13/03/19 Veel bezoekers tijdens Open Dag Reizigersoverleg Zeeland online Zeeland WIJ KIEZEN VOOR ZEELAND. Nu u nog! Half miljoen voor groen onderwijs in Zeeland Lees wekelijks waarover GS besluiten 'EP H3 Werken aan de arbeidsmarkt Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Uitslagenavond Provincie Op ontdekkingstocht in Waterdunen Zeeland WWW.ZEELANDSTEMT.nl ^Zeêïand za 1 Waterdunen, met zicht vanuit het westen ovinciewerk Ging de interesse van de één vooral uit naar wat Provincie en waterschap Schel- destromen (dat ook aanwezig was) zoal Zeeland heeft een krappe arbeids markt. Voor de periode tot 2022 is uitgerekend dat, wanneer geen actie ondernomen wordt, we in Zeeland zo’n 6000 werkzame personen te kort komen. Als we niks doen gaat het invullen van alle vacatures in onze provincie dus een onmogelijke opgave worden. Daarom hebben Zeeuwse bedrijven, onderwijsinstellingen en overheden de krachten gebundeld in het Aan- valsteam Arbeidsmarkt. Zij zetten alles op alles om een toekomstbe- stendige arbeidsmarkt te realiseren. Hoe ze dat doen leest u in de eerste uitgave van de nieuwsbrief 'Werken aan de arbeidsmarkt' via https://voor.zeeland.nl/arbeids- markt/cover/. doen, voor de ander was de politieke markt dé reden om de Open Dag te bezoeken. Weer anderen kwamen juist om het pro- Het OPOV denkt ook mee over hoe het personenvervoer in de toekomst gere geld gaat worden. Op de website vindt u informatie over de vergaderingen van het OPOV. Ook kunt u er de adviezen vinden die het platform sinds 2015 heeft uitgebracht. Adviezen komen pas op de website als de hele procedure is doorlopen en het college van Gedeputeerde Staten het besluit heeft vastgesteld. Meer lezen? Kijk dan op www.opovzeeland.nl. Een leuke en gratis service was de Zonne- trein, normaal actief in Vlissingen, die de hele dag rondreed door Middelburg om bezoekers van en naar de Abdij te brengen. En daar werd gretig gebruik van gemaakt. Het was overigens niet alleen druk op het Abdijplein, ook de Nautische Centrale in Vlissingen en het fietsen in Waterdunen, beide ook onderdeel van de Open Dag, konden op veel belangstelling rekenen. Doel van de dag was, in aanloop naar de verkiezingen voor de Provinciale Staten, te laten zien wat de Provincie en waterschap doen. En dat het er toe doet op wie en waarvoor u stemt op 20 maart 2019. vinciehuis in Middelburg te bewonderen. De meeste mensen gingen vooral voor het totale pakket. Vanuit de Regio Deal Zeeland stelt de Provincie 500.000 beschikbaar om een impuls te geven aan Samenwerking in de Groene Delta. Groen onderwijs hoort thuis in Zeeland en is vol op in ontwikkeling. De landbouw en andere groene sectoren zijn van groot belang voor de Zeeuwse economie en de Zeeuwse samenleving. Technologische vernieuwingen als aquacultuur, precisielandbouw en gebruik van robots of drones bieden nieuwe mogelijkheden. Hiermee groeit ook de behoefte aan goed opgeleide docenten, leerlin gen en studenten, zodat er een goede aansluiting is tussen opleiding en de groene praktijk. Het plan Samenwerking in de Groene Delta voorziet in die behoefte. Dit plan is een gezamenlijk project van Food Delta, ZLTO, Scalda en Pontes Scholengroep om te zorgen voor verdere ontwikkeling van het groene onderwijs in Zeeland. Meer lezen? Kijk dan op www.zeeland.nl In deze besluitenlijst leest u meer over de ver schillende onderwerpen waar GS een besluit over namen. Daarin treft u ook een greep uit de publieke agenda van de gedeputeerden en de commissaris van de Koning. Eerdere openbare besluiten vindt u terug in het archief. Het college van Gedeputeerde Staten (GS) ver gadert wekelijks op dinsdagmorgen over onderwerpen die gaan over Zeeland. Na afloop van de vergadering staat de besluitenlijst op www.zeeland.nl. Waterdunen, tussen Breskens en Groede, is al grotendeels aangelegd. Lees in het nieuwe magazine nummer 15 welke laatste werk zaamheden er op dit moment nog plaatsvin den. Wilt u een mooi overzicht krijgen van het graven van de inlaatkreek aan de westzijde van Waterdunen, bekijk dan in deze uitgave de korte video 'Inlaatkreek wordt zichtbaar' op www.waterdunen.com. Door de inlaatkreek stroomt straks het zeewater van de Wester- schelde Waterdunen in en uit. Hierdoor ont staat zilte natuur met schorren en slikken: een prima plek voor vogels om te rusten, te eten en te broeden. Liever met eigen ogen zien wat er gebeurt? Er worden weer zomerexcursies georganiseerd. De berichtgeving hierover volgt nog op www.waterdunen.com. COLOFON Redactie: Team Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Mechteld Jansen (Gezichten van Zeeland), Provincie Zeeland, Sky Pictures (Waterdunen). Reageren op deze uitgave van Provinciewede9 Neem dan contact op met team Communicatie per telefoon 0118 - 63 10 50 Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland nj of per telefoon op 0118-63 10 11Of schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6. 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 27 maart 2019. Op woensdag 20 maart vinden de Provinciale Verkiezingen plaats. Vanaf 21.30 uur bent u van harte welkom om de Uitslagenavond bij te wonen, samen met de vertegenwoor digers van de deelnemende politieke partijen, in het Statencomplex van het provinciehuis in Middelburg. Het was een drukte van belang tijdens de Open Dag van de Provincie Zeeland. Begon de dag 's ochtends om 11.00 uur nog wat aarzelend, al snel kwam de loop er goed in. Drieduizend bezoekers uit heel Zeeland kregen een uitgebreid programma voorgeschoteld. Het Overleg Platform Openbaar Vervoer (OPOV) Zeeland heeft sinds kort een eigen website. Het platform adviseert Gede puteerde Staten over zaken die betrekking hebben op of te maken hebben met het openbaar vervoer. Naast het busvervoer door Connexxion betreft dit ook de Westerscheldeferry, de haltetaxi, toeristenlijnen, WMO vervoer en NS. Kies voor 20 maart 2019

Bevelander | 2019 | | pagina 4