Kattendijke Vloeden van weleer, maar vooral 1953 Tentoonstelling en reünie in Goese Lyceum is Excellente school winterkoopjes Mare Martina <j> in de kerk Schieten voor Villa Pardoes ‘S-HEER ARENDSKERKE - Tijdens de sponsor-penalty- bokaal 2017 werd door de jeugd van VV Arendskerke een bedrag van 1.100 euro bij elkaar geschoten voor Villa Pardoes. Een stichting die voor gezinnen met een ernstig, mogelijk levensbe- Vloeden V3I1 dreigend ziek kind van 4 tot de Bevelanden EF KORT NIEUWS N 4^ K 9 WOENSDAG 24 JANUARI 2018 Goes in de buurt dreigend ziek kind van 4 tot Vereniging Dorpsbelangen Kattendijke Adri Zonnevijlle en Ronald Versteeg. FOTO: LEON JANSSENS velanden over de Zeeuwse watersnoden met aansluitend een korte rondleiding over de afdeling ‘Blinken en Verzin ken’. Al voor de watersnood van 1953 heeft Zeeland al di verse keren te maken gehad Leefbaarheid Op de tentoonstelling zijn oude foto’s, krantenknipsels en aanverwante zaken te zien. De foto’s van de vorige editie zijn niet meer allemaal terug te halen, maar Adri Zonnevijl le is goed gedocumenteerd en heeft een pak met krantenbe richten over Kattendijke. “Als stuursleden en leden voor uit genodigd. Althans, die wij nog kunnen traceren want heel veel zijn verhuisd. We zijn nu een paar maanden bezig met de organisatie en het loopt goed. Het ledental van de ver eniging is 130, een vrij con stant aantal." nieuwe tafels en stoelen. Het programma op 17 februari be gint om 15.00 uur met koffie, om 15.30 uur gevolgd door de opening door VDK voorzitter Ed Kolmeijer en wethouder André van der Reest. Vanaf 16.00 uur is er een hapje en een drankje en is de tentoon stelling te bekijken. Vanaf 18.00 uur Chinees buffet en om 20.00 begint de feest avond. gaat Kees van den Bovenkamp ook in op de verschillende watersnoden die Zeeland ge durende de afgelopen eeu wen hebben getroffen. Aanmelden via secretariaat@ hmdb.nl of 0113-228883. hun talenten optimaal te ont wikkelen op basis van hun in teresses. Met name de ge mengde leerweg is een zeer interessante opleiding voor leerling die op mavo niveau verder willen maar ook graag een doe-element in de oplei ding zoeken. Door de samen werking met diverse organi saties en instellingen is het ook mogelijk om het onder wijs betekenisvol te maken. Mooie voorbeelden hiervan zijn het bereiden en serveren van een 3-gangenmenu door de leerlingen van de richting Horeca, Bakkerij en Recreatie tijdens de kerstdinershow die op Het Goese Lyceum is geor ganiseerd voor 160 gasten. alleen de entree. Naast de watersnoodramp van 1953 gaat Kees van den Boven kamp gaat tijdens de lezing ook in op de verschillende watersnoden die Zeeland hier over het verdronken land lopen zonder natte voeten te krijgen. Aanvang 14.00 uur, duur ca. 1 uur, de lezing en rondleiding zijn bij het ADRZ. Er is alle gele genheid om uw eigen vra gen te stellen. Gesprekslei der is Christa Henstra. Vanaf 19.00 uur is iedereen van harte welkom. Toegang is gratis. Het programma start om 19.30 uur en de avond wordt afgesloten om 21.30 uur. GOES Op maandag 22janua ri werd om 11.30 uur het predi- caat Excellente school uitge reikt aan Het Goese Lyceum, locatie Bergweg. Het Goese Lyceum locatie Bergweg is trots op deze geweldige er kenning. Het is een enorme waardering voor het perso neel van deze school, dat zich iedere dag opnieuw inzet de leerlingen hun talenten te la ten ontdekken en deze maxi maal te laten ontwikkelen. De jury van Excellente scholen is van mening dat Het Goese Ly ceum locatie Bergweg Excel lent is op het gebied van Ta lentontwikkeling. De vmbo school is door de jury op on der andere de volgende on- Opgeven voor de reünie is niet nodig. Wil je aanschuiven bij het Chinese buffet dan moetje dat wel even kenbaar maken via Ronald Versteeg versteeg49@zeelandnet.nl GOES - In het kader van de herdenkingen van de waters nood 1953 geeft C. (Kees) van den Bovenkamp, museum- gids en publicist, op zaterdag 3 februari een korte lezing in het Historisch Museum de Be- Zaterdag 17 februari herleven oude tijden in Kattendijke. De vereniging Dorpsbelan gen Kattendijke organiseert een reünie voor oud-be- stuursleden en leden en richt dan in dorpshuis Het Kats- huis een tentoonstelling in. Deze tentoonstelling wordt ingericht met oude foto's en oude krantenknipsels. Ro nald Versteeg, bestuurslid Dorpsbelangen Kattendijke, en Adri Zonnevijlle, beheer der van Het Katshuis, zijn nauw bij de organisatie be trokken. “Zaterdag na afloop van de tentoonstelling is er een feestavond”, zegt Ro nald. mensen nog iets leuks hebben voor onze tentoonstelling, graag. Er zijn altijd wel ergens oude spullen te vinden. Weet je, vroeger vormde Kattendijke samen met Wilhelminadorp een gemeente met het ge meentehuis op Wilhelmi nadorp. Wij zijn er als VDK honderd procent voor de leef baarheid van Kattendijke. Dan weer ben ik in touw voor het zangkoor Katanza en zo ben je al weer met iets anders bezig. Katanza is een leuk koor, al leen dames maar binnenkort komen er ook weer heren bij.” Zaterdag 27 januari wordt het nieuw meubilair van Het Kats huis in gebruik genomen, Op 15 december 2017 is Mare Martina Elen baas geboren. Wij feliciteren iedereen van harte met de geboorte van dit prachtige kleine mensje. Is er in uw familie of bij u in de buurt onlangs een Goesenaartje geboren? Laat het ons weten dooreen e-mail te sturen naar redactie. bevelander@persgroep.nl en met 12 jaar, een gratis va- weleer kantie aanbiedt. Voor broer tjes, zusjes, ouders, opa's en oma’s die dromen van een onbezorgde week samen. Onlangs werd dit bedrag door Arendskerke spelertjes Suus en Fien overhandigt aan de stich ting. We zijn als W Arends kerke heel blij dat we deze bijdrage hebben kunnen le veren aan dit mooie initia tief. Meer informatie over Villa Pardoes staat op hun website: www.villapardoes. nl GOES - In het kader van de herdenkingen van de wa tersnood 1953 geeft C. (Kees) van den Bovenkamp, muse- umgids en publicist, op za- Korstanje terdag 3 februari om 14.00 uur een korte lezing in het Historisch Museum de Be- velanden te Goes over de Zeeuwse watersnoden met aansluitend een korte rond leiding over de afdeling 'Blinken en Verzinken’. Al voor de watersnood van 1953 heeft Zeeland al diver se keren te maken gehad Alzheimercafé me* overstrorn’ngen- u kunt KATTENDIJKE - Op 18 februari 1988 is de Vereniging Dorps belangen Kattendijke (VDK) opgericht na een oprichtings vergadering op 5 november 1987. Uiteindelijk voortgeko men uit een feestcommissie die in 1945 na de oorlog is ont staan en sindsdien alle be langrijke activiteiten in het dorp organiseerde. Ze draai den op subsidie waarop regel matig gekort werd. Niets nieuws onder de zon dus. “Dat heb ik uit overlevering ge hoord", vertelt Versteeg, "In 1989 was er al een tentoon stelling van oude foto's van Kattendijke en dat is een suc ces geweest. Voor ons was het de aanleiding om met het der tig jarig bestaan een nieuwe tentoonstelling te organiseren en tevens een reünie te hou den. Daar worden oud-be- derdelen Excellent bevonden: een breed aanbod van onder wijs, het bieden van kansen aan leerlingen, betekenisvol maken van onderwijs, onder steuning in de klas door kleine teams, aan leerlingen en ou ders. Met het brede aanbod van zeven beroepsgerichte opleidingen op het niveau van basis, kader en de gemengde leerweg (mavo niveau) heeft Het Goese Lyceum voor Zeel and een uniek onderwijsaan bod. Zeker nu, door overname van Edudelta, ook het Groene onderwijs vanaf augustus bij Het Goese Lyceum gevolgd kan gaan worden. Dit aanbod biedt leerlingen veel kansen en keuzemogelijkheden om met overstromingen. U kunt hier over het verdronken land lopen zonder natte voeten te krijgen. Aanvang 14.00 uur, duur 1 uur, de lezing en rond leiding zijn gratis. Naast de watersnoodramp van 1953 GOES Het voorjaar staat op aanbreken, dus de tijd van de uitverkopen komt er aan. Ooit waren de voorjaarsuitverko- pen hét moment om restan ten op te ruimen. Tegenwoordig is het verschil tussen de nieuwste mode en ‘een uitverkoopje’ vaak alleen nog aan het grote prijsverschil te zien. Dat zal zeker ook het geval zijn met al het afgeprijs de moois dat op donderdag 25 januari van 9.00 tot 17.00 uur tijdens de Winter Koopjes- markt in de Goese Grote of Maria Magdalenakerk in kraampjes aangeboden wordt. Leuke koopjes, handige koop jes, goedkope koopjes, fashio nable koopjes... GOES Op maandag 29 jan wordt in Zorgcentrum Randhof, 's HeerElsdorpweg gratis. Deelnemers betalen 18 in Goes weer een avond van Alzheimercafé De Beve landen gehouden. Het the ma van deze avond is: Het verschil tussen vergeetach tigheid en dementie. Af en toe iets vergeten of demen- gedurende de afgelopen tie hebben is niet hetzelfde, eeuwen hebben getroffen. Vergeetachtigheid is on- Door de eeuwen heen werd schuldig: iemand herinnert stukje bij beetje land inge- zich tijdelijk iets niet. Bij Al zheimer of andere vormen van dementie is de vergeet achtigheid veel ernstiger. De informatie is niet meer be reikbaar en lijkt voorgoed verdwenen. Op deze avond zal hier uitgebreid informa tie over worden gegeven zodat het verschil heel dui delijk wordt. Gastspreker is Mevr. Esther Korf, neuroloog 228883. polderd en in cultuur ge bracht. Maar er was ook landverlies. Door dijkdoor braken verdronk het land met dorpen en al. Soms werd het overstroomde land weer ingepolderd, soms ook niet. Aanmelden voor de lezing en rondlei ding kan via secretariaat@ hmdb.nl of telefonisch 0113-

Bevelander | 2018 | | pagina 9