Historie en fantasie gaan goed samen I I o I Passie voor Peeland Ina de Kok: liefde voor paarden 1 1 HlKl COLOFON DE BEVELANDER ‘HET ONDERWERP VOOR EEN BOEK KOMT GEWOON IN MIJ OP’ Boekpresentatie ‘t Spui Vlissingen ne JMRoM TS. Kil KieKE/QA LESUtJE ZoKIpBR paKs I'S. TÓCJH M6RI04 MOe MO ne PDWB UKJ vewr 3 WOENSDAG 17 JANUARI 2018 e www.dankerjan.nl Website de-bevelander.nl 1: Marit Jansen van Galen Schrijven was voor die tijd niet echt een passie voor Dorothe. 'Ik dacht altijd dat ik het niet zou kunnen, schrijven en uit geven. Er komt een hoop bij kijken. Uiteindelijk ben ik ge woon begonnen en met suc ces.’ Volgens Dorothe zit er zoveel historie in de omge ving, dit wil ze graag delen met haar lezers. Passie Het proces, dat bij het schrij- Landelijk gelegen aan de Zuiddijk tussen Colijnsplaat en Wis senkerke is sinds 2014 Stalhouderij de Kok te vinden, bevolkt door acht fjordpaarden en drie pony's, liefderijk verzorgd door Ina de Kok. den is er bij mij altijd in blijven zitten. Een buurman zei: 'Dat hou je niet vol, binnen een jaar is dat paard weg. Wedden om 25 gulden?' Dat geld heb ik toch mogen ontvangen" lacht Ina. "Ik heb ook met de paar den gefokt, acht veulens in totaal. De laatste loop hier nog rond en wordt in juni 24 jaar.” Ina is actief bezig met haar paarden, iedere dag de stal uitmesten, ‘s middags zijn er rijlessen in de bak bij de stal houderij. ‘s Avonds komen ou- Genre ‘Ik ging vroeger vaak naar de bibliotheek en las spannende boeken die met historie te maken hadden. Ik had nooit het idee om hierover te schrij ven. Dat is zo gegroeid.' Haar nieuwste boek gaat over Cornells Evertsen de Jongste, hij staat bekend om zijn moed en bekwaamheid als luite- nant-admiraal. De hoofdper- worden en dan genieten ze met volle teugen. Eerst ont vangst met koffie in de Blok hut, die is door Rabobank ge sponsord. Dan rijden we een half uur in Kamperland in de binnenbak. Er is altijd begelei ding bij van ons en van de in stelling waarin zij verblijven. Elke week rijden er vier cliën ten, het is een dankbaar werk.” Met de huifkarren gaat Ina langs dé plekjes van Peeland. De Inlaag bij Colijnsplaat, Geerdiekse Kaoitje. "De Oes- terpit, het mooiste plekje van Peeland, een schitterend na tuurgebied. Dat is allemaal van ons, dat heb ik in mijn achtertuin. Met meisjes uit Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Presentatie De presentatie wordt op 19 ja nuari om 16:00 uur gegeven in ‘t Spui in Vlissingen. Dorothe wil met haar boeken de jon geren van nu een kijkje laten nemen in de wereld van toen. Wat wij nu zien als kinderen, daar werd vroeger heel anders Commercieel directeur Tessa van Waarde Algemene voorwaarden en overige informatie www.persgroep.nl/adverteren De Bevelander is een uitgave van de Persgroep Nederland bv Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Persgroep Nederland bv *1 Ina de Kok: "De liefde voor paarden is er altijd in blijven zitten.(foto Leon Janssens) Harderwijk deed ik een ritje langs de zeedijk met de paar den. Zwemmen er bruinvissen Volg ons ook op: Facebook/DeBevelander mee. "Hebben wij een Dolfi narium en hier zwemmen ze zo maar”, zeiden ze. Druk De Persgroep Nederland Danker Jan Oreel is een bekende illustrator. Hij maakte de cover van het nieuwste boek van schrijfster Dorothe Tempelman-Venselaar en drie andere tekeningen. In het boek staan meerdere afbeeldingen, ook uit het rijksmuseum. Volgens Dorothe zijn het de tekeningen van Danker Jan Oreel die het boek levendiger maken. Clustermanager Ruud Spoor Bezorgklachten Is de krant niet bezorgd? meld het via www.de-bevelander.nl/service T 088-05 61 595 Rubrieksadvertenties advertising.sales@persgroep.nl I (088) 013 99 99 VLISSINGEN - 'Rond de eeuwwisseling wilde de ge meente Borsele een beeld hebben van elk dorp. Er moest van ieder dorp een kort film pje gemaakt worden. Toen hebben ze aan mij gevraagd of ik daar aan mee wilde wer ken,’ vertelt de schrijfster. Ze maakte al langere tijd een dorpskrant, via deze weg heeft de gemeente haar benaderd. soon in dit verhaal is de vijf tien jarige Pieter. Cornelis Evertsen de Jongste neemt Pieter aan als schrijver op zijn schip. Nederland is in oorlog ven van een boek hoort, duurt ongeveer een jaar. Niet alleen het schrijven is een passie voor Dorothe, ook onderzoek vooraf is leuk om te doen. ‘Het onderwerp voor een boek komt gewoon in mij op. Je gaat eens naar de bibliotheek en leest het een en ander. Deze informatie kan ik goed gebruiken voor mijn verhaal. Ik probeer zo waarheidsge trouw te schrijven, wat ik schrijf zou echt gebeurd kun nen zijn.’ De schrijfster legt uit dat je een hoofdpersoon moet be denken die goed bij de tijd van het verhaal past. ‘Het moet niet zo zijn dat de persoon in eens een mobieltje heeft,’ lacht ze. Alles moet kloppen en dit kost veel tijd. Het is veel puzzelwerk, maar dat vindt Dorothe juist zo leuk. en vecht samen met Engeland tegen Frankrijk. Admiraal Evertsen vaart met zijn vloot naar Beachy Head, voor de En gelse kust. Redactie Frank Husslage (eindre dacteur), Carrie Frederiks, Leon Janssens, John de Kok, Rachel van Westen, Johan van der Heijden (fotograaf) Dorothe Tempelman-Venselaar is al ruim tien jaar actief als schrijfster, met name boeken voor de jeugd. Op 19 januari geeft ze een presentatie over haar achtste boek. Volgens haar gaan geschiedenis en fantasie perfect samen. Wat maakt deze combinatie zo leuk? Meer weten over Dorothe haar nieuwste boek "1690 Met Evertsen naar Beachy Head”? Op 19 januari geeft zij een presentatie in boekhandel ‘t Spui aan Familieberichten E familieberichten@persgroep.nl T (088)-013 99 99 de oude Markt 5 in Vlissingen. Informatie over de schrijfster is te vinden op haar website. www.dorothetempelmanvenselaar.com over gedacht. Kinderen werk ten mee met volwassenen en maakte de meest heftige din gen mee, iets wat we ons nu niet kunnen voorstellen. 'Soms denk ik: tel je zegenin gen. We wonen hier in Neder land zo goed, zeker voor jon geren is het een fijn land om in te wonen. Dorothe Tempel man-Venselaar wil haar lezers meegeven dat geschiedenis erg interessant kan zijn en dat dit met een beetje fantasie heel goed samen gaat. COLIJNSPLAAT - "Mijn opa en oma reden met een huifkar met’ paarden. Mijn eerste woordje was paard en zelf heb ik nu drie huifkarren. In 1978 kocht ik mijn eerste veulentje en mijn zus ook. Van onze ei gen centjes, verdiend op de kleiduivenschietbaan van mijn ouders in 's-Heer Arends- kerke. De heel gebleven kleid uiven haalde ik op en verkocht die aan de vereniging. Alles werd gespaard om een paard te kopen. De liefde voor paar- Advertentieverkoop en media-advies advertising.zeeland@ persgroep.nl '106- 20 54 14 55 Persberichten 1 redactie.bevelander@ persgroep.nl I (088)013 69 21 Dorothe Tempelman-Venselaar heeft al acht boeken geschreven die met historie te maken hebben. Al haar boeken zijn gebaseerd op historische feiten. Die vult ze aan met haar fantasie. deren rijden. "Ik doe de lam pen aan, dat is gezellig. Kunnen we buiten rijden, dan zoek je de leukste plekjes op langs het Veerse Meer of we gaan met onze huifkarren rond. Dat kan allemaal mak kelijk dank zij het tunneltje met de huifkar onderdoor de Oost-Westweg. Een prima route.” Een speciaal plekje in haar hart is er voor de ritjes met mensen met een geeste lijke beperking. Daarvoor werd speciaal een huifbedwagen, dat is een uitgebouwde vier wielige menwagen, gemaakt. “Zo kunnen deze cliënten, hoofdzakelijk van Zuidwester en Fleuroja, meegenomen

Bevelander | 2018 | | pagina 3