Polderfair Goes: Kinder Coach helpt II 9 Afwisselend concert Jessie Polfliet exposeert Lezing over boerderijen Expositie in Cederhof Björn bij een Bunder Kunst Wandel langs boomgaarden Hete thee en klontjes suiker Workshop en activiteiten de Spinne toe- KORTE BERICHTEN OPVOEDEN: BEHOORLIJK FRUSTREREND ZO OPZIJN TIJD 3 19 WOENSDAG 17 JANUARI 2018 http://kindercoachgoes.nl/ KRABBENDIJKE The MuSix www.hkdebevelanden.nl www.themusix.nl fruitteeltmuseum.nl www.nettyschrijft.nl door Conny den Heijer I e£ Na de succesvolle concertserie in 2017 komen The MuSix naar Krabbendijke voor een afwisselend instrumentaal concert. GOES Tijdens de Polderfair op zaterdag 27 januari in de Spin ne geeft llona Jacobusse, Kin der Coach Goes de workshop ‘Wie heeft de oplossing'. In deze workshop gaan ouders en kinderen samen op zoek naar een oplossing voor dage lijkse frustraties. Opvoeden is vaak onderhandelen; zonder de ander tekort te doen geza menlijk werken aan een op lossing. Maar je kunt als ouder je kind ook leren hoe hij uit legt wat hij wil, zonder ruzie te krijgen. En ook hoe hij zelf een oplossing zoekt voor een conflict of ruzie. Matijs Gerrits, jongeren-op- bouwwerker bij SMWO is en thousiast over de Polderfair. "Wij organiseren dit inmiddels enkele jaren. Dit is opgepakt omdat de Goese Polder op een bepaald moment negatief in het nieuws kwam. We willen laten zien dat de wijk veran- Paint. Haar traditionele werk voert ze het liefst uit met pot lood, maar ook wel met pen en markers. Haar surrealis tisch fantasieillustraties die gevuld zijn met kleuren kunt u tot eind maart bewonderen in Woonzorgcentrum Gasthuis, Kievitlaan 64 in Goes. 4461 RB Goes Glotsz Glo." Meer info over het evenement en de kindercoach: nentuin' is alle dagen vrij toe gankelijk van 8.00 uur tot 21.00 uur. https://goesepolder.nl/ event/polderfair/ Zaterdag 27 januari organiseert Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterschelderegio (SMWO) van 14.00 uur tot 17.00 uur de Polderfair in de Spinne aan de Joseph Lunslaan in Goes. Naast verschillende activiteiten kun je deelnemen aan een workshop van kindercoach llona Jacobusse. De workshop is voor kinderen van 7 tot en met ujaar en hun ouders. Hiervoor kun je je aanmelden voor 23 januari. De entree is gratis. waarbij zij allebei de kans krij gen om hun mening te ge ven." “Wanneer een kind vastloopt, om wat voor reden dan ook, en jij als ouder niet meer ziet hoe je daar uit kunt komen, dan moet er hulp komen" zegt Jacobusse, "Een kindercoach kan hier inspringen en in de thuissituatie in een i-op-1 set ting, helpen. Maar ook in spelvorm, met behulp van kaarten, gaan ouders en kin deren met elkaar in gesprek OOSTDIJK - Rinus Sinke geeft op woensdag 17 januari om 19.30 uur een lezing over boer derijen op oost-Zuid-Beve- land. In zijn in 2016 versche nen fotoboek ‘Boerderijen Zuid-Beveland en hun bewo ners' belicht Rinus Sinke de boerderijen in Reimerswaal van vroeger en nu. Op het mo ment van de lezing zal moge lijk ook zijn tweede boek uit gekomen zijn. De lezing vindt plaats in Dorpshuis Apeldoorn, Tweede Vlietweg 9 in Oost- dijk. De toegang is vrij. Meer over deze lezing vindt u op Ken je ze, kinderen die boos worden omdat het niet loopt zoals ze willen en die vastlopen in de dagelijkse dingen? Ru zie maken om niks... en jij maar politie-agentje spelen. Oprui men, tafel dekken, gamen, het gebruik van de mobiele tele foon of computer en al die andere dagelijkse zaken die ineens kunnen leiden tot een flink meningsverschil. llona Jacobusse, Kinder Coach in Goes: "Op welk vlak je kind ook vastloopt; maak het bespreekbaar zodat je er mee aan de slag kunt.Foto: Conny den Heijer kunstacademie in Breda kreeg ze ook interesse in grafische vormgeving waarin haar spe cialisatie ligt. Daarin maakt ze onder andere gebruik van Paint tool Sai en Clip studio komen 20 januari om 19.30 uur naar de Hervormde kerk in Krabbendijke. De musici die hun medewerking verlenen zijn Maria Knops op de harp, Martha van Gent dwarsfluit, Corrie Wielink viool, Csaba Erdös cello, Arie van der Vlist en Lennert Knops op orgel en piano. Het programma bestaat uit (licht) klassieke muziek. De entreeprijs voor het concert is 12,50 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen tot en met 12 jaar. Voor 25 euro kunt u een familiekaart kopen voor twee volwassenen en onbe perkt aantal kinderen tot en met 12 jaar. Bij deze prijzen is één consumptie inbegrepen. Deze avond wordt er gecollec teerd voor stichting Step hanos. Voor meer informatie en het bestellen van gangskaarten, ga naar derd is. Er zijn veel vrijwilligers die zich inzetten voor de wijk. Oud en jong trekken samen op en dit heeft effect. Daarom is er tijdens de Polderfair van al les georganiseerd, voor iedere leeftijd is er iets te doen deze middag. Kledingmarkt, knut selen, stijl- en volksdansen en een optreden van rapper GOES De Goese Jessie Polfliet is grafisch ontwerper/illustra- tor. Haar fascinatie voor de sign begon al op jonge leeftijd wat ze heeft voortgezet met traditionele kunst, met name potloodtekeningen. Na de KAPELLE Van 3 januari tot 27 februari exposeert Dita van Poelje in expositieruimte ‘de Binnentuin’ in Cederhof aan de Cederlaan 9 in Kapelle. Dita was als kind altijd al aan het tekenen, maar zoals ze zelf zegt: "Dat werd in die tijd niet als een ‘nuttige bezigheid' ge zien.” Vanaf 2010 kreeg ze pri vé wat meer ruimte. Ze op les is gegaan bij Frans Pruim- boom in Kortgene en startte toen met olieverf. Dita om schrijft haar ‘stijl’ als geen stijl. Alles wat ze mooi vindt, dat schildert ze. Bloemen, vogels, portretten, zeegezichten, mooie wolken, realistisch, tot abstract en alles wat er tussen zit. Momenteel schildert ze veel de Zeeuwse klederdracht. De expositieruimte ‘De Bin- genieten en te wandelen langs de fruitboomgaarden van Kapelle. Onderweg staat de pan met snert en stokbrood bij een van de oudste boerde rijen van Kapelle. Na afloop is het in het museum tijd om op te warmen met een glas war me glühwein of een beker warme chocolademelk met/of zonder slagroom en wat lek kers. Er kan worden gestart vanaf het Fruitteeltmuseum tussen 11.00 en 12.00 uur. De kosten zijn 8 euro per persoon inclusief museumbezoek, route, erwtensoep, glühwein of chocolademelk met slag room en iets lekkers. Bij groepsaanmeldingen (8 per sonen of meer), zijn de kosten 7 euro per persoon. Inlichtin gen via email info@fruitteelt- museum.nl of telefoonnum mer 0113-344904 tijdens de openingsuren op woensdag en zaterdag. Of kijk eens op KAPELLE Zaterdag 27 januari is het weer zover, het Fruit teeltmuseum heeft drie wan delroutes gemaakt, u kunt kiezen uit een route van 6,10 of 13 kilometer om samen van het winterse fruitlandschap te ‘S-HEER ARENDSKERKE - Het lijkt al weer een mensenleven geleden dat Björn van der Doelen voetballer was van PSV, Standaard Luik, FC Twen te en NEC. Al voor zijn dertig ste was hij met voetbalpensi- oen en begon hij een nieuw leven als muzikant. Als voet baller was hij al een speler met karakter: Sociaal, maar in zekere zin een buitenbeentje en eentje die niet opgeeft. Ei genschappen die hem ook als muzikant gevormd lijken te hebben. Van der Doelen is in middels alweer toe aan zijn vierde album getiteld "De cowboy, de outlaw, de sheriff en de hoer.” En hij heeft zich in de loop van de jaren ontwik keld tot een zanger en liedjes schrijver met oog voor het kleine, een lichte afkeer van het grote en een charmant zoekende manier van verha len. Eentje waarbij de glim lach nooit ver weg is. Een ka rakter op het podium wat in staat is om te luisteren en te sturen, te vertellen en te ver maken. Verhalen en songs over gemis en verlangen over liefde en eenzaamheid met hier en daar zijn eigen vleugje Sympathy for the Devil. Op de Bunder wordt het een optre den als trio met viool en cello. Zondag 28 januari om 15.00 uur bij een Bunder Kunst, Panhoeveweg in ‘s-Heer Arendskerke. Voor en na deze activiteit is er volop gelegen heid om de tuin te bezoeken. Tickets via tangelderpresen- teert.nl en eenbunderkunst.nl of aan de deur als er nog plaats is. KAPELLE - Netty Dijkstra-Geu- ze zorgde zes jaar intensief voor haar twee zoons met au tisme. Tot er een dag aan breekt dat alles haar teveel wordt. Ze raakt meerdere ke ren burn-out en vervolgens overkomt haar een ernstige psychotische depressie. Waandenkbeelden nemen de regie over, zo drinkt zij alleen nog hete thee en onthoudt zij zich een periode van vast voedsel omdat zij van mening is dat er een aanslag op haar leven gepleegd zal worden. Voor behandeling werd zij op genomen binnen de GGZ. Ze schreef hierover het boek ‘Hete thee en 3 klontjes suiker' dat wordt gepresenteerd op - zaterdag 10 februari om 14.00 in boekhandel Lectori West- straat 9-11 in Kapelle.

Bevelander | 2018 | | pagina 19