Het Oosterscheldegevoel I II II Wat zijn de resultaten van het inwonersonderzoek? Word een uilen expert bij MEC De Bevelanden 1 n. Jd 1 I k1 De Bevelander van een WetlandWacht ,-A DE OOSTERSCHELDE IS HET ULTIEME VOOR MIJ. 4' db WOENSDAG 13 FEBRUARI 2019 Carrie Frederiks seren. Ik hoor veel van mensen in het veld en van natuurorga nisaties, en natuurlijk heb ik zelf ook ideeën. Ik ben iedere dag langs de Oosterschelde te vinden, vooral bij Kattendijk, Yerseke en het Katse Veer. De inlagen van Noord-Beveland zijn ook mooi,” zegt hij terwijl hij voortdurend door zijn ver rekijker tuurt. schelde is er voor alles en ie dereen en wordt eigenlijk nog gebruikt zoals vroeger: Hij is er voor toerisme; de natuur; scheepvaart en visserij; de vo gels kunnen er foerageren; je kunt er langs liggen of vissen en als je naar de overkant wilt kun je er naartoe varen," somt hij moeiteloos de vele plus- onder inwoners van Heinkens- zand vloeit voort uit het bur- gerparticipatieproject Borsele 2030 dat de gemeente Borse le in het voorjaar van 2017 in Heinkenszand startte. Aanmelden Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via www.borse- le.nl/b2030,b2O3O@borsele. nl of telefonisch via (0113) 238 383. Op de website van de ge meente staat meer informatie over de informatieavond. punten op. "Ik ben opgegroeid in de Ooipolder, dat is bij de splitsing van Waal en Rijn, de grootste rivier van Europa. Daarom heb ik iets met grote rivieren en de Oosterschelde is het ultieme voor mij. Dit is zo machtig, je kunt maar net de overkant zien. Soms zwem men hier gewoon bruinvissen GOES - Het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden houdt woensdag 20 februari om 15.00 uur de jeugdactiviteit: “Word een uilen expert!” Benieuwd naar het mysterieuze leven van uilen? Deze middag krijgen kinderen een gastles van een echte uilenexpert. Wist jij datje aan de oogkleur van een uil kan zien of het een dag of nachtjager is? Speciaal voor kinderen van 8 tot 12 jaar. www.mecdebevelanden.nl. voorbij of een paar zeehon den." Ineens stokt het gesprek en De Bruijn kijkt ingespannen door zijn verrekijker. Hé, twee Grote Sterns. Zie je ze duiken?" Enthousiast wijst hij naar een plek ten oosten van de Zee- landbrug waar twee flinke witte stippen zichtbaar zijn. De Bruijn blijkt ook een fer vent vogelaar. "Afgelopen zo mer heb ik hier visdiefjes met hun bek open vlak boven het water zien scheren. Die waren op insectenjacht. Ik kende dat gedrag wel van Schaarbekken, maar die komen hier niet voor. Het was tamelijk vreemd om dat sterntjes hier bij de Ooster schelde te zien doen." WEMELDINGE - Het uitzicht vanaf de Kattend ij ksed ijk is adembenemend. De Ooster schelde is zo vlak als een spie gel en reflecteert de zachte pasteltinten die een frêle och tendzon aan de hemel heeft getoverd. “Kijk hoe prachtig de Zeelandbrug in het zonlicht ligt," wijst Thom de Bruijn. "Door die brug krijg je het gevoel dat de Oosterschelde zo groot is. Hij brengt diepte in het beeld." Nadat ook een paartje Middelste Zaagbekken zijn aandacht heeft gekregen, gaat de enthousiaste natuur liefhebber op een met rijp be dekt bankje zitten. “Een van mijn belangrijkste taken als WetlandWacht is om het be leid rond Natura 2000 voor de zuidoevervan de Oosterschel de in de gaten te houden,” vindt hij. "Daarbij let ik erop of beleidsmakers de plannen daadwerkelijk uitvoeren, of het beleid het gewenste ef fect heeft en of er nog andere ideeën zijn om de doelstellin gen van Natura 2000 te reali- HEINKENSZAND - "Met 385 retourformulieren zijn we zeer tevreden. We durven te stellen dat de interesse in de toekomst van en betrokkenheid bij Hein kenszand groot is. Reden om samen met de vier studen ten van HZ Vlissingen, die het onderzoek uitvoerden, en de Thom de Bruijn is WetlandWacht sinds september 2018. Wet- landWachten zijn de ogen en oren van de Vogelbescherming in het veld. Ze houden ‘hun’ wetland in de gaten en ondernemen actie als er bedreigende ontwikkelingen voor de natuur zijn. Op woensdagavond 6 maart om 19.30 uur worden in de Sten- ge in Heinkenszand de resultaten gepresenteerd van het in wonersonderzoek naar dorpsvernieuwing in Heinkenszand. Een onderzoek wat eind vorig jaar door een enthousiaste groep inwoners en HZ-studenten is gehouden. Op woensdagavond 6 maart om ig.30 uur worden in de Stenge in Heinkenszand de resultaten gepresen teerd van het inwonersonderzoek. FOTO: PR Als De Bruijn een groepje Rotganzen ziet grapt hij: “Hoor je dat gegak? Dat zijn vast familieleden uit verschillende landen die hier even bijpraten." Voor alles en iedereen De Bruijn vindt de Ooster schelde de mooiste rivier/ zeearm die hij kent en blaast dan ook volop de loftrom pet over ons grootste en nat ste nationale park. “Het licht is hier heel mooi omdat de lucht amper vervuild is door de industrie. Het is ook niet zo’n drukke vaarweg zoals de Westerschelde. De Ooster- ‘'.Z gemeente Borsele een pre- sentatieavond te organiseren met de resultaten, conclusies en voortgang”, legt Dook Noij, voorzitter werkgroep B2030 Dorpsvernieuwing Hein kenszand, uit. Het onderzoek Behoeften en wensen dorps vernieuwing Heinkenszand

Bevelander | 2019 | | pagina 19