Bananen a I De Carta Rally rijden in de Sahara, voorliefde voor woestijn en zand Programma’s over Watersnoodramp Staande op de open wagen hield hij luidkeels zijn verkooppraatje Keurmerk voor Roeland Uitvaartzorg is uniek op de Bevelanden Roeland Uitvaartzorg heeft als eerste Bevelandse uitvaartonder neming van de Stichting Keur merk Persoonlijke Uitvaart het keurmerk mogen ontvangen. Natuurlijke en effectieve oplossing bij een droog, trekkerig gevoel en korstjes in de neus ALTIJD ALLES OVER SPORT CAMELEON f S sportnieuws.nl 'Beschermt en bevochtigt het neusslijmvlies langdurig’ MET DE SPORTNIEUWS APP EP Het draait om de persoonlijke benadering ff I Nieuw van A.Vogel: extra krachtige natuurlijke neusspray* De neus als filter Y fb 'i*.-i I 7 WOENSDAG 24 JANUARI 2018 Advertorial neusholtes langdurig, I lucht per dag zodat er zo min COLUMN U App Store NIEUW Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Roeland Uitvaartzorg Het unieke van het Keurmerk Persoonlijke Uit vaart is dat de uitvaartonderneming die in het bezit is van het keurmerk niet wordt beoor deeld door een extern bureau. De beoordeling wordt gedaan door de nabestaanden voor wie Roeland Uitvaartzorg een uitvaart heeft mogen verzorgen. Persoonlijke benadering Bij het Keurmerk Persoonlijke Uitvaart draait het primair om de persoonlijke benadering en niet om het volgen van protocollen en proces sen. De uitvaartonderneming is altijd een Dagelijks contactmomenten Uitgangspunt is dat een uitvaart niet direct in één gesprek geregeld hoeft te worden maar dat er dagelijks contactmomenten zijn om de uit- Nachtetappes Het parkoers voert deels door de Sahara. Het Atlasgebergte loopt noord-zuid en ten oos- vaart vorm te geven. Alle tijd die nodig is wordt hieraan besteed. Belangrijk is ook dat er altijd één aanspreekpunt is. De uitvaartverzorger, die de uitvaart bespreekt, is ook degene die de uit vaart zal begeleiden. Voor meer informatie kijkt u op de website: www.skpu.nl Roeland Uitvaartzorg Anthony Edenlaan 21 4463 ID Goes 0113-231577/06-51277473 www.roeland-uitvaart.nl info roeland-uitvaart.nl ten daarvan is de woestijn. Het wordt 2.500 kilometer woestijn doorkruisen waarvan 400 kilometer zandduinen. Er zijn onderweg locaties waar aan de auto gesleuteld kan worden. “Het wordt pittig, elke dag 400 kilometer”, weet Sjoerd, "Je rijdt constant door de woestijn. Dit is echt een sport want het gaat om snel heid. Ook nachtetappes want Lumigo Heinkenszand zorgde voor super led verlichting. Winnen willen we allemaal. Het gaat allemaal heel hard maar onze prioriteit is om weer veilig thuis te komen." Kijk op de Facebookpagina Rally Team Classics Mitsubishi Pajero. Met de storm van vorige week kwam er een economisch gunstig bericht onze Zeeuwse kust opgewaaid: Bananen. Nee, niet om ijverig opgeruimd te wor den door vrijwilligers die het strand bij de Kaloot (Vlissingen-Oost of toch Borssele-West?) schoonmaakten. Het betreft hier een serieuze aanvoer van 720 miljoen kilo bananen perjaar. Bananenleve rancier Chiquita besloot om het vervoer van bananen vanuit Zuid-Amerika naar Vlissingen zelf te gaan regelen. In 2015 werd de bananenaanvoer van Antwerpen al naar Vlissingen verplaatst en in 2016 die van Bremerhaven (D). Wordt Zeeland toch nog een bananenrepubliek. Goed gedaan. Dat zei Ko Banane in de jaren ‘so/’6o ook altijd op de Goese weekmarkt. In het Zeeuwse stond hij bekend om zijn bananen verkoop, hij was een attractie op de markt. Standwerker, boven op zijn open wagen die vol stond met Fyfes bananen in lang werpige kisten met een los deksel. Voor het druk werd had hij al een jongen van de straat geplukt die hem mocht helpen. Belo- zoek. En nog eens extra in het najaar en de winter, wanneer de lucht droger is. Andere redenen zijn centrale verwarming, airco hormonale veranderingen en medicijngebruik. A.Vogel Cinu- force neusspray helpt effectief bij droog neusslijmvlies. bloedneuzen? Grote kans dat uw neusslijmvlies te droog is. Zo’n 17% van de Nederlanders donderdag 1 februari, de nacht van de ramp, zendt Omroep Zeeland doorlopend program ma’s uit die gaan over de ramp in 1953. Om 20.00 uur starten ze met een live programma vanuit het Watersnoodmuse- um en blikken ze terug met ooggetuigen van toen en kij ken voorzichtig in de toe komst. De uitzending wordt gepresenteerd door Mirjam van Wouwe en Martijn Kats man. Voor de volledige pro grammering kunt u kijken op www.omroepzeeland.nl Verkrijgbaar bij apotheek, drogisterij, supermarkt en gezondheidswinkel. Advies prijs: €7,97. Meer weten? Bel de A.Vogel Gezondheidslijn 0900 - 246 46 46 of kijk op www.avogel.nl. Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. kleinschalige lokale onderneming, waarbij per soonlijke aandacht en betrokkenheid centraal staan. Een uitvaart wordt op maat samenge steld en de nabestaanden beslissen alles zelf. Uiterlijk de volgende dag volgt er een transpa rante begroting en er wordt alleen betaald voor diensten die daadwerkelijk worden afgeno men. T (autoree neussprjy Oioorj wusslijriivlk’s Krotje» VOMod Ervaar de onverwachte kracht Neusverkoudheid, verstopte neus Werkt extra krachtig Met menthol én eucalyptus Bevat geen chemische ingrediënten, geeft geen gewenning. GOES - "In maart gaat het echt gebeuren, samen met de monteurs Kees Fierloos en Je roen Berting. Piet Kerkstra komt al 25 jaar in Marokko en zelf ben ik er een keer of vijf geweest. Wij hebben een gro te voorliefde voor woestijn, zand en uitgestrekte gebie den. Daarbij kwam de Carta Rally in beeld. We rijden al ja ren door Marokko en zijn ook fervent volgers van de rally Parijs-Dakar. Onze doelstelling voor de komende jaren is vooral "meedoen en finishen” bij verschillende middelgrote rally’s in het buitenland. Wie weet wat de toekomst brengt." In de zoektocht naar een be taalbare en geschikte auto kwamen Sjoerd en zijn vrien den een prachtige klassieke ning: gratis bananen. Staande op de open wagen hield hij luidkeels zijn verkooppraatje en wist het publiek te boeien. Hij gaf wat bananen weg en als ultieme test dat bananen lekker en gezond zijn moest zijn hulpje met handen op de rug, ogen dicht en mond wa genwijd open bij hem komen staan. Ko pelde een banaan en onder het opsommen van de goede vitamines in een ba naan propte hij deze, tot grote hilariteit van zijn klanten, ach ter in de keel van zijn bana- nen-assistent. “Lekker jon gen?” vroeg Ko en propte er nog een achteraan. Hij ver kocht altijd veel bananen. Zijn vaste slogan was: "Met een banaan kun je er tegenaan." Afgewisseld met onvervalste gladde bananenschillenhu mor: "Pas op, met een banaan kun je nog eens een slippertje maken.” de verweekt korstjes en helpt bloedneuzen als gevolg van beschadigd neusslijmvlies voorkomen. Het draagt bij aan het herstel van schrale plekjes in de neus doordat de 100% natuurlijke ingre diënten de genezing van het neusslijmvlies ondersteunen. Met de auto door Noord-Afri- ka, 2.500 kilometer door on herbergzame streken als de Sahara rijden én overleven. Sjoerd Willebrands Bak- ker(38) uit Goes en Pier Kerk stra, zijn al enkele jaren goed bevriend. "Onze gezamenlij ke passie voor expedi- tie-trucks, reizen en de woestijn zorgen altijd voor voldoende gesprekstof aan het kampvuur. Samen een rally rijden stond altijd hoog op onze bucket-list. Die droom komt uit.” Ademen door een gezonde 100% natuurlijke ‘vochtige neus’ is belangrijker oplossing dan u denkt. Het neusslijmvlies A.Vogel Cinuforce neusspray zuivert 10.000 liter ingeademde Droog neusslijmvlies en korst jes* beschermt en bevochtigt Sjoerd Willebrands Bakker en Kees Fierloos: "Wij gaan nu voor de eerste keer echt racen, proeven, ruiken, voelen, de rally meemaken en beleven." FOTO:Leon Janssens Mitsubishi Pajero diesel met 2,5 liter motor uit 1989 tegen. "Toen konden we niet meer terug. We hebben er heel veel aan gedaan. Heel het onder stel nagelopen, motor en ver snellingsbak er uit, een totale revisie. Voor een terreinauto rijdt hij nu goed, Spartaans en degelijk”, vindt Sjoerd, "Wij zelf hebben een ticket geboekt voor Agadir in Marokko. De rally start daar op de Place Blanche op 12 maart en duurt tot 19 maart. De auto gaat met een ander rallyteam op trans port met een vrachtschip naar Marokko.” ZEELAND Op 1 februari is het 65 jaar geleden dat Zeeland werd getroffen door de Wa tersnoodramp. Omroep Zeel and staat in de weken voor en na de Nationale Herdenking stil bij de ramp. In de nacht van woensdag 31 januari op Een pijnlijk, trekkerig gevoel in mogelijk stofdeeltjes, bacteriën de neus? Korstjes en soms zelfs en virussen binnendringen. Als het neusslijmvlies te droog is, neemt de filterfunctie af. Boven dien kan droog neusslijmvlies heeft er last van, blijkt uit onder- ook leiden tot een pijnlijk, trek kerig gevoel in de neus, korstjes en soms zelfs een bloedneus. V-SISH ./JF ot 'isnnl -Kjr

Bevelander | 2018 | | pagina 7