Duik in oktober de Stoptober I Uw kostbaarheden zijn qoud waard! goudwisselkantoor u Weg weer stukje veiliger O Zeeuwse geschiedenis in 0 Zeeuwse geschiedenis verbeeld www.goudwisselkantoor.nl I Deelnemers Stoptober: stop per 29 oktober voorgoed. Sterkte en succes. De Bevelander Ontdek wat Goudwisselkantoor voor u kan betekenen: COLUMN CAMELEON Ook u. heeft kostbaarheden in huis. Misschien wel veel meer dan u denkt. Een paar oude munten, bankbiljetten of een diamant bijvoorbeeld. Of een doosje met sieraden zoals een ketting, een ring of een horloge. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Dan ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn. Als u deze zou willen verkopen betalen wij u ook nog eens een reële prijs. i cp dü WOENSDAG 3 OKTOBER 2018 Veilen Verpanden Taxeren 4 4 4 4 Goud 4 4 4 4 4 4 Zilver 4 4 4 4 4 Munten 4 4 4 4 Juwelen, diamanten en horloges 4 4 4 4 4 Oude bankbiljetten 4 4 4 Postzegels 4 4 Antiek speelgoed 4 COLIJNSPLAAT - Elk najaar wordt Nehalennia, óóit de re gionale godin van Zeeland, in Colijnsplaat voor haar zege ningen gevierd. Beeldhouwer Ludo van Well maakte daar voor de herschepping van het votief dat schippers destijds aan de godin schonken als zij Verkoop 4 Deelnemers Stoptober, stop per 29 oktober voorgoed. Sterkte en succes. Openingstijden Ma. t/m za. van 9.30 -17.00 uur Dan Kersten woont vlak naast de sluis en is blij dat het fietspad er nu is. "We hebben er lang op gewacht. Dit is dan ook een mooi moment; zeker voor de veiligheid. Je hoeft als fietser niet meer door de slagbomen te kruipen of andere onveilige capriolen uit te halen." Er gebeurde nog meer rondom het sluizen- complex. Om de verkeersveiligheid en de doorstroming op de Deltaweg (N256) tussen Goes en Zierikzee te verbeteren, liet Provincie Zeeland het parkeerterrein aan de oostkant van de Zandkreekdam vorig jaar verwijderen. Op deze parkeerplaats stond een monument dat herinnerde aan de sluiting van de dam. Dit monument heeft een nieuwe plek gekregen bij Katse Heule. Als fietser kun je er even op adem komen. Op de informatiepanelen krijg je uitleg over watje onder water ziet. Locatie Goes Piet Heinstraat 2b 4461 GL Goes T 0113-217666 qoes@goudwisselkantoor.nl Hee, roker, doe jij ook mee met Stopto ber? Stop net als Katja Schuurman, Jan Slagter en Kees van der Spek vanaf 1 oktober 28 dagen met het roken van sigaretten, shag, sigaar en pijp. Zij we ten wat jullie nodig hebben en doorma ken. Doe ook mee want stoppen doen we samen. Roken, voor de een must en een wel daad, voor de ander een vieze, stinkende gewoonte. Stoppen met roken kan lastig zijn en vraagt soms een ijzeren discipline. De er varing leert dat het kan. Zelfs al je veel rookt of al heel lang rookt. De afgelopen jaren hebben meer dan 200.000 rokers bewezen dat het kan. Stoptober werkt. De drie genoemde BN’ers stoppen met roken door vanaf 1 ok tober geen sigaret meer op te steken. Bravo!! Stop het geld dat je niet uitgeeft aan sigaretten in een doosje en maak dat na een jaar open. Verrassing. Stoppen met roken is niet zo maar iets. Zelf heb ik ook gerookt. Wat dacht je dan. In onze jeugd kwam er een dag datje geen korte broek meer droeg, je haar achterover het programma. ‘Mallard’ was de codenaam voor de nach telijke oversteek van het Sloe door Britse troepen in novem ber 1944. Tijdens de maand van de geschiedenis organiseert het Bevrijdingmuseum vier Mallard wandeltochten met verschillende afstanden. De jongere deelnemers jonger dan 12 jaar) zullen met histori sche voertuigen uit de Tweede Wereldoorlog naar de Sloedam worden gebracht. Ze leggen een tocht van zes kilometer af terug naar het Bevrijdingsmu seum in Nieuwdorp. kamde en, als het kon, ging ro ken. Dan hoorde je er bij. La ter ben ik er eenvoudig van af geraakt. Tijdens het auto rijden rookte ik zelden. Maar in het weekend op café wel. Alleen, de combinatie bier en roken bekwam mij slecht. De sigaret werd voorgoed uitgedoofd, het pilsje bleef staan. Het was in de tijd dat iedereen thuis gewoon een rokerssetje had staan voor je visite. Sigaretten met en zonder filter, en wat siga ren. Tegenwoordig niet meer, het is buiten roken geblazen. Wat dat betreft zijn we let terlijk en figuurlijk uitgerookt. Sigaretten rook stinkt lang na. En, belangrijk, denk aan je ge zondheid en die van anderen. Het Nederlands Openluchtmu seum organiseert in oktober 2018 voor de zevende maal de Maand van de Geschiedenis, die zijn vijftiende editie beleeft. Jaarlijks organiseren meer dan duizend deelnemende instel lingen activiteiten voor een breed publiek rond een wisse lend historisch thema. Kijk op de website www.maandvan- degeschiedenis.nl voor meer informatie over tijdstippen en data waarop een activiteit plaatsvindt. In sommige geval len is het noodzakelijk vooraf aan te melden. behouden terugkeerden van hun reis. Het Nehalennia 2018 votief is in kleine oplage (limi ted edition) onderdeel van zijn expositie. Van Well maakte tevens het bootmodel Caudi- caria, het eerste sprietgetuigd schip waarmee de Romei nen destijds hun overtochten KATS - Elke Zeeuw moet 's avonds veilig kun nen thuiskomen. Daarom neemt Provincie Zeeland maatregelen om de wegen veiliger te maken. De afgelopen maanden is hard gewerkt aan de realisatie van een fietspad naast de Zandkreekdam. Vorige week werd het fietspad feestelijk geopend door gedepu teerde Harry van der Maas en burgemeester Marcel Delhez van Noord-Beveland. De twee bestuurders sprongen op hun fiets om het nieuwe fietspad in te wijden. Dankzij het nieuwe fietspad hoeven fiet sers niet meer voor de slagbomen te wach ten tussen landbouwverkèer. Dat voorkomt gevaarlijke confrontaties tussen kwetsbare verkeersdeelnemers en grote voertuigen. Een mooie mijlpaal voor provincie en gemeente Noord-Beveland. vanuit Zeeland naar Engeland maakten. En Van Well expo seert zijn grote collectie schelp- sculpturen. GalleryMaritime, Voorstraat 45 in Colijnsplaat exposeert heel oktober de uni- ca's van Van Well in maritieme kunst. Dagelijks open van 12.00 tot 18.00 uur, gratis entree. Beleggen Meer dan 80 locaties in Nederland en België! ZEELAND - Oktober is de Maand van de Geschiede nis. Het thema van dit jaar is Opstand. Duik de Zeeuwse geschiedenis in en keer te rug naar tijden van oproer en verzet. Van kapers, piraten en protesterende mosselschip- pers naar de Tweede Wereld oorlog, Rozemarijntjes Avond en de roof van de bruiden door de Beesten uit het Noor den. Wat is er te doen op De Bevelanden? Bij het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp staat de Mallard Wandeltocht op Inkoop 4

Bevelander | 2018 | | pagina 7