Eigen kinderen pleegouders naar KiP t 12 WOENSDAG 24 JANUARI 2018 Uitgelicht Geen verschil door Conny den Heijer Sophie vindt het wel span nend als er een rechtszaak loopt waar moet worden be sloten of een kindje bij haar thuis mag blijven wonen of niet. “Bij ons mag er in ieder geval een blijven, van de an dere hoop ik het ook. Als ik er een zou moeten missen dan zou ik dat erg vinden. Gelukkig heb ik het nog niet meege maakt dat er een kindje weer weg ging maar anderen wel. Ik vind het fijn dat ze bij ons wonen en dat vinden zij ook. Later wil ik ook pleegouder worden en juf." Sinds elf jaar is Pleegou- dersupport actief in Zeeland. Mieke Teunissen is er coördi nator en zegt: "Je moet ons zien als belangenbehartigers voor de positie van pleegou ders. Wij treden voor hen naar buiten, bevorderen de onder linge contacten, geven trai ning en deskundigheidsbe vordering. De vraag die wij hen stellen is: wat kunnen we voor jullie doen. Pleegouders hebben een bijzondere positie Pleegoudersupport is een groep pleegouders die ondersteuning biedt aan andere pleegouders: ‘Voor pleegouders, Door pleegouders'. Een grote groep deskundigen en vrijwilligers organiseert activiteiten om pleegouders en hun kinderen te ondersteunen. in de maatschappij die niet onderschat moet worden. En zeker die van hun ‘eigen' kin deren niet. Daar leggen wij momenteel de nadruk op." Wil je meer info kijk dan op: O www.pleegoudersupport. nl Als je naast je eigen kinderen ook pleegkinderen hebt, dan vraagt dat inspanning van het hele gezin. Ook je eigen kinderen hebben een rol in de zorg voor het pleegkind, al zien zij dat zelf vaak niet zo. Ook zij moeten hun verhaal kwijt en bij wie kun je dat beter doen dan bij 'lotgenoten’. Daarom heeft Pleegoudersupport de zogenaamde KiP groep in het leven geroepen, een contactgroep voor eigen kinderen van pleegouders. Er zijn op dit moment al twee KiP groepen in Kloetinge, dus de behoefte is er. Het is mogelijk om ook op andere plaatsen in onze provincie een KiP middag te organiseren. Een eigen kind kan zich soms buitengesloten en eenzaam voelen maar mag niet over het hoofd gezien worden. En wat is er dan leuker dan dingen samen doen met andere ‘lotgenoten’. Natuurlijk is het soms ook wel eens vervelend. Want met zo’n kleintje in huis kun je zelf niet altijd alles doen, bijvoorbeeld niet teveel lawaai maken als er een middagslaapje wordt gedaan. "Maar dat heb je met een eigen broertje of zusje ook, dat maakt geen verschil. Dan is het wel leuk als je in de KiP groep met anderen die er varingen kunt delen.” twaalf jaar bestaat op het mo ment uit zestien kinderen, de groep twaalf-plussers zijn er nu vijf. Deze groep zijn wat ouder en hebben vaak iets an ders te doen op zaterdag en doordeweeks gaan hun scho len op verschillende tijden uit. Dat is soms moeilijk te combi neren." Meer info op: www. warempel.nu Kaartspel Jasmijn Haars begeleidt de kinderen van de KiP groepen. Zij heeft zelf een kaartspel ontwikkeld waarbij de kinde ren elkaar kunnen bevragen en opdrachten kunnen geven. "Zo leren zij elkaar beter ken nen en kunnen zij zich ont wikkelen. Daarnaast knutse len we, praten we veel met elkaar en oefenen we met de paarden die we hier hebben. Onze groep van zeven tot Het kaartspel dat Jasmijn Haars zelf heeft ontwikkeld. Zo leren de kinderen van de KiP groep elkaar beter kennen. Foto: Conny den Heijer Er is gebrek aan pleegouders, aan gewone mensen zoals jij en ik. Maar pleegouder zijn is een taak die je ook niet moet on derschatten. Er komt vaak meer bij kijken dan je aanvankelijk dacht. Pleegouders en hun kinderen staan er niet alleen voor, zij krijgen ondersteuning van Pleegoudersupport. Maar ook hun ‘eigen kinderen’, als is dat een vervelende term om te gebruiken. “Want,” zegt Sophie” Het voelt alsof mijn pleeg- zusjes gewoon mijn 'eigen' zusjes zijn.” KLOETINGE -Sophie van twaalf is een ‘eigen kind’ van pleegouders. Zij heeft een ‘ei gen’ broertje van negen en twee pleegzusjes van zes en anderhalf jaar oud. Sophie vond het een leuk idee dat haar ouders er voor kozen om pleegouders te worden. "Ik vond het erg leuk dat we er weer een kindje bij kregen. En toen mijn oudste zusje voor het eerst bij ons binnen kwam voelde het gelijk als een echt zusje waar ik voor kon zor gen.”

Bevelander | 2018 | | pagina 12