Studenten verlichten de werkdruk ll I De Vier Vrijheden Poes Mimi zoekt een bijpassende boerderij Bollebozen uit Goes Suffe TUtten wandelen bij De Landing 4 p Dak er af met Peerock Griepvirus slaat toe in het ADRZ B CODERDOIO HET ZIEKENHUIS HAD PER DIRECT MEER HANDEN NODIG V B 5 WOENSDAG 21 FEBRUARI 2018 112 Rachel van Westen GOES Daar komt nog eens bovenop dat het influenzavi rus niet alleen zorgt voor nog meer patiënten in het zieken huis, maar tegelijkertijd hard toeslaat onder het verplegend personeel. Extra bedden rege len was de afgelopen week niet voldoende, het zieken huis had per direct meer han den nodig en bedacht een slimme oplossing. Het zieken huis nam contact op met het Scalda en het Hoornbeeck Col lege in Goes met de vraag of de studenten gezondheids zorg een handje wilden hel pen. Een groot deel van deze stu denten kende het ADRZ al van hun stage. Marilyn, derdejaars leerling van het Hoornbeeck College, had net haar stage in dit ziekenhuis achter de rug en wilde graag een steentje bij dragen. "We konden sowieso de basiszorg geven, dat houdt in dat we mensen hielpen met wassen, aankleden of naar het toilet gaan. Daarnaast moest er twee keer per dag bloed druk gemeten worden en het was ook fijn dat we de tijd konden nemen om een luiste rend oor te bieden. Mensen wilden toch even hun verhaal kwijt." Ervaring Josette wil van jongs af aan al in het ziekenhuis werken, dus zij zag dit als een uitgelezen kans om ervaring op te doen. "Ik heb stage gelopen in de ouderenzorg, dus dat is heel iets anders. Hoewel de basis zorg natuurlijk wel te vergelij ken is met de basiszorg die ik op mijn stage gaf. Bovendien was de begeleiding echt heel goed.” Haar klasgenoot Rosa lyn stemt daarmee in. “We werden echt heel goed bege leid en we deden veel samen met de verpleegkundigen." Ook Rosalyn had stage gelo- Zeeland? We starten eerst met een bakje koffie of thee en daarna maken we een mooie Zeeuwse wandelroute over dijken, langs het water en door Baarland. De tocht is ongeveer 9 kilometer lang en gaat onder begeleiding van een Suffe tutten gids. Kosten zijn 9,50 euro, voor 6,50 euro extra heb je een lekker bakje soep na aankomst. Aanmelden kan via info@ suffetutten.nl pen in een ziekenhuis, dus het werkterrein was haar niet vreemd. Ze merkte wel dat ze er nu anders instond dan tij dens haar stage. “Tijdens je stage moet je jezelf toch wel bewijzen, maar ik merkte dat ik daar nu minder mee bezig was. Ik was er echt om zorg te verlenen. Om mensen te hel pen. Dat is toch wel een ander gevoel." Ook Adrienne heeft dat zo ervaren. "Tijdens de stage was de prestatiedrang heel hoog, nu wasje echt een collega. Je kreeg er ook veel dankbaarheid voor terug, zo wel van de patiënten als van het verplegend personeel." plaats die het verdient. Door de koppeling met de Vier Vrij heden van President Franklin Delano Roosevelt kunnen we ook de verbinding leggen met het heden waar vrijheid en democratie helaas steeds op nieuw onder vuur liggen." Di recteur van het vfonds, Mi- chiel van Hattem voegt toe: "Door de bijdrage van de Post code Loterij krijgt het Bevrij dingsmuseum en de slag om de Schelde een nationaal ka rakter en via de Four Free doms internationaal aanzien. Op weg naar 75 jaar vrijheid is dit een belangrijke stap!" KAPELLE - In de Bibliotheek Kapelle aan de Vroonlandse- weg 49A, kunnen kinderen tussen de 7 en 12 jaar op zater dag 3 maart, van 10.00 tot 12.30 uur, gratis meedoen aan CoderDojo. Meer informatie en reserveren via www.biblio- theekoosterschelde.nl Nadat het ADRZ het Hoornbeeck College had benaderd met de hulpvraag, ging de heer Koole, opleidingsmanager Gezondheidsz jrg, de klassen langs met de vraag wie er wilde helpen. "De ambitie om te helpen was groot”, vertelt hij. "Het is echt een win-winsi- tuatie. Het ADRZ was geholpen en voor onze leerlingen is het een leerzame ervaring.” GOES - Omdat Mimi altijd buiten zit en bovendien geen schootkat is, is zet best op haar plek bij een boerderij. Waar ze muizen kan vangen, waar de brokjes altijd klaar staan en waar ze lekker in het zonnetje mag liggen en de Olympiade is een jaarlijkse wiskundewedstrijd voor leer lingen van klas 1 tot en met 5 van havo en vwo. Deze wordt altijd in januari gehouden. De speelse maar uitdagende op gaven testen creativiteit en wiskundig inzicht. Dit jaar hebben aan de eerste ronde 8924 leerlingen uit heel Ne derland meegedaan waarvan de beste 1016 uitgenodigd worden voor de tweede ron de. De beste 130 daarvan gaan door naar de finale. Uit deze 130 worden 6 leerlingen gese lecteerd voor de Internationa le Wiskunde Olympiade die dit jaar zal plaatsvinden in Cluj, Roemenië. Pittig Ook Adrienne liep stage in het ADRZ en afgelopen week kwam ze terug op dezelfde af deling. "Dat was wel een groot voordeel" vindt ze. "Ik wist hoe de dienst eruit ziet en ik wist wat ik kon doen. Het griepvirus zorgde echt voor extra werkdruk voor het per soneel. De mensen met griep lagen geïsoleerd, dat houdt in dat ze in een afgesloten kamer lagen en daar kon je niet zo maar even in- en uitlopen. Je moest een pak aandoen en een mondkapje voor en voor dat je de kamer verliet moest alles weer uit. Voor de ver pleegkundigen was dat best pittig." boel een beetje in de gaten kan houden. Dan is Mimi he lemaal tevreden. En wij van het dierenasiel ook natuurlijk. Dierenasiel De Bevelanden, Westhavendijk 140, 4463 AE Goes, tel. 0113-212473, www. dierenasielgoes.nl Josette, Rosalyn, Adrienne en Marilyn, alle vier derdejaars leerlingen van het Hoornbeeck College in Goes, wilden graag een paar dagen bijspringen in het ziekenhuis in Goes. FOTO: Rachel van Westen Er heerst een gemene griep. Je wordt niet alleen flink ziek van dit virus, maar het duurt ook erg lang voordat je weer op de been bent. Scholen moeten leerlingen naar huis laten gaan omdat de leerkrachten thuis liggen te snotteren, perso neel meldt zich massaal ziek en het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis (ADRZ) in Goes heeft een recordaantal patiënten. C0LIJN5PLAAT Op zater dag 24 februari gaat in Co- lijnsplaat het dak eraf tij dens WinterPee. Met de spetterende Blues-Rock- band The Remedy’s uit Goes belooft ook de win- ter-editie van PeeRock Fes tival een succes te worden. Tijdens deze avond worden de eerste namen verklapt, die deze zomer op 28 juli tijdens de 24e editie van PeeRock op zullen treden. De entree is gratis en de band start om 21.30 uur in Café de Patrijs, voorstraat 66 in Colijnsplaat. Zaterdag 21 april wandelen de Suffe Tut ten vanaf Strandbrasserie De Landing, Zeedijk 7, Baarland en vertrekken daar om 9.30 uur. Zin in een heerlijke wan deltocht door ons prachtige GOES - Zes leerlingen van het Goese Lyceum door naar tweede ronde van de Neder landse Wiskunde Olympiade. "Een fantastisch resultaat" re ageren wedstrijdleiders Chris tian Poortvliet en Job Bozon verheugd. "Met deze zes leer lingen gaat Het Goese Lyceum met het grootste aantal leer lingen sinds de nieuwe opzet in 2006 door naar de tweede ronde. Bijzonder trots zijn wij op brugklasser Nikita Koeman vanwege haar uitzonderlijk hoge score en op Martijn Kop- pejan uit vwo 5 die als tweede leerling van deze school ooit alle opgaven goed had." De Nederlandse Wiskunde NIEUWDORP Dankzij een extra bijdrage van de Postcode Loterij ontvangt het vfonds geld voor de uitbreiding van het Bevrijdingsmuseum Zeel and. Het bedrag van 1.650.000 euro is bestemd voor uitbrei ding van het museum en voor het creëren van een perma nent onderkomen voor het gedachtegoed van de Vier Vrijheden van de Amerikaanse president Roosevelt. Het be vrijdingsmuseum werkt sinds 2009 aan het Bevrijdingspark Zeeland waarin de Slag om de Schelde wordt getoond. Met de bijdrage komt er binnen het park een tentoonstellings- paviljoen, dat de betekenis en het belang van de provincie Zeeland voor het beëindigen van de Tweede Wereldoorlog in West-Europa zichtbaar maakt. Stef Traas, directeur Bevrijdingsmuseum: “Dankzij de bijdrage van de Nationale Postcode Loterij kunnen wij de geplande uitbreiding voltooi en. Hierdoor krijgt de Slag om de Schelde, die door Canada, Groot-Brittannië en de Ver enigde Staten, alsmede bij de insiders, wordt gezien als het Normandië van Noord- west-Europa eindelijk de

Bevelander | 2018 | | pagina 5