I I I Uw kostbaarheden zijn goud waard! I goudwisselkantoor Ciske de Rat, de musical hartverwarmende emotie Juniorklas voor knappe koppen gestart op Het Goese Lyceum O www.goudwisselkantoor.nl L 01 De Bevelander Ontdek wat Goudwisselkantoor voor u kan betekenen: ONDERWIJS Ook u heeft kostbaarheden in huis. Misschien wel veel meer dan u denkt. Een paar oude munten, bankbiljetten of een diamant bijvoorbeeld. Of een doosje met sieraden zoals een ketting, een ring of een horloge. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Dan ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn. Als u deze zou willen verkopen betalen wij u ook nog eens een reële prijs. Goudwisselkantoor is eigendom van familie De Ruiter en heeft ruim 3o jaar expertise.' Meer dan 80 locaties In Nederland en België - d: WOENSDAG 23 JANUARI 2019 Veilen Verpanden Taxeren Verkoop 4 4 4 4 4 Goud Zilver 4 4 4 4 4 4 Munten 4 4 4 Juwelen, diamanten en horloges Ca 4 4 4 Oude bankbiljetten 4 4 Postzegels 4 4 4 Antiek speelgoed ch Passend Onderwijs betekent op Het Goese Lyceum ook aandacht voor meer- hoog begaafde kinderen uit groep 8. Voor deze leerlingen is de Juniorklas opgestart. De Ju niorklas is een initiatief dat in samenwerking met het basisonderwijs is ontwik keld, met goedkeuring van de Onderwijsinspectie. maken wat de Zeeuwse iden titeit uitstraalt Er zal oog zijn voor technische aspecten, cre ativiteit en samenhang tussen vakken. Dit uitdagende project wordt gestart met een bezoek aan de Verbeke Foundation. Het curriculum wordt vorm gegeven door de docenten van Het Goese Lyceum, leerlingen uit de bovenbouw fungeren als tutor. Het programma en de didactiek sluiten aan bij het programma dat in het (T)VWO en het TVWO Verrijkt en/of Versneld aangeboden wordt. Het Goese Lyceum heeft, als enige school voor voortge zet onderwijs in Zeeland, van het ministerie van OC&W de licentie VWO Verrijkt en/of Versneld gekregen. Op het VWO en op basisscholen zijn hoogbegaafde kinderen die meer uitdaging en specifieke ondersteuning nodig hebben. In het programma Tweetalig VWO Verrijkt en/of Versneld komt Het Goese Lyceum aan de behoeftes van deze leerlin gen tegemoet door het onder wijs, het aanbod, de didactiek en de begeleiding op een an dere manier te arrangeren. Er wordt een uitdagend, verrijkt programma aangeboden. Te vens wordt de mogelijkheid geboden om in een traject op maat na 5 jaar VWO examen te doen. Openingstijden Ma. t/m za. van 9.30 -17.00 uur Op vrijdag 15 maart is de pre mière door Muziektheater Zeeland van ‘Ciske de Rat, de musical’ in theater de Mythe Goes Locatie Goes Piet Heinstraat 2b 4461 GL Goes T 0113-217666 goes@goudwisselkantoor.nl choreograaf. Een professioneel orkest, Brabelio begeleidt de voorstellingen. De voorstellingen zijn in The ater de Mythe, Goes: premi ère vrijdag 15 maart, zaterdag 16 maart (middag- en avond- GOES - Deze musical vertelt het verhaal over het Amster damse straatjochie Ciske in de jaren ‘30. We zien de moeilijke jeugd van Ciske, maar ook hoe hij als volwassen man omgaat met zijn verleden. Een ontroe rend verhaal met een lach en een traan. Natuurlijk ontbreekt het be kende lied "ik voel me zo ver domd alleen” niet. Henny Vrienten componeerde de muziek en André Breed land schreef het script en de liedteksten. Muziektheater Zeeland heeft dit jaar met ruim 60 leden een bijzondere cast vanwege de vele kinderrollen. Hiervoor zijn audities gehouden, waar in 15 talentvolle kinderen wer den geselecteerd om in deze musical te gaan spelen. Tim Klumpers (10 jaar) uit Kapel- le en Cas de Bruin (10 jaar) uit Rotterdam spelen afwisselend de rol van jonge Ciske. Will van Waes heeft de rol van volwas sen Ciske. Dit Zeeuwse thea tergezelschap repeteert een jaar lang voor een productie onder leiding van een profes sionele dirigent, regisseur en Het Goese Lyceum is een juniorklas gestart voor knappe koppen. Jaarlijks organiseert de school een Franse dag. Foto: R. van Westen. De première van 'Ciske de Rat, de musical' is vrijdag 15 maart in theater de Mythe Goes. FOTO: PR Beleggen GOES - De leerlingen die voor de Juniorklas in aanmer king komen zijn leerlingen die bovengemiddeld scoren op VWO-niveau. Daarnaast voldoen zij aan een aan tal leerling-kenmerken (bijv, analytisch vermogen, maken van grote denksprongen, uit blinken in bepaalde gebieden) en zij zullen een (Tweetalig) VWO of een (T)VW0 Verrijkt en/of Versneld advies krijgen. Er zijn voor dit schooljaar 55 leerlingen aangemeld voor de Juniorklas. Die is vrijdag ge start. Tot aan de meivakantie komt deze groep leerlingen uit groep 8 iedere vrijdagmorgen naar Het Goese Lyceum. Deze groep leerlingen gaat werken aan een project met als thema "Future Life", waarbij de leer lingen van duurzame materia len een dynamisch kunstobject voorstelling) en zondag 17 maart (middagvoorstelling), Stadsschouwburg Middel burg: zaterdag 30 maart, Schel- detheater Terneuzen: zaterdag 23 maart. Kaarten a 24.50 euro via www.zeelandtheaters.nl Inkoop

Bevelander | 2019 | | pagina 17