Die glimlach, daar doe je het voor’ Pieterse Nu héél veel meubelen HALVE PRIJS 1 Wonen Slapen bij Pieterse Wonen Slapen www.pieterse-wonen.nl direct leverbaar hoge kwaliteit laatste modellen op=op! 2,5 zits-ottomane stof compactslaper 90x200 4-deurskast elektr. verstelb. boxspring cB van 3530,- voor 1765,- van 1998,- voor 998,- van 1750,- voor 875,- van 3998,- voor 2498,- ‘SINDSDIEN NOEMT IEDEREEN MIJ BINNEN DE FAMILIE: PEPPIE’ Alle aanbiedingen zijn ook te zien op Noordelijke Achterweg 58-79a, Wemeldinge, tel. 0113-621296 www.pieterse-wonen.nl Kaartjes van Tante Peppie ‘I van 2294,- voor 998,- 3 1 20 WOENSDAG 24 JANUARI 2018 cB Aagtekerke. stond afgelopen jaar Kaartjes van Tante Peppie. Naast haar webshop geeft Liesbeth les op de Aventurijn in Middelburg. ‘Als ik mensen van school te gen kom op straat roept nie mand meer: hé juf Liesbeth, maar hé Tante Peppie. Dat is heel grappig.’ Ideeën In eerste instantie was het niet haar bedoeling een webshop te starten. ‘Mijn ideeën waren Doel Op de tassen staat ‘choose to be happy’ op, dit is niet voor niets. ‘Er is altijd een reden om iets niet te doen,’ legt Liesbeth uit. 'Het leven is te kort en we moeten proberen daar waar het kan, de leuke dingen te zien. Met deze kaartjes wil ik een glimlach op een gezicht toveren. Die glimlach, daar doe je het voor.’ De kaartjes van Tante Peppie zijn niet al leen via de webshop te koop, maar ook in de cadeaushop van de Emté in Oostkapelle, bij Pluk de Dag, bloemen en sfeer in Middelburg en bij Theetuin De Koektrommel in De kaartjes van Tante Peppie hangen aan de wand bij Pluk de Dag, bloemen en sfeer. Op de foto zijn een aantal kaartjes uit de collectie van Tante Peppie te zien. FOTO: MARITJANSEN VAN GALEN De kaartjes van Tante Peppie zijn te koop in de cadeaushop van de Emté in Oostkapelle, bij Pluk de Dag, bloemen en sfeer in Middelburg en bij Theetuin De Koektrommel in Aagtekerke. Natuurlijk zijn de creaties ook te vinden in de webshop Bevrijding Liesbeth heeft geen creatieve studie gevolgd, maar is er van overtuigd datje als leerkracht creatief moet zijn. ‘Ik ben naast het juf’ zijn altijd crea tief geweest.’ Lachend gaat ze verder: 'Nu zijn mijn ideeën eindelijk een product gewor den en dat is een hele bevrij ding.' Haar kracht is om dicht bij zichzelf te blijven. ‘Ik krijg veel verzoekjes van mensen. Als ik al deze ideeën moet gaan uitvoeren is het geen Tante Peppie meer. Voorlopig blijf ik lekker dicht bij mijzelf.’ Tegenwoordig zijn er mooie programma’s waar je eigen te keningen kan bewerken. Dit doet Liesbeth absoluut niet. ‘Het enige wat ik doe is mijn tekeningen digitaal omzetten. Als ik dan zie dat er ergens een uitschieter zit, laat ik dat be wust zitten. Op de echte kaart moet je zien dat de kaarten met de hand getekend zijn. Mijn kaarten hoeven niet per fect te zijn, want dat is het le ven ook niet. Dat is eigenlijk de rode draad door de Kaartjes van Tante Peppie.' MIDDELBURG - 'Ik zal bij het begin beginnen,’ vertelt Lies beth van der Plas. ‘Mijn neef jes en nichtjes zijn mij Tante Peppie gaan noemen toen ze klein waren. Sindsdien noemt iedereen binnen de familie mij ‘Peppie’. Ik stuurde de af gelopen tien jaar kaarten naar familieleden en schreef on deraan: Groetjes Tante Peppie,’ lachte ze. Uiteindelijk is Lies beth gaan tekenen en zo ont- ^MariHanserwar^alen Openingstijden: dinsdag t/m donderdag 9.00 - 17.30 uur vrijdag 9.00 - 20.00 Zaterdag 10.00 - 17.00 uur ‘s maandags gesloten Vrolijk en spontaniteit, dat is waar Tante Peppie voor staat. Kaartjes van Tante Peppie is een online kaartenwinkel. Deze Kraft kaartjes brengen een lach op je gezicht. Nu is de grote vraag: wie is Tante Peppie? De kaartjes van Tante Peppie zijn mede uniek door het materiaal van de kaarten. Dit is Kraft karton en geeft een stoere en herkenbare look. Zo zijn de kaartjes ook leuk om in te lijsten en op te han gen. Volgens Liesbeth straalt het een sfeer uit die bij de mensen blijft hangen en zich onder scheid van de rest. De kaartjes passen perfect tussen de foto’s, plantjes, bloemen en andere woonaccessoires. zo leuk dat mijn omgeving zei: die moet je echt laten druk ken!' Toen is Liesbeth haar creativiteit wat professioneler aan gaan pakken en heeft nu een goed lopende webshop. ‘De kaart ontstaat bij mij door de tekst, die moet soms on- derbouwd of versterkt worden door een tekening om de kaart levendiger te maken.' Naast de kaartjes maakt Liesbeth ook tassen en feestkalenders. ‘Op de feestkalender heb ik, naast de tekst, een struisvogel gete kend. Deze komt ook terug op sommige kaartjes. Deze struisvogel teken ik al zo lang, die hoort bij mij.’ Tïjd voor Ktrr/c

Bevelander | 2018 | | pagina 20