Mont Blanc Gaststad fietsevenement Lekker wandelen in Reimerswaal Eerst hulp cursussen en een epilepsie avond Corné Vader Zo hoog, je keek zelfs op de wolken neer ll 7omi/ Denkt u bewust na over een uitvaartverzekering? De meerderheid van de Zeeuwen, om precies te zijn 56 procent, met een uitvaartverzekering heeft geen idee waarvoor ze pre cies verzekerd zijn en 61 procent controleert dit zelden of nooit. /W Ge/t&rtrt Tel. 0118-60 25 00 De Bevelander WOENSDAG 12 SEPTEMBER 2018 Tarweakker 23 h’m’h’. cornevader, nl COLUMN CAMELEON 4341 MDAmemuiden ^xandramarkusse “Met hoofd, hart en ziel een onvergetelijk afscheid begeleiden” Meeste mensen checken zelden de uitvaartverzekering ff Uitvaartcentrum van Gentevoort Verrijn Stuartweg 28, Goes 0113-216815 www.uitv aart.vg Begrafenisverzorging 9 .tvaartbeze ling nl Monique Dommanscher uitvaartverzorging Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Monuta KRUININGEN - De afgelopen jaren zijn we in diverse ker nen gestart met het wandel- project ‘Eelke stap telt’. Uit dit wandelproject zijn wandel groepen ontstaan in Waarde, Kruiningen, Yerseke, Rilland en Hansweert. Zij wandelen we kelijks. Bij deze wandelingen In overleg kon er zo veel meer.. Lichte balseming (thanatopraxie) Sfeervolle afscheidsruimte “Vlinderhuis' Alternatieve afscheidslocaties Alle soorten rouwvervoer Afscheidsfotografie Nazorg 0113 214291 06 10730321 info@uitvaartinzeeland.nl www.uitvaartinzeeland.nl schommelbakje. Op de ver schillende niveaus waar je over kon stappen was het genieten van het steeds wijder worden de uitzicht. Zo hoog, je keek zelfs op de wolken neer. In ons gezelschap waren steeds twee Belgen, slechts gekleed in een korte broek en shirt met korte mouwen. Hoe hoger wij kwa men, des te paarser werd hun huid én ze hadden het koud. Eenmaal boven in de sneeuw vroeg ik waarom ze zo ‘luchtig’ gekleed waren. Het antwoord kwam serieus: "Awel meneer, ze hadden ons gezegd dat wij hier boven dichter bij de zon staan en dat zou héél warm zijn." Terug beneden hebben we samen Vlaams geluncht en er ‘n dubbele cognac op gedronken. Daar krijg je het warm van. op dinsdag vanaf 10.00 uur, in Kruiningen (Hof Cruninghe) op dinsdag vanaf 14.00 uur, in Yerseke (Moerzicht) op woens dag vanaf 10.00 uur, in Rilland (De Vliedberg) op woensdag vanaf 10.00 uur en in Hans weert (Dorpshuis) op donder dag vanaf 10.00 uur. NISSE - Bij voldoende deel name organiseert EHBO Nisse op zaterdag 10 en 17 november een Eerste Hulp Aan Kinderen (EHAK) cursus. De cursus is IKK gecertificeerd. Omdat deze cursus ook vorig jaar in decem ber is georganiseerd is er een herhalingscursus EHAK op za terdag 13 oktober van 09.00 tot 13.00 uur. Ook wil EHBO Nisse bij voldoende deelna me een basis EHBO cursus or ganiseren. De cursusdata zijn zaterdag 19 en 26 januari en 2 februari. Het examen hier voor is op zaterdag 9 februari. Dit blijkt uit onderzoek van Monuta onder ruim 2.100 Nederlanders door onderzoeksbureau NL- Eyes.Uit onderzoek blijkt dat 62 procent is ver zekerd voor de kosten van hun uitvaart. De rest verwacht een andere oplossing te hebben als het zover is of is er nog niet mee bezig geweest. 37 procent van de respondenten uit Zeeland heeft geen idee wat een uitvaart kost. Maar, een kwart van de verzekerden denkt dat de waarde van hun uitvaartverzekering niet toereikend ge noeg is voor de kosten van de uitvaart. Bewust nadenken over een uitvaartverzekering doet de GOES - Op 15 september 2019 is Goes gaststad voor de 22ste editie van Ride for the Roses. Dit wordt de derde keer dat start en finish van dit bijzondere wielerevenement in Goes is. Dit is bekend gemaakt tijdens de Ride for the Roses 2018 in de gemeente Haarlemmermeer. Ride for the Roses is hét wielerevenement voor het KWF met zeker 10.000 deelnemers en in 2019 met vier prachtige routes door het Zeeuwse: drie toertochten van 25,50 en 80 ki lometer en een pelotonstocht van 100 kilome ter. Iedere deelnemer krijgt aan de finish een roos. De roos staat symbool voor een morgen voor iedereen. Wethouder sport Derk Alsssema: "Ik ben er heel trots op dat we een fietsevenement van deze omvang mogen ontvangen. Fietsstad Goes is een mooie uitvalsbasis om Zeeland Uitstekende gastheer KWF Kankerbestrijding-directeur Johan van de Gronden: "Zeeland heeft de afgelopen ja ren bewezen een uitstekende gastheer van dit evenement te zijn en ik ben heel blij dat Goes de Ride verwelkomt." Sinds 2008 kent Zeeland een jaarlijkse Zeeuwse editie van Ride for the Roses. Twee keer eerder streek het landelijke evenement neer in Goes. Alle informatie over het evenement is te vin den op www.ridefortheroses.nl per fiets te doorkruisen. Ride for the Roses is een begrip in Nederland. In 2014 heb ik hem zelf mogen rijden en ik weet zeker dat de dui zenden deelnemers volgend jaar opnieuw een bijzondere dag beleven.’’ Het onderzoek is uitgevoerd door NL-Eyes in opdracht van Monuta. In totaal bestond de representatieve steekproef uit 2.129 Nederlanders van 18 jaar en ouder. Aan hen werden vragen gesteld over hun op vattingen en ideeën met betrekking tot hun uitvaart en uitvaartverzekeringen. verzekering. Verder is er een Interactieve Epilepsie avond op donderdag 22 november van 19.30 tot 21.30 uur. Frans Palmen van Epilepsie centrum Kempenhaeghe zal door vi deobeelden en gespeelde si tuaties een beeld geven wat epilepsie is, welke vormen er zijn en watje wel en niet moet doen. Voor leden van de EHBO Nisse is de entree vrij. Voor andere belangstellenden zijn de kosten 5 euro. Aanmelden bij José Schouten via jose- 57schouten@gmail.com of 06- 13345833 of 0113-562897. Vorige week in het nieuws, op de Mont Blanc, met 4792 meter, de hoogste berg in Europa, is het een zooitje geworden. “Het is daarboven net een grote ker mis”, laat de burgemeester van Chamo nix monsieur Peillex weten. "De mensen doen maar wat ze willen en laten overal afval achter. Onverantwoordelijk gedrag.” Mensen die niet op bergschoenen, maar op gympen, de klim- tocht naar boven ondernemen. Gidsen die beledigd of fysiek be dreigd worden. Daarom worden ‘sportieve klimmers’ vanaf 2019 in gelimiteerde aantallen per dag op de Mont Blanc toegelaten. Wij waren er ooit in Chamonix-Mont-Blanc en stonden op cam ping Les Rosiers met uitzicht op de Mont Blanc. Op toeristentrip gingen we met de lift naar boven, de berg op. "Ga rond negen uur, dan zijn de toeristenbussen er nog niet”, adviseerde Louis de campingbaas. Op de gevel werd de temperatuur van beneden en van boven op de berg vermeld. Twintig graden verschil, maar wij hadden sportjacks bij. Eerst in de grote lift met 36 personen, daar na iets kleiner met twaalf en tenslotte met z'n vieren in zo’n klein helft van de mensen minder snel, dan over de dekking van een schade- of inbraakverzekering. Daarom zegt maar 32 procent van de verzeker denjaarlijks de waarde van zijn uitvaartverzeke ring te controleren. 7 procent doet dat één keer per twee jaar en het grootste gedeelte (61 pro cent) doet dit zelden tot nooit. Toch wil 77 pro cent van de mensen voorkomen dat dierbaren opdraaien voor - een deel van - hun uitvaart kosten. Nabestaanden kunnen namelijk voor vervelende verrassingen komen te staan als hun dierbare onverhoopt komt te overlijden wan neer er niet voldoende geregeld is. Vaak blijkt Verder worden er diverse Ba sis Reanimatie-AED cursus sen georganiseerd. De cursus wordt gegeven van 19.00 tot 22.15 uur en als je competent bevonden bent kun je jezelf aanmelden als burgerhulp- verlener bij Hartslag.nu (voor heen Hartveilig wonen) Deze cursussen worden bijna iedere maand gegeven.Ook een her halingscursus Reanimatie-AED behoort tot de mogelijkheden. Bij gunstige polisvoorwaarden krijg je het cursusgeld van de diverse cursussen gedeeltelijk of geheel terug van je Zorg- dat niet duidelijk is wat er allemaal bij een over lijden komt kijken. Daarom legt Monuta aan de hand van een overzicht uit welke keuzes men sen moeten maken na een overlijden. In een vrijblijvend gesprek kan de uitvaartver zorger van Monuta helpen om de kosten en opties van de uitvaartwensen in kaart te bren gen. De uitvaartverzorger is altijd bekend met de lokale mogelijkheden. Zo zijn mensen goed voorbereid op de kosten, maar kunnen ze ook nadenken over hoe ze de uitvaart willen vorm geven. Uitvaartwensen kunnen ook online een voudig en kosteloos vastgelegd worden via www.monuta.nl/uitvaartwensen. Iedereen kan dit doen, ook zonder verzekering. is er keuze uit verschillende afstanden; variërend van zo’n 4 tot 5,5 kilometer. Afstand en tempo worden in onderling overleg bepaald en meedoen is gratis. Naast de wandeling staat de gezelligheid en sa menhorigheid centraal. Wel kom in Waarde (Dorpshuis)

Bevelander | 2018 | | pagina 12