Valentijnsdag Historische roman over Schouwen door Bevelander Uitvaart pagina Corné Vader j’V Tel. 0118-60 25 00 ll Een aardigheidje, een Valentijntje, op z’n tijd, daar houden wij toch allemaal van. Mogelijkheden van asbestemming voor het as van uw dierbare Er zijn veel mogelijkheden van asbestemming voor het as van uw dierbare. Veel mensen nemen de as mee naar huis om op een later moment een goede keuze te kunnen maken. Een asbestem ming kiezen is immers ook heel persoonlijk. Uitvaartverzorging Lgntfa van Wingen Verzorgt de gehete uitvaart Gratis hulp bij solliciteren in de bieb GOES - Onder de titel Walk Talk organiseert De Biblio theek Oosterschelde maande lijks voor werkzoekenden bij eenkomsten op het gebied van werk zoeken en vinden. De eerstvolgende bijeenkomst is op dinsdag 20 februari van O COLUMN Tarweakker 23 www. cornevader, nl SE CAMELEON omdat het goed moet zijn Een asbestemming kiezen is heel persoonlijk Begrafeni sverzorging 4341 MD Amemuiden ...T 12 WOENSDAG 14 FEBRUARI 2018 r i verwerkt wordt. Het karaat en de kleur is af- Vraag nu gratis het boekje uitvaartwensen aan Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Bron: www.monuta.nl Schilderij Op deze manier kiest u voor een creatieve be stemming. Laat de as verwerken in een per soonlijk schilderij. De verf wordt gemengd met de as van de overledene. Zo blijft de overledene altijd aanwezig in de woonruimte. Herrijs als sieraad Draag uw dierbare altijd dichtbij u. Via een spe ciale technologie kan er as in meerdere soorten sieraden verwerkt worden. Een ring met as, een bedel met as of een diamant waarin as Tatoeage De as van een overledene kan worden verwerkt in de inkt waarmee een tatoeage wordt gezet. Vanwege hygiëne-richtlijnen is dit officieel niet toegestaan, maar door veel tatoeageshops wordt dit op persoonlijk verzoek uitgevoerd. Een ultieme vorm van herdenken van een dier baar persoon. U kunt as oplaten in heliumballonnen. De ballonnen bereiken een hoogte van onge veer 25 kilometer in de atmosfeer en sprin gen vervolgens uit elkaar. De as komt vrij en verspreidt zich over de verschillende windstreken die rondom de aarde gaan. In de daar aanwezige kapel, toegewijd aan de heilige Valenti nus, is de volgende tekst te lezen: ‘Naar de bron van Valenrijn trekken steevast vrome scharen mensen die in zorg en pijn toe pen, smeken om genade'. Valentijn wordt afgebeeld met een haan of een jongen, symbolen voor vriendschap. De naam komt van het Latijnse ‘valens’ en dat betekent gezond. Valentijn heeft 10.00 tot 12.00 uur in de bi bliotheek in Goes. Hier wordt aan iedereen die van baan wil veranderen of werk zoekt de kans geboden om ervaringen te delen. Bovendien krijgen de deelnemers iedere maand tips en suggesties van verschillen- verder en misschien nog eens, totdat ik geen informatie of nieuwe bronnen meer vind. Daarna smeed ik feit en fictie zo vloeiend mogelijk en naar beste eer en geweten aan el kaar..." Dat principe heb ik dankbaar overgenomen en ik ben zeer tevreden met het uit- de ervaringsdeskundigen en professionals, die helpen om zich goed te presenteren en een geschikte baan te vinden. Gastspreker is Lieselot Goud zwaard, adviseur bij Leer- werkloket Zeeland, www.bi- bliotheekoosterschelde.nl Uitvaartverzorging van Gentevoort Verrijn Stuartweg 28, Goes Tel.: 0113-216 815 www.uitvaart.vg «0113-639 108 Dag en nacht bereikbaar www.lindavanwingen.nl Striepseweg 4,4435 RL Baarland Ook wanneer u een uitvaartverzekering heeft, kunt u ons inschakelen. JÊ U kunt er bijvoorbeeld voor kiezen om uw overleden dierbare altijd verbonden te laten blijven met de natuur, via een speciaal ontwik kelde methode waarmee een jonge boom wordt gekweekt op de vruchtbare bestandde- hankelijk van uw eigen wensen, len van de as van een overledene. Zodra de boom volledig geworteld is en alle voedings stoffen heeft benut, kan deze geplant worden op een plek naar keuze. Vandaag is het Valentijnsdag, een dag waarop je mensen die je lief of aardig vindt, anoniem verrast met een aardig- heidje. In Amerika kende men dit ge- I bruik al langer en de laatste dertig jaar is het overgewaaid naar ons land. De commercie heet zich er op gestort en Valentijnsdag heeft daardoor grote vor men aangenomen. De enige plaats in Neder land waar Sint Valentinus nog echt vereerd wordt is in het Bra bantse Westerhoven. Er is daar een waterput die nooit droog valt, het water staat er zelfs hoger dan in het beekje in de buurt. Aan dat water worden geneeskrachtige eigenschappen toege schreven vooral bij vallende ziekte. Amateurschrijver en -streek- historicus Bram Coomans schreef het boek Van God vergeten. Dit boek ligt vanaf Z4 februari in de winkel. eindelijke resultaat.’ ‘Van God vergeten' is een ge detailleerde historische roman geworden, waarin 'waarge- beurd’ en ‘kan gebeurd zijn’ naadloos samensmelten tot een realistisch middeleeuws tijds- en landschapsbeeld.' Concludeert Coomans. zijn naam gegeven aan een oud heidens feest waarop jongens rondgingen met brandende fakkels op zoek naar een geschikt meisje. Dat was in het prille begin van onze jaartelling en door de eeuwen heen is daar toch nog wat van overgebleven. Tegen woordig zijn de fakkels ver vangen door vurige rode har ten die op de meest Valentijnsartikelen prijken. En het zijn niet meer alleen de jongens die op zoek gaan, de hedendaagse vrouwen weten zelf hun mannetje te staan én te vinden. Urbanus zong ooit verliefd en verlegen: "En ik bid tot Sint Valentinus, alsjeblieft, leg mijn lippen op de lippen van mijn lief’. Zo is Valentijns dag een dag geworden waar op geliefden elkaar verwen nen. Een aardigheidje, een Valen tijntje, op z’n tijd, daar houden wij toch allemaal van. WOLPHAARTSDIJK - De in Wolphaartsdijk woonachtige, maar van Schouwen afkom stige auteur schreef het boek in antwoord op zijn eigen steeds terugkerende vragen omtrent het middeleeuwse leven in zijn geboortestreek. 'Ik wilde aan de hand van een boeiend verhaal zoveel moge lijk aspecten belichten: sociale en maatschappelijke verhou dingen, dagelijkse beslomme ringen als wonen, werken, eten, drinken, slapen. Ook de seizoenen en het landschap met de dorpen moesten aan de orde komen en uiteraard ook het Zierikzee van die tijd.' Aldus Coomans. ‘Met het schrijven van een historische roman over mijn geboortegrond Schouwen, verschafte ik mezelf - achteraf bezien natuurlijk - een lastige opdracht.' stelt Coomans. ‘Het was een hele speurtocht naar betrouwbare geschreven bronnen over de tijd waarin het verhaal speelt. Niet alle benodigde informatie was te vinden en zeker niet altijd ve rifieerbaar. Aanvankelijk kwam ik daardoor nogal eens in gewetensnood, tot ik las hoe een gevestigd auteur daar over dacht: "...ik zoek, zoek Bram Coomans schreef een historische roman over zijn geboort estreek. FOTO: PR BRAM COMANS ■-«tr— F

Bevelander | 2018 | | pagina 12