Rijtest: Kia Stinger I 9 I Slapende tijgers Bekende hits in het kerkje Krishna en de BhagavadGita All-inclusive bij de sterren Koersballen in De Westkant vergeetach tig of dement? Trainingen bij SMWO Winterse wandeling d- BEVELAND KORT Casper Heij - Autoblog.nl De Kia Stinger is het antwoord op het aanbod aan Duitse pre mium sedans. Er werd tijdens de presentatie van deze Stinger zelfs één auto met naam en toenaam genoemd: de BMW 4 Se rie Gran Coupé. Kia wil zich onderscheiden op basis van sportieve rijkwalitei- ten en vandaar dat deze Stin ger ook achterwielaandrijving heeft (net zoals de BMW). Ze leggen de lat graag hoog, in Zuid-Korea. mi-akoestisch en altijd in een feestelijke sfeer.. Het program ma begint om 14.30 uur. De toegang bedraagt 8,- inclu sief koffie en een ellesdiekje. Reserveren via reserveer@el- lesdiek.nl of 0113-612681 MIDDELBURG - De uitleg van een geloof en de praktische uitvoering ervan zijn het alibi voor veel bloedige conflicten. Beoefenaars en beoordelaars kleuren hun geloof blijkbaar zo in dat tegenstellingen en onbegrip het gevolg zijn. H.R een al te groot waardeoordeel aan vast te knopen, kunnen we het er over eens zijn dat deze Stinger een fraai gelijnde auto is. Keuze uit 3 krachtbronnen De minst krachtige is de 2.2 viercilinder -diesel, goed voor 200 pk en 440 Nm koppel, van 0-100 duurt 7,6 seconden en de auto topt op 240 km/u. Qua benzinemotoren biedt men een 2.0-liter turbo met 255 pk en een 3.3-liter V6 turbo met 370 pk. Die laatste doet het GOES - Dit voorjaar starten er weer diverse trainingen bij SMWO. De training Weerbaar heid voor kinderen start op dinsdag 27 februari van 15.30 tot 16.45 uur bij SMWO in Goes. De training bestaat uit tien bijeenkomsten waarin kinderen van 9 tot 12 jaar wor den geholpen om in hun kracht te staan. De training Weerbaarheid en sociale vaar digheden voor mensen met een beperking start medio maart op locatie, te Klein Frankrijk 2 in Goes. De training bestaat uit acht bijeenkom sten waarin de deelnemers leren opkomen voor zichzelf en leren om beter in contact te komen met anderen. De trai ning Sociale vaardigheden voor volwassenen tekt acht bijeenkomsten en start in het voorjaar van bij SMWO in Goes, de exacte datum is nog niet bekend. Deze training is bedoeld voor iedereen die zich wel eens onzeker voelt in con tacten met anderen, het con tact met anderen wil verbete- Het is altijd de bedoeling van Kia geweest om een goede GT te bouwen en zowel het on derstel als het motorblok voe len prima in staat om dat doel waar te maken. Bij slecht as falt kun je gewoon een iets minder sportieve onderstelaf- GOES - Door het sluiten van de Legerdiek moest de koers- baldub naar een nieuwe loca- stemming kiezen om een bé- tje comfort te houden. De Kia Stinger is een bijzonde re additie in de klasse van fijne sportsedans. Op veel vlakken scoort de Kia goed: uitrusting, design en rij-eigenschappen zijn dik voor elkaar. Ondanks dat de hoge vanaf- prijs van 59.995 euro gerecht vaardigd wordt door de bizar re standaarduitrusting, blijft het veel geld. GOES Op maandag 29janua ri is in Zorgcentrum Randhof, ‘s Heer Elsdorpweg 18,4461WL Goes een avond van Alzhei- mercafé De Bevelanden. Het thema is: verschil tussen ver geetachtigheid en dementie. Geen standaard design De auto heeft echt een eigen, uniek karakter. Het interieur is echter wat minder overtui gend. Er is in de basis niets mis mee; de gebruikte materialen zijn prima, de ergonomie is in orde, het stuur ligt lekker in de hand en de stoelen zitten goed. Maar de Stinger mist het eigen karakter dat het ex- GOES Na vakanties, sushi en fitness, komen nu sterrenres taurants ook steeds vaker met een all-indusiveconcept. De hele maand februari kunnen gasten voor een vaste, scherpe prijs genieten van een all-in vijfgangenmenu bij diverse sterrenrestaurants. Aan de ac tie nemen alleen restaurants deel die zijn onderscheiden met een of meer Michelinster- ren. Alle serveren een all-in vijfgangenmenu: een aperitief, vijf gangen met bijpassende wijnen, water en koffie met friandises. Bij restaurants met één Michelinster kost het menu honderd euro, bij res taurants met twee Michelin- Blavatsky laat in De Geheime Leer zien dat de religies in hun kern identiek zijn en aan een gemeenschappelijke bron zijn ontsprongen. Alleen de uiter lijke vorm verschilt. Ga terug naar de kern en bezoek de le zing over ‘Krishna en de Bhag avadGita’ op woensdag 7 fe bruari in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk/ in Middelburg om 19.30 uur precies. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de lezing eindigt om circa 21.45 uur. De toegang is altijd vrij en er is natuurlijk gelegenheid tot het stellen van vragen. Meer info op www.stichtingisis.org - sterren komt daar 35 euro bo venop. In Zeeland en omgeving doen Mijn Keuken in Wouw, De Kromme Water gang in Hoofdplaat, Spetters in Breskens en Vista in Wil lemstad. De actie loopt van 1 tot en met 28 februari. Reser veren bij een van de deelne mende restaurants kan vanaf 17 januari via www.heerlijk.nl/ staredition. GOES - Woensdag 24 januari beginnen de Nationale Voor leesdagen. Centraal dit jaar staat het prentenboek “Ssst! De tijger slaapt". Dit boek is in een speciale editie in alle Zeeuwse boekwinkels te koop. Deze woensdag is bij Het Paard van Troje in Goes ook de start van de jaarlijkse prenten- boekenmarkt. Vele mooie aanbiedingen staan uitgestald op de eerste verdieping van de winkel. Dit is de gelegenheid om voor een mooi prijsje fijne boeken te scoren. sprintje in 5,1 seconden en blaast door tot 270 km/u. De V6 is in Europa overigens al leen met vierwielaandrijving Op veel vlakken goed beschikbaar, deze verspreidt het vermogen over de twee assen met een nadruk op de achterwielen. ELLEWOUTSDIJK - Zondag 28 januari spelen twee groepen in ‘t Kerkje van Ellesdiek die hun sporen hebben verdiend bij de Zeeuwse covercompeti- tie van Omroep Zeeland. Maet4, met frontman Marco Goedegebure, bezingt het wel en wee van Eindewege en omgeving op muziek van o.a. Blöf en Guus Meeuwis. Erg herkenbaar en aanstekelijk. Na de pauze is het podium voor Deze Zeeuwse Band. Deze groep rondom Kees Wondergem en Ron Moerman steekt bekende hits van o.a. Jamie Cullum en Paul Simon in een Zeeuws jasje. Se- De Kia Stinger is een bijzondere additie in de klasse van fijne sportsedans. Op veel vlakken scoort de Kia goed: uitrusting, design en rij-eigenschappen zijn dik voor elkaar, foto: Autoblog Voortekenen niet gunstig Toen Kia in dejaren ‘90 Neder land ging veroveren waren de voortekenen niet gunstig. De Kia Sephia, Shuma, Cerato, Clarus en Pride waren zonder uitzondering verschrikkelijk om naar te kijken. Zonder er KRUININGEN Op dinsdag middag 30 januari a.s. om 14.00 uur organiseert zorg groep Ter Weel een winter- wandeling vanuit Hof Cru- ninghe, Langeviele 41-43 te Kruiningen. Er is keuze uit drie afstanden en diverse tempo’s; 2 kilometer, 4 kilometer of 6 kilometer.Na afloop zorgt SMWO voor een gezonde ver snapering en erwtensoep voor de liefhebbers. Graag vooraf aanmelden tot uiterlijk vrijdag 26 januari via e-mailt naar j. va n. lange veld e@ rei mers- waal.nl of telefonisch via 0113 - 395371- De kosten voor deel name bedragen 1,50 euro. terieur wél heeft. Sommige onderdelen lijken zonder schaamte gekopieerd te zijn van Duitse concurrenten en er zijn wat te makkelijke keuzes gemaakt. ren of meer sociale contadt wil opdoen. De training Om gaan met spanningsklachten voor vrouwen start op maan dag 12 maart van 13.30 tot 15.30 uur bij SMWO in Goes. De trai ning is speciaal voor vrouwen die te maken hebben met stress en/of spanning In acht bijeenkomsten leren de deel nemers om te gaan mét deze klachten en hoe deze klachten verminderd kunnen worden. Vragen over of aanmelden voor één van bovenstaande trainingen kan via cursus- sen@smwo.nl of 0113-277111. Meer informatie over de trai ningen is te vinden op www. smwo.nl onder het kopje ‘Cur sus en Training’. :en tje op zoek. In buurthuis de Westkant aan de Evert- senstraat>5 in Goes hebben de koesballers een fijn onderko men gevonden Wekelijks op de woensdag middag hebben is er de dubmiddag en er wordt met veel plezier koers- bal gespeeld. Het zou leuk zijn om op deze nieuwe locatie ook nieuwe leden te kunnen verwelkomen. Heeft u zin om eens te komen kijken en mee te spelen, dan bent u van har te welkom op de woensdag middag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Zorggroep Ter Weel verzorgt een winterwandeling rondom Kruiningen. FOTO: ROB WEEKERS 3 27 WOENSDAG 24 JANUARI 2018

Bevelander | 2018 | | pagina 27