O Worden aso’s de baas in onze natuur? I 1 1 Witte Kruis scoort Creatieve schrijfcursus Oude Ophuis expos Go Onafscheidelijk stel zoekt een nieuw thuis I Avond over Bretagne ■I Natuurbeheerders vragen steun TRUIEN MET EEN PORTOFOON HAD IK ASSISTENTIE KUNNEN VRAGEN VERANTWOORDELIJKHEID - 7 I k WOENSDAG 14 FEBRUARI 2018 Zeeuwse natuur Politie weg De afgelopen jaren nam de ca- Vorige week zondag is een boswachter van Natuurmonu menten in het Zeeuwse natuurgebied Zeepeduinen aange vallen. Dit gebeurde nadat hij twee mannen aansprak op hun gedrag. Wrang Extra wrang was het voor Jer ry om achteraf te horen dat twee toezichthouders van een collega-terreinbeheerder in de buurt waren. "Als ik een por tofoon had gehad, had ik in directe verbinding gestaan met andere toezichthouders en om assistentie kunnen vra gen.” Er is samenwerking tus sen collega-organisaties, par ticulieren en de RUD, maar er is meer nodig om elkaar te kunnen ondersteunen in het werk. Steun nodig Dit geval maakt weer eens ex tra duidelijk dat het zo eigen- Jolijn Stam. Zij worden regel matig bijgeschoold en bieden professionele ondersteuning aan alle ambulancecollega's bij het bewaken van continuï teit in het uitvoeren van hun taak, en verzorgt deskundig- heidbevordering op het ge bied van aanpak huiselijk ge weld, kindermishandeling en ouderenmishandeling. Via het lijk niet langer kan. Terreinbe heerders leveren al heel veel inzet, terwijl daar vanuit de overheid geen vergoeding te genover staat. Aanmelden Deelname kost 9,50 euro voor niet-leden en 7,50 euro voor leden inclusief koffie of thee, schrijfgerei en een kleine at tentie. De cursus kan alleen doorgaan als er minimaal vier aanmeldingen zijn. Aanmel den via www.bibliotheekoos- terschelde.nl pen vormen de basis in haar werk. Transformatie van de werkelijkheid en van com plexiteit naar eenvoud. Zoe kend naar lijn, richting, ritme door het hele beeld, aflei dende details en kleur weg- Een boswachter van Natuurmonumenten is in de Zeepeduinen aangevallen nadat hij twee mannen aansprak op hun gedrag. FOTO: NATUUR MONUMENTEN Schrijven met Loesje Altijd al willen weten hoe de posters van Loesje worden ge maakt? Wil je zelf meewerken aan zo’n poster of ben je op zoek naar de leukste schrijf- tips? Ervaring is niet nodig. De deelnemers schrijven over al- De verantwoordelijkheid voor veiligheid ligt bij openbare besturen als rijk, provincie en gemeenten. Tot op heden zijn in Zeeland verzoeken om Boa's op het C2000 netwerk aan te sluiten geweigerd. lerlei onderwerpen. Je mag zelf onderwerpen aandragen. Natuurlijk schrijven we ook over Zeeuwse onderwerpen. Wie weet, vindt de eindredac tie van Loesje in Arnhem onze teksten zo goed, dat er één of meer op een echte Loes- je-poster verschijnen! doen ons uiterste best om de overlast in buitengebieden te rug te dringen, maar zijn structureel met te weinig toe zichthouders en hebben on voldoende middelen om onze taak goed te kunnen uitvoe ren. We zijn goed opgeleid, hebben politiebevoegdheden en zijn uitgerust met gewelds middelen, maar het ontbreekt aan fatsoenlijke verbindings middelen zoals bijvoorbeeld C2000 portofoons waarmee we direct assistentie kunnen vragen aan collega’s. Het was zondagmiddag ook erg moei lijk om mijn locatie voor de politie assistentie door te ge ven met een mobiele telefoon. Op een portofoon zit een noodknop die meteen je loca tie aan de meldkamer door geeft”. KRUININGEN - In diverse ves tigingen van de Bibliotheek Oosterschelde, worden er cre atieve schrijfcursussen met Loesje Zeeland georganiseerd. Op donderdag 15 februari van af 14.00 uur tot 16.00 uur is er een bijeenkomst in Biblio theek Kruiningen. En op zater dag 24 februari in Bibliotheek Goes van 14.00 tot 16.00 uur. GOES De mannen liepen met drie loslopende honden bui ten de paden in het natuurge bied en waren er niet van ge diend op deze overtreding aangesproken te worden Ge lukkig raakte de boswachter bij het daarop volgende hand gemeen niet gewond. Een ge brek aan goede verbindings middelen maakte dat de boswachter lastig assistentie in kon roepen. Natuurmonu menten maakt zich al langer zorgen om de veiligheid van toezichthouders in het buiten gebied en vraag daarom drin gend om ondersteuning. ge kinderen en ook niet bij honden, want daar is moeder Jazz erg fel op. Ze moeten wel naar buiten kunnen. Meer in formatie bij Dierenasiel De Bevelanden, Westhavendijk 140 in Goes, 0113-212473, www. dierenasielgoes.nl GOES - Op vrijdag 16 februari zet de BSO van Wiedewei de verwarming lager tijdens de Dikke truiendag. Een dag lang een extra trui aan en de ver warming een streepje lager zetten om energie te besparen en extra aandacht te besteden aan het milieu. GOES Witte Kruis Zeeland heeft het Keurmerk Meldcode binnengehaald en daar zijn ze terecht trots op. Het Keurmerk Meldcode wordt uitgereikt aan organisaties die hun pro tocol ten aanzien van kinder mishandeling, ouderenmis handeling en huiselijk geweld succesvol hebben laten toet sen. Iedere regio heeft aan dachtsfunctionarissen waarbij structurele afstemming on derling erg belangrijk is. Met dit keurmerk laten zij als am bulancedienst zien goed en professioneel om te gaan met de zorg voor kinderen, vol wassenen en ouderen op het gebied van het vermoeden van zorgen en/of mishande ling. Om het kwaliteitsniveau zo hoog mogelijk te houden is gekozen om een onafhankelijk registratiebureau voor het keurmerk mee te laten toet sen. Het is een wettelijke ver plichting om de melcode bin nen de organisatie te borgen. Witte Kruis Zeeland is hierbij keurmerk kunnen andere sa- de kartrekker! Zij werkt met een goed protocol én twee aandachtsfunctionarissen die beide ook als forensisch ver pleegkundige opgeleid zijn: Anne-Marie van Noppen en GOE^ Trees Oude Ophuis exposeert tot 22 mei in Ter Weel Goes. Veel voorkomend onderwerp in haar werk is het landschap. Foto’s en schetsen van natuurland schappen of stadslandschap- GOES - Dit leuke stel kwam samen binnen en gaat ook al leen samen weer de asieldeur uit. Moeder Jazz en zoon Mogli hebben het namelijk heel gezellig met elkaar. Als ze zich eenmaal thuis voelen ko men ze op schoot. Niet bij jon- Aandringen Natuurmonumenten dringt landelijk aan op intensivering van toezicht en pleit voor meer geld en ondersteuning van de overheid. Natuur is een onderdeel van het buitenge bied en het tekort aan toe- zichtcapaciteit en middelen gaat ten kosten van veiligheid en vergroot de kans op aan tasting en schade in kwetsba re natuurgebieden. latend. Daardoor wordt de oorspronkelijke werkelijkheid meer of minder veranderd, maar het herkenbare beeld wordt nooit helemaal verla ten. Kijk ook eens op www. treesoudeophuis.nl Alliance Francaise verzorgt op maandag 26 februari om 19.30 uur een Bretonse avond in de Sportkantine van het Ostrea Lyceum, aan de Wil genstraat in Goes. Te gast is Mme Stéphanie Toullec, Bretonse van geboorte en zij laat de bezoekers haar geboortestreek en de streek waar zij haar jeugd heeft doorgebracht ont dekken. De entree is 5 euro en niet-leden betalen 7,50 euro. Opgeven via best. coeurdezelande@allian- ce-francaise.nl menwerkingspartners zien dat Witte Kruis Zeeland de melcode op de juiste wijze heeft geïmplementeerd, en deze op een goede manier is geborgd. paciteit voor toezicht in het buitengebied af, doordat de politie zich grotendeels heeft teruggetrokken. De Regionale Uitvoeringsdienst Zeeland (RUD) besloot recent om haar toezichthouders in de avond uren niet meer in te zetten omdat ze hun veiligheid on voldoende kan garanderen. De overblijvende toezichthou ders, in dienst van terreinbe heerders en particulieren, moeten het werk nu groten deels alleen opknappen. Jerry Meijs, boswachter bij Natuurmonumenten: "We •V 1 V. 41 7 A' '‘<$T

Bevelander | 2018 | | pagina 5