WONEN I I X 2019 «F Badkamers gaan met hun tijd mee. Met deze nieuwe en praktische technieken maak je badkamer helemaal up-to-date. Geniet van je dagelijkse douche. hr Badkamernieuws V. IIII Maak een lichtplan voor de badkamer Elke nieuwe badkamer vergt een gedegen lichtplan. De grootte van een badkamer bepaalt het aantal lichtpunten. Belangrijk is de verlichting af te stemmen op de kleuren en materialen in de badkamer. Donkere badkamermeubels en tegels nemen meer licht op, terwijl glanzende oppervlakken het licht reflecteren. Denk naast basisverlichting aan functionele spiegelverlichting die van pas komt tijdens het opmaken of scheren. En ontspannen doe je weer bij een accent- licht, bijvoorbeeld dimbare lampen. Fabrikant Alape heeft een spiegelcollectie ontwikkeld met geïntegreerde verlichting. Het licht kan aangepast worden aan de verschillende behoeften en het gebruiksdoel van dat moment. De memo- ryfunctie in de spiegel onthoudt de laatst gekozen lichtsterkte. Betegel je douchevloergoot Voor wie een douchevloer wil realiseren met een vrijwel onzichtbare waterafvoer is er nu de betegelbare douchevloergoot. Door de afdekplaat van de vloergoot te betegelen wordt de waterafvoer vrijwel onzichtbaar. Voor de wekelijkse schoonmaak is de betegelde afdekplaat eenvoudig te ver wijderen. Een geïntegreerde zeef vangt de haren op. Deze Geberit CleanLine kan zowel tegen de wand als in het midden van de douchevloer ingebouwd wor den. Dit biedt ontwerpvrijheid in de badkamer. Natuurlijke materialen bieden rust Natuurlijke materialen zorgen voor rust in de badkamer. Deze teakhouten badmatten uit de badkamercollectie van Hinck zijn geïnspireerd op de Finse sauna en voelen erg aangenaam aan, omdat het hout de omgevingstempe ratuur aanneemt. Bacteriën kunnen zich niet hechten aan het gekozen type Zeep binnen handbereik Een onmisbaar accessoire in de badkamer is de basket. Hiermee zijn zeepflacons, shampoos en scrubs tijdens het douchen binnen handbe reik. De Nederlandse fabrikant Geesa heeft recent twee nieu we baskets toegevoegd aan de Wynk collectie. Het slanke model is speciaal voor kleinere doucheruimtes en kleine fles jes. In de diepe variant passen ook grote flacons. Ontwerp je eigen bedieningsplaat Maak van je toilet iets persoonlijks, door de bedieningsplaat met de spoelknoppen een eigen touch te geven. Tover een glimlach op iemands gezicht door een verrassende foto van een schilderij, je huisdier of favoriete vakantiebestemming erin te verwerken. De skyline van je eigen stad kan ook. Of laat de bedieningsplaat naadloos opgaan in de kleur van de wand voor het wauw-effect. Op de nieuwe website www.maakjeeigenbedie- ningsplaat.nl creëer je dit in drie stappen. Kiezen uit een beeldengalerij behoort ook tot de mogelijkheden. Doorspoelen maar. Spiegelbeeld Een spiegelkast in de badkamer moet aan een groot aantal wensen vol doen. Zo moet die niet alleen praktisch en functioneel zijn, maar ook aantrekkelijk in design en bijdragen aan de sfeer. Sphinx heeft de collectie spiegelkasten flink uitgebreid met nieuwe uitvoeringen, of beter gezegd verdubbeld. De deurtjes van de Sphinx Option hebben niet alleen spiegels aan de buitenkant, maar ook binnenin. De indirecte verlichting aan de onderkant van de spiegelkast geeft extra sfeer in de badkamer. Aan de binnenzijde is bovendien een stopcontact ingebouwd. bruik. Ze laten zich goed combineren met het krukje van bamboe.

Bevelander | 2019 | | pagina 18