Nieuwe data voor de Vrijwilligerscafés li Is de gemeente Goes het meest toegankelijk? p Extraatje voor de mantelzorgers Een baby’tje geboren? I Kattendijke viert feest Winterbal in De Spinne Reconstructie van kruispunt Leggo! is weer terug GOES - De succesvolle mid delbare scholieren feesten EF GOES KORT 9 WOENSDAG 14 FEBRUARI 2018 Goes in de buurt De redactie is op zoek naar kersverse Goesenaartjes. Hebben Jullie onlangs een baby’tje gekregen of bent u opa, oma, oom of tante geworden? Laat het ons weten! Stuur een foto van het pasgeboren kindje en een korte toelichting naar redactie.bevelander@persgroep.nl en misschien staat ziet u de foto volgende week terug in deze krant. GOES Het Vrijwilligerspunt Goes organiseert in 2018 weer een aantal Vrijwilligerscafés. Op vrijdag 23 februari vindt het eerste Vrijwilligerscafé van 2018 plaats. Tussen 14.30 en 16.00 uur zijn alle vrijwilli gers uit de gemeente Goes van harte welkom bij het Vrij willigerspunt Goes aan de ’s-Heer Elsdorpweg 12 te Goes. Het Vrijwilligerscafé is een plek waar potentiële en al ac tieve vrijwilligers elkaar kun- een inclusieve samenleving? Waar zitten knelpunten? maakt niet uit wie of wat je bent. Hoe kan iedereen mee doen? Ook met betaald werk op de arbeidsmarkt. Kan ie dereen naar de school van zijn of haar voorkeur? Kunnen alle mensen werk doen dat aan sluit bij hun interesses en ta lenten? Is iedereen welkom in de eigen buurt? Bijvoorbeeld in winkels, buurtcentra en speeltuinen? En bij het vereni gingsleven? Mensen, oud of jong, met of zonder beperking en diverse culturele achter gronden kunnen drempels er varen. Terwijl we willen dat iedereen mee kan doen. Be langrijk is, hoe kunnen wij een stap verder zetten." Voorwaarde Een belangrijke voorwaarde van de regeling is dat de zorg vrager inwoner moet zijn van de gemeente Goes. De ver goeding kan tot en met 31 maart 2018 aangevraagd wor den. baar wordt. Alle informatie vindt u op www.goes.nl/ buysballot GOES Op maandag 12 fe bruari zijn de voorbereiden de werkzaamheden gestart voor de reconstructie van het kruispunt Buys Bal- lotstraat-Patijnweg. Vanaf vrijdagavond 16 februari sluit de spoorwegovergang Buys Ballotstraat af. Gedu rende maximaal 14 weken wordt er hard gewerkt om het kruispunt veiliger te GOES - Ga je mee op ont dekkingstocht? Op woens- toonstelling en reünie voor oud bestuursleden en voor malige en huidige Katten- dijkenaren in ‘t Katshuis Aanvang om 15.00 uur, offi- door wethouder André van der Reest. Detailinformatie is verkrijgbaar via vdkbe- stuur@zeelandnet.nl Meer informatie over mantelzorg en het digitale aanvraagformulier mantel- zorgwaardering vindt u op www.goes.nl/mantelzorg nen ontmoeten en ervaringen kunnen uitwisselen in een ongedwongen en gezellige sfeer. Vanuit SMWO is er altijd een medewerker aanwezig om alle vragen rondom vrij willigerswerk te beantwoor- GOES Inclusionlab is de or ganisatie achter deze verkie zingen en was in Goes om het verdiepingsonderzoek vorm te geven. De opkomst was goed, ruim veertig personen kwa men er op af. Anouk Bolsen- broek, directeur Inclusionlab, wilde van de aanwezigen graag horen wat er goed gaat en waar er nog knelpunten liggen op het gebied van toe gankelijkheid. "Het is een heel groot landelijk onderzoek, mensen konden stemmen en daar is een Top 5 uitgekomen. Inwoners hebben aangegeven dat de gemeente Goes goed scoort op de fysieke toeganke lijkheid van gebouwen en diensten. Nu willen we weten hoe toegankelijk Goes is op het gebied van wonen, wer ken, onderwijs en vrije tijd. Daarom organiseren we hier een werkconferentie: Goes In clusief.” Hoe staat gemeente er voor? Wat zijn mooie voor beelden van het werken aan Meedoen Wethouder André van der Reest: "Toegankelijkheid in het kader van de WMO, de participatiewet, de zorg. Het werk, in de meeste gevallen gaat het om een aangepast werkplaats. Hoe toegankelijk is de binnenstad, denk aan hoge gebouwen? Zijn de toe gankelijk voor mensen met een beperking en invaliden? leder moet toch zijn plaatsje hebben.” Anouk Bolsenbroek vult aan: “Kun je zelf in je wijk uit de voeten? Kom je ergens, kun je dan meedoen. Het Aanvragen Aanvraagformulieren kunnen worden afgehaald bij het den. Er wordt gezorgd voor koffie, thee en lekkere hapjes. Loop gerust even binnen. Ook in april, juni, september, okto ber en november zijn er Vrij willigerscafés. Zie ook www. vrijwilligerspuntgoes.nl we met de man-telzorgwaar- dering onze waardering uit spreken voor al die mantel zorgers die onze gemeente telt. We willen de mensen die een mantelzorger in de gelegen heid stellen om hun mantel zorger te be-danken. Hoe het bedrag besteed wordt, is uit eindelijk aan de zorgvrager. Sommigen kiezen ervoor om het bedrag aan de mantelzor ger te schen-ken en anderen willen een cadeautje (laten) kopen of er samen van uit eten gaan. Inclusief Op de werkconferentie werd samen met inwoners, organi saties, bedrijven, gemeente, verenigingen en scholen een beeld gemaakt over hoe inclu sief de gemeente is. Er werd bekeken welke stappen te zet ten om een toegankelijke sa menleving te krijgen. Er zijn geslaagde voorbeelden en si tuaties waar het nog niet lukt. Zo wordt een beter beeld ver kregen van welke gemeente echt de meest toegankelijke gemeente van Nederland is. Minister Hugo de Jonge maakt de winnaar van de wedstrijd op 3 maart bekend in het tv-programma Kassa!. Met het verschuiven van zorg van overheid naar bur ger, nemen meer en meer burgers mantelzorgtaken op zich. De gemeente Goes geeft mantelzorgers ook in 2018 verzorgd worden door weer een extraatje: de man- telzorgwaardering. risch Museum De Bevelanden in Goes voor de kinderen. Samen met een gids duik je in de verhalen achter museumvoorwer- pen. Maar, er is meer te doen dan alleen kijken en luisteren, je mag ook zelf aan de slag. Dus wil jij bij voorbeeld leren hoe je een kruisboog moet spannen of hoe je als een middeleeuw se burgemeester een lakze- vlogger gel moet zetten? Start om 11.30 uur en 14.00 uur. Vol wassenen betalen entree 10,00 euro, tot en met 17 jaar en museumkaarthouders gratis. Stadskantoor of bij het Man- telzorgsteunpunt van SMWO. Bij vragen kunt u terecht bij het mantelzorgpunt van SMWO: (0113) 277 111 (ma t/m vr 09.30 - 12.30 uur). Waardering Wethouder André van der Reest: Als gemeente willen Goes is in de top 5 geëindigd van meest toegankelijke ge meenten in Nederland. Op uitnodiging van Inclusionlab vond dinsdagmiddag 6 fe bruari uur een werkconfe rentie over toegankelijkheid plaats in wijkcentrum de Spinne in Goes. De Ganzen stad is genomineerd als 'Meest toegankelijke ge meente van Nederland’ en is samen met vier andere ge meenten, Ermelo, Harden fa erg, Katwijk en Zwolle, in de race voor deze titel. KATTENDIJKE - Het is al weer dertig jaar geleden dat maken én de doorstroming op 18 februari 1988 de Ver- te verbeteren. Zo zorgen we eniging Dorpsbelangen Kat- dat Goes nóg beter bereik- tendijke opgericht werd. Alle reden dus voor een feestje. Met een fototen- De Werkconferentie van Inclusionlab in De Spinne met linksvoor Anouk Bolsenbroek en linksachter wethouder André van der Reest. FOTO: LEON JANSSENS GOES Zaterdag 17 februari verzorgt Dansclub De Vriend schap uit Goes een ouderwets dansavond in Wijkcentrum De Spinne, Joseph Lunslaan 7 in Goes. Dan kan er, onder het genot van een hapje en een drankje, de hele avond ge danst worden op de klanken van de foxtrot, rumba, Engelse wals, chachacha enzovoort. Ook worden er nog 2 bingorondes gedraaid. De muziek op deze avond word verzorgd door een DJ. De zaal is open om 19:30. Iedereen is welkom. De entree is 5.00 eu ro,of kijk op onze website www.devriendschapgoes.nl. Informatie via 0113-214226. Leggo! zijn na 2 jaar weer ciële opening om 15.30 uur terug met een top act. Op vrijdag 9 maart verzorgt Rafya Music na 2 jaar weer een nieuwe editie van het frisfeest. Vier jaar geleden startte DJ Rafya samen met Mee naar Dansschool Moves het feest, dat al snel een begrip oude tijd werd. Al vanaf de eerste editie liep het storm op de frisfeesten met gemiddeld 400 jongeren per editie die dag 21 februari is het Histo- vanuit heel Zeeland over- risch Museum kwamen om de feesten te bezoeken. Na edities in Goes, Middelburg, Zierikzee Bruinisse te hebben ge had stopte zij er 2 jaar gele den mee. Vrijdag 9 maart van 20.00 tot 0.00 uur is de nieuwe club IVV Club Lounge aan de Wijngaard straat 66 in Goes het decor hiervoor, met als hoofdact niemand minder dan de ra zend populaire Famke Louise. Famke Louise scoorde afgelopen novem ber een mega hit met haar nummer ‘op me monnie’ die inmiddels al bijna 10 miljoen keer is bekeken op YouTube. Naast Famke Lou ise treden ook nog de Zeeuwse DJ's Rafya en B-Dutch op. Leggo! laat scholieren van 12 tot 17 jaar op een verantwoorde ma nier kennismaken met het uitgaansleven. De feesten zijn alcoholvrij en het mu- ziekvolume is redelijk. GOES - Het gaat om een be drag van 75 euro. Dit bedrag kan worden aangevraagd door zorgvragers (mensen die door mantelzorgers worden verzorgd) en is bedoeld om mantelzorgers een blijk van waardering te geven.

Bevelander | 2018 | | pagina 9