Het Oosterscheldegevoel O I I Passie voor Peeland van Letty Demmers: wandelen I I 4 o De Bevelander van een naturalist I’ COLOFON DE BEVELANDER IK VERWACHT EIGENLIJK ALTIJD EN OVERAL IETS TE VINDEN DN Politic Mèt ik. Bim Atzewe A4È Mum BAMDGKI AM ++&T oR WOENSDAG 23 JANUARI 2019 Hester Loeff loopt graag langs de Oosterschelde om er haar hoofd leeg te maken of om naar de zonsondergang te kijken. Foto: Carrie Frederiks Letty Demmers. FOTO: LEON JANSSENS o FP 1 2 Carrie Frederiks OUWERKERK Haar fascina tie voor fossielen bestaat nog niet zo lang. Een excursie IJs- tijdfossielen Zoeken op de Maasvlakte in 2014 vormde voor Loeff het kantelpunt. In middels is ze conservator van de fossielencollectie bij het Koninklijk Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen en vrijwilliger bij het Stadhuis museum waar ze zich bezig houdt met de bottencollectie, die overigens grotendeels uit de Oosterschelde komt. Van uit haar passie voor de na tuur verzorgt Hester Loeff via Natureluren en Little Darwins onder andere strandexcursies en workshops. "Ik verwacht eigenlijk altijd en overal iets te vinden en ga er met een open blik naar toe,” zegt Loeff terwijl ze speurend vanaf de strandovergang rich ting strekdam loopt. "Meest al ga ik eerst naar deze hoek. Daar liggen veel krukels en heel soms zitten er asgrauwe tolhorens tussen. Een soort die je vooral in Frankrijk vindt en af en toe dus ook hier. Ik dacht eigenlijk dat het altijd fossiele schelpen waren, maar vorig jaar vond ik ineens een levende." Na bij het krukelhoekje ge constateerd te hebben dat er alleen recent materiaal ligt, vertelt ze: "Ik zoek niet gericht, maar ik ben hier meer om din gen te ontdekken. Ik onder- zoek alles en wil alles weten vanuit een hele grote nieuws gierigheid, maar ik wil me niet beperken of vastleggen. Ik voel me ook meer een naturalist dan een natuuronderzoeker, die alles veel wetenschappe lijker benadert. Grappig is dat tijdens de strandexcursies die ik geef cursisten vertellen dat ze als kind ook altijd schelpen zochten, maar dat ze dat zijn kwijtgeraakt. Dat had ik zelf ook.” Met haar ogen gericht op het strand, loopt ze lang zaam verder. "Wat is dat?" vraagt ze zich hardop af. Ze buigt zich over een enorme oesterschelp. "Moet je kij ken, dat iriserende vind ik zo gaaf." Nadat de schelpen zijn bewonderd, verdwijnen ze in haar jaszak. "Die gebruik ik om op te tekenen," verklaart ze. "Ik beschilder ze met de afbeeldingen uit de boeken van Job Baster. Die kwam uit Zierikzee en een groot deel van wat in zijn boeken staat, gaat over de Oosterschelde. Het vervelende is dat hij veel te weinig aandacht krijgt. Hij Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T 0900-6743836 Advertentieverkoop en media-advies 1E advertising.zeeland@persgroep.nl IT 06-20 5414 55 had contacten over de hele wereld, onder andere met Lin naeus. Ik wil graag nog eens een boek over hem schrijven, maar ik wil nog zo veel,” zegt ze lachend. Langzaam slentert ze verder. "Qua fossiele schel pen heeft de Oosterschelde niet veel te bieden. Ter hoogte van de Heerenkeet zitten een Colijnsplaat, de Goudplaat. De Oosterschelde met die gewel dige mooie onderwaterwereld. Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@persgroep.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.persgroep.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. Mijn passie voor Peeland is om hier de auto ergens neer te zet ten en lekker te wandelen." voor de dorpen, mooie scho len. Met extra inkomsten kan dat wel." Demmers woont al jaren in Bergen op Zoom, rijdt heen en weer en blijft af en toe een nachtje over. "Zo kan ik altijd, wanneer nodig, binnen 45 minuten op mijn post zijn. Bij calamiteiten dan toch. Niet voor een bermbrandje of zo”, lacht zij, "Thuis hebben wij een zwak voor Zeeland en kwamen er vroeger al, voor recreatie, een dagje strand en op vakan tie. Noord-Beveland, ik hou van dit eindeloze eiland, de natuur en de rust. Het strand van De Banjaard, de inlagen, het oude getijde haventje bij poLlT Krant gemist? Vul svp het formulier op de website inonderdeknop Krant gemist of bel met 088-0561595 paar diepe putten zoals het Gastenputje. Die doorsnijden de oude lagen en daar halen we fossiele botten uit de ijs tijd omhoog. Fossiele haai- entanden zitten nog dieper. In België ligt die laag aan de oppervlakte maar richting Ne derland zakt die steeds die per." www.hesterloeff.nl "Noord-Beveland heb ik on dertussen al aardig verkend, wethouder Van der Maas heeft mij het hele eiland rond gereden. Ik wil graag meewer ken aan de toekomstvisie die de raad in samenspraak met de inwoners gaat maken. Een visie waarin moet komen te staan hoe Noord-Beveland er in de toekomst uit komt te zien. Een toekomstvisie met ook een profielschets voor de nieuwe burgemeester. Wat voor bur gemeester wordt het? Welke richting gaat het uit? Neem het toerisme, dat is er veel op Noord-Beveland en dat is ook een bron van inkomsten. Goed ter én als hoofdcommissaris van politie. Van 1997 tot 2002 was zij burgemeester van de nieuwe gemeente Reusel-De Mierden. In 2002 werd zij de eerste gekozen burgemeester van Nederland in de gemeente Best. Per 1 januari 2009 stopte zij als burgemeester en ging in september als korpschef aan de slag bij de regiopolitie Zeeland. Vanaf oktober 2013 was Demmers tweeëneen half jaar waarnemend bur gemeester van Vlissingen. Op de Nieuwjaarsreceptie van de provincie Zeeland ontmoette zij niet alleen nieuwe-, maar ook veel bekende gezichten. Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen Hester Loeff heeft de laatste tijd het nieuws gehaald vanwege de bijzondere vondsten die ze deed, zoals die van een fossiele nijlpaardkies en die van 25 exemplaren van de uiterst zeldzame blauwgestreepte schaalhoren bij het Banjaardstrand. KAMPERLAND - Letty Dem mers werd eind november vorig jaar geïnstalleerd als waarnemend burgemeester van de gemeente Noord-Be veland. Zij nam de plaats in van de vertrekkende Mar cel Delhez die op zijn beurt de nieuwe burgemeester van Veldhoven werd waar Dem mers tot dan waarnemend burgemeester was. "Hij had in Veldhoven gesolliciteerd en was voorgedragen”, ver telt Letty Demmers, "Het plan was om na Veldhoven met pensioen te gaan, maar ik heb toch ja gezegd.” Demmers (66) heeft ervaring als burgemees- Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Familieberichten E familieberichtenweekbladen@persgroep.nl T (O88)-O137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl

Bevelander | 2019 | | pagina 3