zijn van harte welkom ii Leer Snellezen en mindmappen II o Verkiezingsprogramma D66 Goes Honderd keer jarig 9 ii Leerhuis e3 a Nieuw project Het Groot Reformatiekoor on der leiding van Martin Zon- nenberg is een gemengd koor dat in 2016 en 2017 diverse composities liet horen met wel 400 koorleden! Ook in 2018 en 2019 gaan zij door met dit project! Dit project wordt ondersteund door Refogoo en stichting IRS (In de Rechte Straat). Komend jaar hoopt het koor ook te repeteren in Goes! Inschrijven voor het eenjarige project, dan zijn de kosten €75,-. Voor het tweejarige pro ject zijn de kosten 140,-. Hiervoor ontvangen de koor leden een map met gedrukte muziek van het repertoire van het Groot Reformatiekoor en een oefen-cd met de zangpar tij erop! Opgeven kan via de Help de wandelgroep GOES - SMW0 organiseert twee keer per jaar het wan- delproject Elke Stap Telt. SMW0 biedt de mogelijk heid om twee keer per jaar 10 weken lang op de vrijdag te wandelen. Dit wandel- project is bedoeld om de niet-actieve, minder actieve en sportieve senioren conti nu in beweging te houden. Daarnaast biedt het de wandelaars de mogelijk heid om de sociale contac ten vast te houden en nieu we contacten op te doen. De wandelgroep wandelt elke vrijdagochtend van 10.00 uur tot 11.00. Aansluitend is er een moment om geza menlijk koffie en thee te drinken, bij het begin-en eindpunt van de wandeling, Wijkcentrum de Spinne. We zoeken een wandelvrijwilli- ger die na het wandelpro- ject met de groep wil blijven wandelen. Een enthousias te vrijwilliger/vrijwilligster die plezier haalt uit het be geleiden van de deelnemers tijdens de wekelijkse wan deling. De wandelbegelei- der is in staat om wekelijks een wandeling voor te be reiden in samenspraak met SMW0 en vervolgens de deelnemers te begeleiden. Hierbij wordt er van de wandelbegeleider verwacht dat er aandacht is voor vei ligheid en dat er sprake is van geduld, compassie, en het creëren van groepsge voel. Heeft u belangstelling om alleen of samen met een andere vrijwilliger deze wandelgroep te begelei den? Heeft u nog vragen of wilt u meer informatie? In alle gevallen kunt u contact opnemen met de coördina tor door een e-mail sturen naar l.lockefeer@smwo.nl of via telefoonnummer: 06- 30140008 KORT NIEUWS I 9 WOENSDAG 17 JANUARI 2018 info@goesmarketing.nl Mevrouw Janna Lukasse-Westveer uit Wolphaartsdijk werd 4 januari 100 jaar. Burgemeester Klitsie kwam haar feliciteren. Janna Westveer (betovergrootmoeder) woonde tot haar 99ste zelfstandig. Zij was gehuwd met Abraham Lukasse; ze kregen samen 3 kinderen, 14 kleinkinderen, 31 achterkleinkinderen en 1 achter-achterkleinkind. Goes is een stad waar heden en verleden elkaar ontmoe ten. Een plek waar altijd wel iets te doen is, voor iedereen. Een populaire winkelstad, die al decennia lang duizen den bezoekers trekt van bin nen en buiten Goes en waar het goed ondernemen is. Met een inspirerend pro gramma vol workshops wor den woensdag 7 februari nieuwe en potentiële onder nemers uit om hier in de bin nenstad een winkel te star ten. Hemel van All-Insure/Gewoon lekker leven uit Wemeldinge die coacht en inspireert nieu we en bestaande onderne mers met het vinden van de balans om ‘gewoon lekker te leven’ en 'gewoon lekker te ondernemen’. Maurice geeft een werkshop businessplan schrijven. -Evi Boonstra, een Zeeuwse Amsterdamse, van Kaneel&Co is zelf ook een star tende ondernemer die zich specialiseert in sociale media, een van de belangrijkste ma nieren in deze tijd om jezelf effectief en meetbaar te pro moten. Evi geeft een work shop Sociale Media. Amanda Reijerse van Bubbles Theme basistechnieken van snelle zen, geheugentechnieken en mindmappen. Snellezen laat informatie die je leest sneller in je opnemen. Geheugentrai ning leert informatie langer en slimmer onthouden. Mind- Negen weken voor de gemeenteraadsverkiezingen presen teert 066 Goes hun verkiezingsprogramma voor de komende vier jaar. Nu eens niet meteen online publiceren, maar pre senteren tijdens een bijeenkomst in Brasserie d'Anvers. De schrijfgroep die verantwoordelijk is voor het verkiezingspro gramma overhandigt op vrijdag 19 januari rond 17:00 uur of ficieel het programma aan de lijsttrekker van D66 Goes Pieter Romijn. Store, Korte Kerkstraat, Goes, nam het initiatief. Zij kreeg klanten in haar winkel met re acties als: "O, wat leuk, ik zou ook wel een winkel willen." Dat bracht Amanda op het idee om een avond te organi seren. Samen met een visual merchandiser verzorgt zij een korte workshop over de be langrijkste regels van het sty- len van een onderneming. nen en 5) Geen kind valt in Goes nog buiten de boot. Speciale landingpage Speciaal voor de verkiezingen is een landingpage (http:// stemd66goes.nl) ontwikkeld waar voor de kiezer in 1 oog opslag de 5 speerpunten zijn te vinden en welke kandida ten er op de kieslijst staan. Ook is het makkelijk om via deze pagina het verkiezings programma te downloaden en in contact te komen met de kandidaten voor bijvoorbeeld een debat of gesprek. site www.reformatiekoor.nl sen die gegeven worden in het Ostrea aan de Fruitlaan in Goes. Er zijn nog plaatsen vrij! Aanmelden kan bij de ZVU, te lefoonnummer 0118 - 634800 of via onze website: www. volksuniversiteitzeeland.nl verhouding veel zelfstandige modewinkels zijn. Van de 50 bekendste luxe damesmode- merken in het hogere seg ment zijn er zeker 35 te vinden in Goese modezaken, veel meer dan elders in de regio. Steeds meer shopliefhebbers, modekenners en -onderne mers komen dan ook naar Goes. De avond wordt georga niseerd door Stichting Goes Marketing, Gemeente Goes en Bubbles Conceptstore. Koffie en thee gratis. Informatie: www.startjewinkelingoes.nl Graag aanmelden via mappen tenslotte, is als het ware spiekbriefjes maken, waarmee informatie snel en effectief weer teruggehaald kan worden. De cursus gaat van start op woensdagavond 31 januari en bestaat uit 3 les- GOES - Het verkiezingspro gramma wordt samengevat in 5 belangrijke speerpunten: 1) Een vaste maandelijkse koop zondag, 2) De veiligheid en bereikbaarheid van fietsers verhogen, 3) Altijd aandacht voor duurzaamheid bij nieu we plannen van gemeente en bedrijven, 4) Meer zeggen schap van inwoners bij het ontwikkelen van dorpsplan- Goes in de buurt QP©%° Nieuwe ondernemers Tijdens een speciale vrijdag middag borrel wordt het in de afgelopen maanden geschre ven verkiezingsprogramma door de Programmacommis sie aangeboden aan lijsttrek ker Pieter Romijn. Vanaf dat moment start de verkiezings campagne en worden er di- GOES - Er is gebleken dat er behoefte is aan nieuwe hippe winkels en bedrijven in de stad. Tom de Koning, sinds kort adviseur marketing en evenementen van de ge meente Goes, vertelt enthou siast: "Voor iedereen die het leuk lijkt om ooit een winkel te beginnen is dit een goede gelegenheid. Droom je er ook van je eigen winkel kom dan naar het stadhuis op de Grote Markt. Het wordt echt eery leuke avond. Nieuwe winke liers maken door middel van workshops kennis met aspec ten die met ondernemen in de Goese binnenstad te maken hebben. Zo is er een workshop over social media, styling en het schrijven van een busi nessplan en worden gegeven door zowel ervaren als star tende ondernemers. De avond wordt geopend door Amanda Reijerse en wethouder Derk Alssema. Sprekers van deze avond zijn -Maurice van den GOES - De interactieve cursus Snellezen, geheugentraining en mindmappen is geschikt voor iedereen die leest voor zijn of haar werk, privé of stu die. In deze workshop gaan we actief aan de gang met de verse activiteiten georgani seerd tot aan 21 maart, het moment van de gemeente raadsverkiezingen. Belang stellenden zijn welkom vanaf 16.30 tot 18.30 uur. Aanmelden Met een verzorgingsgebied van 100.000 inwoners biedt Goes verrassend veel voorzie ningen en winkels. Een opval lende en onderscheidende ei genschap is dat er in GOES - Afgelopen week openden Emergis en het ADRZ op feestelijke wijze het Leerhuis. Hiermee star ten Emergis en het ADRZ de samenwerking op het ge bied van leren, ontwikkelen, trainen en opleiden. Naast het investeren in kennis en vaardigheden van eigen zorgprofessionals is het doel van het Leerhuis om innovatief meer stage- en opleidingsmogelijkheden voor zorgprofessionals in Zeeland te creëren. Dit is es sentieel in een steeds krap per wordende arbeidsmarkt in de regio. Daarom wil de Hogeschool Zeeland (HZ) geen numerus fixus invoe ren voor de hbo-opleiding Verpleegkunde. Het ADRZ steunt de HZ hierin door zich in te zetten om het ge wenste aantal stageplaat sen te leveren voor hbo Ver pleegkunde. Dit jaar heeft het ADRZ in vergelijking met 2017het dubbele aantal stageplaatsen voor hbo Ver pleegkunde beschikbaar. In het Leerhuis, wat op termijn open staat voor andere zor gorganisaties en onderwijs instellingen om aan deel gaan nemen, maken de stu denten kennis met de zorg- praktijk en worden ze voor bereid op een stage in het ziekenhuis of GGZinstelling. De HZ en het ADRZ zijn in gesprek om de uitval van verpleegkundestudenten te verminderen. De inschat ting is dat het bieden van een interessante stage helpt om de uitstroom te vermin deren. Ook die stages gaat het ADRZ per direct bieden. De HZ, het ADRZ en Emergis zijn ervan overtuigd dat al leen een goede samenwer king een antwoord op de arbeidsmarktkrapte in Zeel and biedt om voldoende verpleegkundigen voor de regio op te leiden. Tom de Koning: "Droom je ook van je eigen winkel, nieuwe winkeliers zijn van harte welkom." FOTO: LEON JANSSENS

Bevelander | 2018 | | pagina 9