bij te staan. HEINKENSZAND - Ava Electro is al ruim dertig jaar gevestigd aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. Deze specialist in huishoudelijke apparaten, beeld en geluid staat vooral bekend om de meer dan uitstekende service. Op zaterdag 30 maart opent Ava Electro een tweede winkel aan de Dorpsstraat 56 (voormalige DA Drogist) in Heinkenszand. "Hein kenszand is een prachtig dorp, we hebben er ontzettend veel zin in om hier te starten", laat eigenaar Angelo Kooman weten. Lees meer over Ava in de woonbijlage in deze krant. MIDDELBURG - Na twee uit verkochte theatertournees geeft Iris Hond een speciaal concert met muziek van Ei- naudi op zaterdag 25 mei in de Oostkerk in Middelburg. Iris Hond over de muziek van Ei- naudi: "Als ik zijn muziek speel tijdens mijn tournees voel ik dat mijn publiek en ik beiden in trance raken, dat is zo’n waanzinnig gevoel. Daarom heb ik besloten een heel con cert te wijden aan deze fantas tische componist" Einaudi over Iris: "One of the most beautiful performances of my music”. Iris Hond speelt Einaudi op za terdag 25 mei om 20.30 uur de Oostkerk te Middelburg. Kaart verkoop via www.zeelandthe- aters.nl MIDDELBURG - De hypnoti- serendemuziek van Einaudi wordt veel gebruikt in films, zoals in de film Intouchables. Heerlijke muziek dus om bij weg te dromen in de Oostkerk, zoals bij het ligconcert met the best of Einaudi met Jeroen van Veen. Het concert op zaterdag 4 mei is uitverkocht. Vanwege dit succes is een extra concert ingelast op zondag 5 mei om 15.30 uur met 100 ligplaatsen. Het concert duurt ongeveer anderhalf uur. Kaarten via www.zeelandtheaters.nl 8 M

Bevelander | 2019 | | pagina 37