Prikkelbare darm symptomen effectief bestrijden w. I <5> «II TYaining voor vrijwilligers Wemeldings spoor op show Open morgen op De Wingerd Activiteiten in de vakantie Dichtbundel Pieter Karman Inspiratie voor senioren Fadoconcert op de Bunder MOGELIJKE OORZAAK: EFFECTIEVE BEHAN- cfi BEVELAND KORT GEZONDHEID We leveren de antwoorden: De 4 meest frequente vragen bij darmklachten! W"- J 17 WOENSDAG 14 FEBRUARI 2018 www.vrijwilligershuis.nl DklEWEGEN Hou je van advertentie het verlaten van het huis bege- 3 8 ihew -• Jurist n .imbBJtanxtS QwdtehbiM A J Of£ A V9Ü F 'biM Xfl .^iib Magda Mendes brengt op zondag 18 februari Portugese muziek bij een Bunder Kunst aan de Panhoeveweg 's-HeerArendskerke. toilet binnen bereik is. Maar daar kan nu verbetering in komen! GOES Van Pieter Karman is een nieuwe dichtbundel ver schenen. De titel ‘Levensloop- bestendig' geeft exact de es sentie van de inhoud weer. De bundel begint gelukkig, over liefhebben, soms tegen de klippen op, soms er tussen door. Over lief hebben en ver liezen. Maar er is echter ook het verhaal over mensen en mensenleed, verdriet zonder troost of credo, maar met het vertrouwen dat zij, die een goed heenkomen zoeken, het ook zullen vinden. De auteur is sinds 1976 actief in een be- Kijimea Prikkelbare Darm be vat een wereldwijd unieke bi- significant verminderd. Sterker nog: ook de kwaliteit van het leven van de getroffenen werd aanzienlijk verbeterd. Onze ex perts raden dus aan om Kijimea Prikkelbare Darm gewoon eens uit te proberen. Enthousiaste gebruikers bevestigen dit: “Mijn spannende verhalen of teken je graag stripfiguren? Kom dan op donderdag 22 februari naar het Dorpshuis aan de Smits- weg in Driewegen. Schrijfster Dorothé Tempelman vertelt in het kort over haar nieuwe boek: "Met Evertsen naar Be achy Head'. In dit verhaal gaat de 15e jarige Pieter voor het eerst naar zee. Maar dat wordt geen plezierreis. Holland is sa men met Engeland in oorlog met Frankrijk. Zou het wel goed afgelopen? En... het is bijna allemaal echt gebeurd. Niemand minder dan teke naar Danker Jan Oreel heeft voor dit boek prachtige teke ningen gemaakt. Op deze va- kantiemiddag legt hij je uit hoe hij dat deed.Danker Jan is ook een meester in het teke nen van strips. Denk bijvoor beeld maar aan de Eppo en Goes in strip. Op deze middag laat hij je zien hoe ook jij strips kunt tekenen. Als je je van te voren opgeeft, en dat is be langrijk, weet Danker Jan hoe veel materiaal hij mee moet brengen. Bovendien krijgen degenen die zich van te voren hebben opgegeven, na afloop een cursus striptekenen mee, vol met tips en voorbeelden hoe je zelf een leuke strip kunt maken. De middag is gratis en begint om 15.30 uur. Wat kan de oorzaak van terugkerende darmklachten zijn? Diarree, een opgeblazen gevoel, winderigheid of buikpijn: de oorzaak hiervan kan een beschadigde darmbarrière zijn. Door deze kunnen ziekteverwekkers en pathogenen de darmwand binnendringen - steeds meer wetenschap pers zijn het over eens. Wat is het bijzondere aan Kijimea Prikkelbare Darm? Een grootschalig klinisch onderzoek toonde aan: de uit sluitend in Kijimea Prikkelbare Darm gebruikte bifido- bacteriestam B. bifidum MIMBb75 was in staat om de symptomen van het Prikkelbare Darm Syndroom sig nificant te verminderen; bij sommige studiedeelnemers verdwenen de symptomen nagenoeg volledig. Ook de kwaliteit van leven van de studiedeelnemers werd aan zienlijk verbeterd. Wat kun je doen om terugkerende darmproblemen te voorkomen? Er is een bacteriestam die hier effectief kan helpen: het unieke B. bifidum MIMBb75 (opgenomen in Kijimea Prikkelbare Darm) hecht zich als een pleister aan de darmwand - en kan deze zo tegen irritaties beschermen. gerswerk. De bijeenkomsten zijn in Dorpshuis Het Trefpunt, Hoofdstraat 54, Ovezande van 9.00 tot 12.00 uur en aanmel den kan via 0113-311999 of info@vrijwilligershuis.nl. WEMELDINGE GOES - Ad Vink uit Wemeldinge neemt met zijn 13 meter lang model- spoortraject Hilver- sum-Utrecht deel aan de 26e Modelbouwshow in de Zeel- andhallen te Goes op 24 en 25 februari. Deze spoorbaan in de schaal 1:87, het ho formaat, laat in model de bijzondere bovenleidingportalen zien zo als die staan langs het baan vak Hilversum-Utrecht. De portalen zijn tegenwoordig industrieel erfgoed en staan op de monumentenlijst. Voor meer info zie www.gotische- boog.com Wie heeft er over het algemeen last van? Het spectrum varieert van kinderen tot ouderen. Vrouwen heb ben drie keer vaker last van 1 terugkerende darmklachten dan mannen - met toenemen- de leeftijd zijn de aantallen gelijkmatiger verdeeld. (Zdndex 16273222) Uitsluitend verkrijgbaar via de i apotheek: I Kijimea Prikkelbare Darm GOES Ouders die op zoek zijn naar een basisschool voor hun kind, zijn van harte welkom op de open morgen op gere formeerde basisschool De Wingerd aan de Hilleweg 3 in Goes (Mannee, gebouw de Krul). Deze is op donderdag 15 februari van 9.00 tot 10.30 uur. Je krijgt informatie over de school en kan met je kind rondkijken, sfeer proeven, vra gen stellen. Je kunt ook een persoonlijk gesprek aanvra gen. Meer info: www.gbsde- wingerd.nl en op de facebook- pagina van De Wingerd. veerkracht op leeftijd’. Dit is een project voor senioren die willen investeren in persoon lijke ontwikkeling, sociale contacten en zinvolle activitei ten. Power, veerkracht op leef tijd bestaat uit vijf bijeenkom sten die plaatsvinden op 28 februari, 7, 14, 21 en 28 maart. Deelnemers gaan in gesprek over wat zij willen, kunnen, belangrijk vinden, met wie ze zich verbonden voelen en waar ze zich voor willen inzet ten. Het doel is persoonlijke balans vinden, eigen kracht en talent ontdekken en sociale contacten leggen in een inspi rerende gemeenschap. Het project begint met vijf inspira- tieworkshops, waarin deelne mers aan de hand van vijf the ma’s spreken over hoe zij in het leven staan en waar hun interesses liggen, leder werkt aan een eigen plan voor de toekomst op het gebied van onder andere hobby’s, sport, sociale contacten en vrijwilli- jaardenverzorgingstehuis als vrijwilliger en organist in de wekelijkse kerkdiensten. De verhalen van bewoners over hun lief en leed, waarin hij ook eigen ervaringen herkent, hebben veel inspiratie gele verd voor deze bundel.Heel vaak werd er ook getuigd van de zekerheid van een eeuwig leven. Door een bijzondere benadering en dichtvorm komt het aloud bekende lief en leed, alsmede de zekerheid over 'bestemming bereikt’ in een nieuw licht te staan. OVEZANDE ‘t Gilde de Beve- landen en Seniorenraad Bor- sele organiseren vanaf woens dag 28 februari 'Power, ‘S-HEER ARENDSKERKE - Magda Mendes brengt op zondag 18 februari Portugese muziek bij een Bunder Kunst aan de Panhoeveweg. Magda Mendes roept met haar mu ziek een oud gevoel op van diepgang, weemoed en ver langen. Aanvang om 15.00 uur. Aan het concert is een Portu gese proeverij verbonden. Magda Mendes neemt olijf olie mee uit de gaard van haar familie. Daarnaast kunt u proeven van Portugese wijn. Tickets via eenbunderkunst.nl Tot wel 3,5 miljoen Neder landers lijden aan het zoge naamde Prikkelbare Darm Syndroom. Hun kwaliteit van leven wordt beperkt door te rugkerende darmklachten zo als diarree, constipatie of een opgeblazen gevoel. Activitei ten zoals maaltijden in een restaurant, fietstochten of uitstapjes met vrienden zijn voor de getroffenen niet altijd vanzelfsprekend. Het goede nieuws: Een medisch hulp middel kan hulp bieden om de typische symptomen van het Prikkelbare Darm Syndroom troffenen melden dat ze tijdens de darmwand binnendringen en hecht en deze net als een pleis- effectief te bestrijden! GOES - Er komt een gratis trai ning voor vrijwilligers in de Goese Polder. Ben jij vrijwilli ger in de Goese Polder of woon je in de wijk en doe je vrijwilligerswerk? Dan zijn er speciaal voor jou twee leuke en leerzame avonden. In sa menwerking met Shinemark en wijkcentrum de Spinne verzorgt SMWO twee vrijwilli- gerscafés met deskundig heidsbevordering! Op maan dag 26 februari en maandag 12 maart zijn alle vrijwilligers vanaf 19.00 uur welkom in wijkcentrum de Spinne. Tot 19.45 uur is er gelegenheid om onder genot van een kopje koffie of thee en wat lekkers kennis te maken en ervarin gen uit te wisselen met ande re vrijwilligers uit de wijk. Tus sen 19.45 en 21.15 uur is wordt er een gratis training verzorgd door Shinemark. Tijdens deze training leer je hoe je Face book en andere sociale media beter in kunt zetten om activi teiten of je organisatie te pro moten en meer vrijwilligers te werven. Na de training is er gelegenheid na te praten on der het genot van een hapje en een drankje! Deelname en consumpties zijn gratis, vooraf opgeven is gewenst. Dit kan bij Matijs Gerrits via 0113-277111 of m.gerrits@ smwo.nl de symptomen veroorzaken. Bij ter beschermt. De effectiviteit leid worden door de zorg of een de zoektocht naar een effectie- van deze bifido-bacteriestam ve therapie komt de behande- is aangetoond: de typische ling met een medisch hulpmid- symptomen van prikkelbare del (Kijimea Prikkelbare Darm, darm werden bij de getroffenen apotheek) in de focus. PRIKKELBARE DARM BEÏNVLOEDT HET DAGELIJKS LEVEN VAN MILJOENEN Mensen met een prikkelbare EEN BESCHADIGDE darm lijden onder verschijnse- DARMBARRIÈRE len zoals diarree of constipatie, Steeds meer wetenschappers DELING MET EEN winderigheid, een opgeblazen zijn nu van mening dat de ty- WERELDWIJD UNIEKE gevoel of buikpijn. De symp- pische darmklachten bij een BIFIDO-BACTERIE tomen kunnen afwisselend of prikkelbare darm kunnen wor- gelijktijdig optreden. Ze hebben den veroorzaakt door een be- één ding in ieder geval gemeen: schadigde darmwand. Zij gaan fido-bacteriestam B. bifidum leven is weer naar normale pro- ze beperken de getroffenen ervan uit dat door de bescha- MIMBb75 (uitsluitend in Kijimea porties gegaan. Ik zou iedereen vaak in hun dagelijkse routine digde darmbarrière schadelijke Prikkelbare Darm) die zich met een prikkelbare darm aan- en hun sociaal leven. Veel ge- stoffen en ziekteverwekkers in rechtstreeks aan de darmwand raden om het uit te proberen.” Kijimea Prikkelbare Darm is een medisch hulpmiddel. Het kan worden gebruikt nadat een arts Prikkelbare Darm Syndroom heeft vastgesteld. Medisch hulpmiddel Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. KOAG/KAG Nr. 4342-117-1803 Afbeelding geïnspireerd door getroffenen ik

Bevelander | 2018 | | pagina 17