I I I Perfect systeem voor 3D voetopmeting bij Cottelli 1 Er is voor ieder wat wils tijdens De Zeeuwse Carrière Beurs Jubileum van het Taalcafé Vrolijk Frans op ‘t marktje Aanmelden Oeljebroelje Veiligheid en privacy Kledingbeurs het lichtpunt Hyperbare therapie Dames in actie tijdens Omloop van Borsele De Bevelander KORTE BERICHTEN Nieuwste feest voor jongeren GOES - Juice, het nieuwste feest voor jongeren van 12 tot en met 17 jaar in Goes en omstreken vindt op 30 maart plaats in Podium ‘t Beest. Voor deze allereerste editie komt rapper Jacin Trill naar 't Beest voor een optreden. Verder in de line-up staan DJ’s B-Dutch, Mvrtyn en De Tik en rappers Glo’ en Twinx. Voor JUICE werkt Podium ‘t Beest samen met het SMWO, de Jongeren- raad Goes en NIX18 (geen alco hol). Het feest begint om 19.30 uur en duurt tot 23.30 uur. Tic kets zijn 5 euro en te koop aan de deur of online via www. tbeest.nl WOENSDAG 27 MAART 2019 Mart Kot (rechts) en Hillary bekijken het meetresultaat van Albert 3D scanner. (FOTO: LEON JANSSENS) Hotel WEMELDINGE In cB HEINKENSZAND - Een jaar geleden is Borsele gestart met een taalcafé in de bibliotheek Heinkenszand. Dat vieren we donderdagmiddag 28 maart in de bibliotheek. Tijden het taalcafé kun je oefenen met het spreken en lezen van de Nederlandse taal. Maar ook el kaar beter leren kennen. Elke bijeenkomst heeft een ander thema en iedereen is welkom. Het taalcafé is elke donderdag middag 14.00 uur open en er zijn altijd mensen om Neder lands mee te praten. De onder- Verstand van voeten, oog voor mode, Cottelli Podologie Schoenmode in een notendop. Het bedrijf van Mart Kot heeft veel te bieden en werkt als eerste in Zeeland en Numans- dorp met Aetrex, een heel nieuw, innovatief systeem om voeten in 3D op te meten. "Bij ons in de winkel heet hij Al bert. Die naam heeft hij ook meegekregen vanuit Aetrex. Albert maakt als het ware een voeten-paspoort. Hij meet de lengte, breedte, voettype en GOES - Op 31 maart tijdens Vriendinnendag staat Vrolijk Frans op het DiY-marktje van adviseert een standaard druk verdelende zool. Dat is com fort verhogend en loopt een stuk makkelijker. Prettig en het kost minder energie. Toepas baar in vrijwel alle schoenen met een uitneembaar voetbed. Bijna in alle schoenen, gewo ne confectie schoenen maar ook voor wandelaars. De klant stapt op kousenvoeten in de Albert 3D scanner en de voet wordt met 18 camera's en in frarood licht gescand. Via een computerscherm kan de me ting gevolgd worden en wor den de druk- en de pijnpunten zichtbaar gemaakt. Nieuw in onze winkels”, aldus Mart Kot, “Voor elke klant is er een gra tis voetscan. In zestig secon den meet onze 3D voetscanner exact het type voet van de klant op en geeft gratis advies voor nog meer comfort." Cottelli Podologie Schoenen, ‘s-Gravenstraat 14, ‘s-Graven- polder, 0113-313049 www.cot- telli.nl 3 in ‘s Gravenpolder. Het the ma van deze avond is Digi tale veiligheid en privacy. De bijeenkomst begint om 20:00 uur (zaal open vanaf 19:30 uur) en eindigt om 22:00 uur. Toe gang gratis, ook niet leden zijn welkom Deelnemers Het brede deelnemersveld op De Zeeuwse Carrière Beurs maakt dat een bezoek voor iedereen, op elk niveau, inte ressant kan zijn. Er zijn vele branches vertegenwoordigd: van detailhandel en techniek Persoonlijk De Zeeuwse Carrière Beurs is geen massabijeenkomst maar een relatief klein opge zette beurs waar exposanten de tijd nemen om met jou als werkzoekende of oriënteren de in gesprek te gaan. www.dezeeuwsecarrie- rebeurs.nl gratis bezoek aan De Zeeuw se Carrière Beurs. Je kunt je aanmelden via de website www.dezeeuwsecarriere- beurs.nl, je ontvangt dan binnen enkele minuten je e-ticket in je mailbox. Gratis De toegang en het parke ren zijn gratis! Kom je met het openbaar vervoer? Maak dan gebruik van de specia le Carrière-Pendelbus. Deze bus rijdt op vrijdag 29 en zaterdag 30 maart van 10:00 uur tot 16:00 uur tussen het station in Goes en de Zeel- andhallen. De beurs is bei de dagen geopend van 10:00 uur tot 17:00 uur. de Suffe Tutten in het Stad huis van Goes. Kom gezellig even langs als je wat meer wilt weten over de leuke en speel se manier waarop je bij Vro lijk Frans de taal leert. Zondag 31 maart is ook de laatste dag dat je kunt inschrijven voor de cursus Vrolijk Frans op reis die op dinsdag 2 april van start gaat. In deze korte cursus van 8 lessen gaan we praktisch aan de slag met allerlei situaties die je op vakantie tegen kunt komen: boodschappen doen, een restaurant bezoeken, een gesprek voeren bij de receptie of de dokter, een probleem op lossen... De nadruk ligt op be grijpen en spreken. Elke les leer je meer over de Franse cultuur, onder andere via liedjes en proeven van Franse specialitei ten. Belangrijk is wel dat je al over basiskennis van het Frans beschikt (ERK Ai niveau voor spreken en luisteren). Kijk voor meer informatie op www.vro- lijkenfrans.nl, bel 06-129 244 83 of kom even langs in het Stadhuis op 31 maart tijdens Vriendinnendag. ‘S GRAVENPOLDER - Op dins dag 2 april houdt de computer club HCC, regio Zeeland haar maandelijkse bijeenkomst in het dorpshuis Ons Dorpsle ven aan de Poelvoordestraat tot toerisme en zorg. Zowel aanbieders van leer-werkt- rajecten voor jonge BBL’ers tot baan- en groeikansen voor mensen met meer werkervaring: voor elk senio- riteitsniveau is er wat wils op De Zeeuwse Carrière Beurs. ‘s-Heerenhoek mee hadden gestreden in de junior vrou wen driedaagse, die onderdeel uitmaakt van de UCI Nations Cup. Dat de op zaterdag ver reden Elite vrouwen wedstrijd de laatste jaren te kampen heeft met zware concurren tie van de vrouweneditie van Luik - Bastenaken - Luik is in middels geen geheim meer. Toch mag de organisatie zich verheugen op de komst van onder meer Team Astana, Alé Cipollini en team Hitec. De Zeeuwse inbreng tijdens deze UCI 1.1. wedstrijd zal in april voornamelijk geleverd worden door Westland Wil Vooruit. Op de voorlopige deelnemerslijst staan namens deze ploeg de Zeeuwen Lieselotte Overde- vest, Daphne Mesu en Celes ta op den Brouw. Daarnaast staan ook Quinty van de Guch- te en Yva Geluk op de voorlopi ge deelnemerslijst. Op zondag sluiten de junior heren het wielerweekend af. Op vrijdag 29 en zaterdag 30 maart is in de Zeelandhallen in Goes een nieuw carriè- re-evenement. De Zeeuwse Carrière Beurs biedt een platform waar bezoekers, werkzoekend of oriënte rend, en topwerkgevers in contact kunnen komen met elkaar. Pendelbus Zin om je te oriënteren op de arbeidsmarkt en in ge sprek te gaan met mogelij ke toekomstige werkgevers? Meld je dan nu aan voor GOES Wat kan Hyperbare Zuurstoftherapie betekenen bij patiënten met een diabetische voetwond? Daar kom je achter tijdens de voor lichtingsavond voor diabe tespatiënten op 4 april in Goes. Die begint om zeven uur in het Medisch Centrum aan de Van Dusseldorpstraat 24. Het Medisch Centrum Hyperbare Zuurstoftherapie is gespecia liseerd in het behandelen van deze chronische wonden. Voor de zuurstoftherapie worden patiënten behandeld in een speciale drukcabine. Vanwe ge de hoge druk zal de zuur stof ook die weefsels in het lichaam kunnen bereiken, die juist zo slecht doorbloed zijn. Vooraf aanmelden via www. dvn.nl. Meer info: hyperbaar- centrum.nl. Regionale inslag Het loopbaanevenement is regionaal opgezet, je kunt hier in contact komen met bedrijven welke gevestigd zijn in de provincie Zeeland. Voorde allereerste editie van Jongerenfeest Juice, komt rapperJacin Trill naar 't Beest voor een optreden. FOTO: PR ELLEWOUTSDIJK - Zondag 11 augustus staat fort Ellewouts- dijk weer geheel in het teken van Oeljebroelje, het cultuur- festival aan de Schelde. De or ganisatie is in handen van de Culturele Raad Borsele. Ook dit jaar wordt er tijdens het festival een kunstmarkt ge organiseerd. Zeeuwse (ama- teur)kunstenaars die willen deelnemen aan de kunst markt kunnen zich tot 1 juni aanmelden. Per post via Cul turele Raad Borsele, Postbus 1, 4451 AA Heinkenszand, per mail via werkgroepbeelden- dekunst@gmail.com of via het aanmeldingsformulier op www.cultureleraadborsele.nl/ beeldende-kunst werpen zijn heel verschillend: gebeurtenissen in de buurt, in de regio of in Nederland, werk, het weer, het ziekenhuis, een spelletje kwartet enzovoort. Ben je er nieuwsgierig naar, kom een keer kijken. De deel name is gratis en aanmelden hoeft niet. V. GOES - Het tweedaagse eve nement is de uitgelezen kans voor Zeeuwen om zich te ori ënteren op het gevarieerde baanaanbod op de arbeids markt in de provincie. ‘S-HEERENHOEK - Wielerco- mité 's-Heerenhoek mag in aanloop naar haar 36ste editie ook dit jaar weer rekenen op grote interesse uit binnen- en buitenland. Wedstrijdsecre taris Sjaco Westdorp moest ook dit jaar meerdere ploegen teleurstellen die op 26, 27 en 28 april graag in en rondom Preview Bezoekers kunnen alvast een kijkje nemen op de website www.dezeeuwsecarriere- beurs.nl om enkele van de aangeboden vacatures en de deelnemende partijen te bekijken. Er is voor ieder wat wils tijdens De Zeeuwse Carrière Beurs op 29 en 30 maart in de Zeelandhallen. FOTO: PR Wemeldinge vindt woens dagavond 3 april van 18.30 tot 20.00 uur een tweede hands dameskledingbeurs met woonaccessoires plaats. De organisatie is in handen van de gezamenlijke kerken in Wemeldinge. Een deel van de opbrengst gaat naar een lokale organisatie. De beurs is aan de Achterweg 62 in Wemeldinge. Meer info: lichtpuntwemeldin- ge@gmail.com

Bevelander | 2019 | | pagina 33