o I Burgemeester voelt zich op haar plek rJrjjteintOO Zeeuws boekenfeest in De Tuin van Troje Waterschap investeert 29,4 miljoen Zestig jaar getrouwd I Winterfair Campagne let op Lood Dag van de Franse taal Gezond lezen in de bieb Kom kijken bij Vrijmetselarij k Goes wil rookvrij zijn J cB De Bevelander GOES IN HET KORT m J J J WOENSDAG 7 NOVEMBER 2018 Goes in de buurt 1 r GOES - De Didactiek com- "Zes weken hier, de tijd gaat snel. Het voelt eerder als zes maanden, zo’n thuisgevoel. Ik denk helemaal niet meer terug aan Brabant, ik ben honderd procent bezig met Goes en Zeeland. GOES - Ik wil mensen ontmoe ten, leren, zaken begrijpen. Daar ben ik intensief mee be zig. Dan weet je snel en beter hoe het werkt. Deze functie heeft alles waar ik al jaren ge passioneerd mee bezig ben", zegt Margo Mulder, sinds 12 september burgemeester van Goes, "Ik wil in mijn beginpe riode veel buiten het stads kantoor komen om alles te leren kennen. De raadsleden helpen mij daarbij Ik heb hun gevraagd naar plaatsen die zij de moeite waard vinden. Zo kom je overal en kom je veel aan de weet. Zij laten mij de gemeente Goes zien, dat helpt mij enorm." Margot Mulder (49) is geboren in Hendrik Ido Ambacht en is de jongste uit een gezin van negen kinderen. Met haar man Paul woonde zij de afgelopen twee jaar in Den Bosch. Haar dochter Loes (19), woont en studeert in Amster dam. Margo studeerde Klini sche Psychologie in Nijmegen. Voor haar eerste baan als psy choloog in Waalwijk verhuisde zijn naar de gemeente Heus den. ‘Ik had altijd wel interesse GOES - De laatste dag van De Week van Het Zeeuwse Boek is op 10 november, de laatste kans het geschenk ‘Van Raas tot Rico’ in de Zeeuwse boek handels te verkrijgen. In Het Paard van Troje en De Koperen Tuin vindt deze middag tussen 14.00 en 16.00 uur het Zeeuw se boekenfeest plaats. In beide winkels is een Meet and Greet met auteurs die genomineerd zijn voor Zeeuwse boekenprij zen: Sander Kooistra, Marlies Allewijn, Anna van Suchtelen, Rob Ruggenberg en Peter de Jonge. Van 14.00 tot 15.00 uur in Het Paard van Troje: Anna van Suchtelen en Rob Rug genberg en in De Koperen Tuin Marlies Allewijn, San- Investeringen en lastendruk In de begroting zijn de gevol gen van de nieuwe cao voor de waterschappen verwerkt. van der Knaap belde op met de vraag of ik het ambt wil de aanvaarden. "Ja natuurlijk’, was mijn reactie." Fietsen Margot Mulder was direct ver knocht aan Goes na een aan tal verkennende bezoekjes en zij wilde dan ook vanaf haar eerste dag als burgemeester in Goes wonen. "We wonen nu in de Stadspoort, in het centrum. Alles is lekker dicht bij, je kunt zowat alles op de fiets doen en wij fietsen graag." der Kooistra en Peter de Jon ge. Tussen 15.00 en 16.00 uur omgedraaid: Marlies Allewijn, Sander Kooistra en Peter de Jonge in Het Paard van Troje en de Koperen Tuin Anna van Suchtelen en Rob Ruggenberg. Deze werd afgelopen zomer afgesloten. Steijaert: "Het wa terschap heeft scherp aan de wind gezeild. We zijn er in geslaagd om de ontwikkeling van de lastendruk voor huur ders en huiseigenaren in 2019 gelijke tred met elkaar te laten houden." In 2019 voert het waterschap tal van investeringen uit. In het oog springt de realisatie van een nieuw gemaal bij Paal in de buurt van de Kruispolder GOES - Op vijf speelplekken in de gemeente Goes zit lood in de grond. Lood is slecht voor de gezondheid van jon ge kinderen die in de grond spelen. De gemeente Goes pakt deze vijf plekken be gin volgend jaar aan. Om wonenden worden hiervan op de hoogte gehouden tij dens een informatiebijeen komst. Vorig jaar is in heel de provincie op verschillen de plekken de grond onder de loep genomen. In Goes zijn 25 speeltuintjes onder zocht. Elf plekken zijn he lemaal schoon. Op negen is een matige kwaliteit vastge steld. Tegen en gras dekken hier de bodem af en deze vormen geen risico. twee termijnen. Dit jaar be sloot zij zich niet meer beschik baar te stellen als kandidaat. "Na acht jaar wethouder in mijn eigen gemeente werd het tijd voor iets anders. Dat moest voor mij iets in openbaar be stuur zijn in een veelzijdige, ambitieuze gemeente. De va cature voor burgemeester van Goes beantwoorde daar aan. Dat je het wordt, dat is best spannend wantje weet datje een van de twee overgebleven kandidaten bent. Woensdag 5 juli, commissievoorzitter Frans (gemeente Hulst). Dit omdat het watersysteem in het ge bied Campen niet optimaal functioneert. Voor uitbreiding van de gemaalcapaciteit en de maatregelen is een bedrag van 9,7 miljoen euro begroot. De beschikbaarheid van vol doende zoet water blijft ook de komende jaren een speerpunt van het waterschap. Dit geldt ook voor de dijkversterking in Hansweert en de veiligheid tegen overstromingen in het algemeen. Voor de dijkver sterking in Hansweert zijn de voorbereidingen inmiddels in volle gang. Het budget voor de wegentaak wordt structureel verhoogd met 1 miljoen euro. GOES - In het Ambachtscen- trum in de Hollandse Hoeve aan de Kattendijksedijk 27 in Goes is zaterdag 10 november tussen 13.00 en 16.30 uur een winterfair. Het ambachtscen- trum wordt omgetoverd in winterse sferen. Op het mid denplein en in de hal worden dan een aantal kramen opge bouwd, en is er gelegenheid om leuke, vaak zelfgemaakte producten te bekijken en ko pen. Natuurlijk zijn dan ook alle ateliers open. Natuurlijk wordt er ook aan de inwendi ge mens gedacht met typische winterse heerlijkheden. De toegang en parkeren is gratis. Meer informatie op www.am- bachtscentrumgoes.nl GOES - De gemeente Goes sluit zich aan bij de bewe ging ‘Rookvrije Generatie’, dat is dinsdag 30 oktober in het college besloten. Wet houder André van der Reest ondertekent begin novem ber de partnerovereenkomst met de Alliantie Nederland Rookvrij. Goes is de eerste gemeente in Zeeland die zich aansluit bij de alliantie. "We gaan niet inzetten op verbod en handhaving, maar richten ons op bewustwor ding en sociale controle", aldus wethouder Gezond heidszorg André van der Reest. ‘Ons streven is om te beginnen op plekken waar veel kinderen komen." missie van Levende Talen organiseert elk jaar op de tweede november een dag die in het teken staat van de Franse taal. Het Goese Lyceum aan de Oranjeweg doet daar aan mee. Doel van de dag is aandacht te vragen voor het vreemde-taal on derwijs op middelbare scho len en voor de Franse taal in het bijzonder. Het is moge lijk om tijdens de dag in de aula te komen kijken naar de interactieve quiz, in be paalde lessen te gaan kijken waar iets gedoceerd wordt wat met de Franse taal en cultuur te maken heeft, bij verschillende basisscholen langs te gaan waar onze leerlingen gastlesjes. GOES - De Bibliotheek Oos- terschelde houdt een in formatieve avond met praktische tips en veel wé- tjes en ideeën over voeding van nu. Diëtiste en Zeeuw se foodie Martine Ridderhof geeft bruikbare en handige tips. Dat doet ze 21 novem ber tussen 19.30 en 21.30 in Bibliotheek Goes. De lezing van Martine Ridderhof om vat veel persoonlijke ele menten om hiermee andere vrouwen te inspireren. Zo legt ze uit: “Met mijn pro gramma’s, blogs en recepten help ik vrouwen naar een gezond en gelukkig leven.” In 2019 investeert waterschap Scheldestromen flink in het waterbeheer en de veiligheid tegen overstromingen in Zeel and. Het geplande investeringsvolume bedraagt ruim 29 mil joen euro. De lastendrukstijging is 2,5%. Maandag 29 oktober was het echtpaar Verbeek-Koenders 60 jaar getrouwd en burgemeester Margo Mulder kwam hen feliciteren. Het huwelijk werd in 1958 in Hilversum voltrokken. Zij hebben een dochter en een kleinkind. De diamanten bruiloft werd met familie en vrienden gevierd. in maatschappelijke ontwik kelingen en problemen, maar daar bezocht ik voor het eerst een raadsvergadering. Het maakte indruk op mij dat een gemeentebestuur echt over heel veel dagelijkse zaken gaat. Vervolgens sloot ik mij aan bij de toenmalige combinatie van de PvdA en D66, werd er secre taris en bij de volgende verkie zingen werd ik als tweede op de lijst in de raad gekozen." Vanaf 2010 werd Mulder full time wethouder van de ge meente Heusden en bleef dat P De nieuwe burgemeester van Goes Margo Mulder: “Ik wil in mijn beginperiode veel buiten het stadskantoor komen om alles te leren kennen.FOTO: LEON JANSSENS ZEELAND - Portefeuillehou der Denis Steijaert van het waterschap is tevreden: "Ons investeringsniveau blijft op peil, terwijl deze lastendru- kontwikkeling conform onze doelstelling uit het bestuurs- programma is. Dit doet recht aan ons adagium ‘Zeeuws en betaalbaar’." GOES - Vrijmetselaarslo ge Scaldis organiseert op woensdag 7 november een avond voor belangstel lenden in logegebouw De Steen, Beestenmarkt 5, Goes.

Bevelander | 2018 | | pagina 23