Treintjes, het is zo leuk om te doen I II Zwerfboekenmarkt r I ll Sportkampioenen Schoonheid zit niet van buiten, wel van Le Ravage in De Vroone qp 1 Trein Model Ruilbeurs e3 KOFFIE VAN EEN SIMPEL DRAADJE VAN 20 CENT TOT EEN DURE LOCOMOTIEF W Hitflttlf 5 WOENSDAG 10 JANUARI 2018 Jos Meuldijks standhouder van De Wisselstraat: “Wij hebben alles. Niet alleen bijzaken maar ook veel rijdend materieel, oud én nieuw." 1 2 Leon Janssens Vanaf woensdag 24 januari start de Zeeuwse Volksuniversiteit weer met een korte vakantiecursus Ita liaans op reis in Goes. Deze cursus bestaat uit 10 lessen van VA uur en wordt gegeven Gratis Op vrijdag 19 januari en zater dag 20 januari, allebei de da gen van 11.00 uur tot 15.00 uur Daar kunnen mensen gratis boeken komen uitzoeken en hij staat op iedere beurs. Ook zijn vrouw is er bij, maar die gaat even shoppen want ook dat kan in Heinkenszand. "Ik heb alles op gelijkstroom. Het is mijn hobby, mijn liefhebbe rij. Thuis heb ik een grote baan, die is helemaal digitaal. Alles wordt via de computer geregeld, Tja, dat is de tijd" lacht Sjaak. Amicaal De sfeer tussen de hobbyisten en de bezoekers is amicaal, ze helpen elkaar met tips. Aan de koffie Freddy Hermans (55) uit meenemen, de enige voor waarde aan het gratis meene men is dat ze na het uitlezen van de boeken deze moeten doorgeven aan een ander, er gens moeten achterlaten waar ze gevonden zullen worden of in een andere zwerfboeken- kast kunnen plaatsen, bij een minibieb kunnen brengen zo dat de boeken opnieuw gele zen kunnen worden en zo in omloop blijven. Vogelwaarde met zijn nieuwe aanwinst, autootjes, voor zich op tafel. "Regelmatig bezoek ik beurzen, in Terneuzen is het ook wel eens. Je ziet er allerlei dingen en tracht je spoorba nen aan te vullen. Op mijn ga rage heb ik een zolder voor mij treinen. Vroeger kocht ik aller lei treinen maar nu alleen no Fleischmann. Zelf heb ik ook wel eens op een beurs ge staan. Vandaag wat autootjes en natuurlijk een paar wagon- netjes van Fleischmann. Het gaat mij vooral om oude mo dellen. Er is altijd wel iets te vinden. Jaren had ik er niets mee gedaan en heb nu mijn hobby terug opgepakt. Het is leuk om te doen.” door Linda Huiskes in het Ostrea Lyceum aan de Fruit- laan van 19.15 tot 20.45 uur. Deze cursus is bedoeld voor mensen die zich in Italië wil len kunnen redden in de meest voorkomende vakan- tiesituaties, zoals de weg vra gen, eten en drinken bestel len, hotel bespreken enz. Aandacht zal ook worden geschonken aan de uitspraak en praktische zaken die van nut kunnen zijn. Winterzwerfboeken- markt, Papeweg 10, 4471 BG Wolphaartsdijk. info@ eigenrichting.eu, 06-43755680 De oliebollen zijn op en de scholen weer begonnen. Tijd om even gezellig langs te gaan bij Trefpunt aan de Biezeling- seweg 6 te Biezelinge. Ieder een is van harte welkom op donderdag 11 januari tussen 10.00 en 11.30 uur voor een bakje koffie met wat lekkers. Dit was de eerste beurs van 2018, de volgende is de Zeeuwse Auto Ruilbeurs op 3 februari. Al deze ruilbeurzen worden in De Stenge Heinkenszand gehouden en dit was de 95ste beurs. Volgend jaar is het jubileum jaar, dertigjarig bestaan en de organisatie van de honderdste beurs. Op de beurs is een testtafel aanwezig en wordt de mogelijkheid geboden om gratis de aangeschafte locomotieven of wagons te testen. GOES Door een ontsteking aan haar oog ziet Kyra er een beetje mottig uit, maar daar moet u doorheen kijken. Het is een aanhankelijk katje. Ande re katten mot ze niet, maar ze is wel gewend aan een hond. Kyra is niet meer nieuw (van Aanmelden kan tot vrijdag 12 januari via www. borselebeweegt.nl/inschrij- ven. ters die lid zijn van een Borsel- se sportvereniging, maar die geen inwoner zijn van de ge meente Borsele, kunnen al leen worden gehuldigd in teamverband. Individuele kampioenen die woonachtig zijn in de ge meente Borsele, maar lid zijn van een niet-Borselse sport vereniging komen, mits zij voldoen aan de criteria, wel voor de huldiging in aanmer king. De prestatie dient gele verd te zijn in 2017. WOLPHAARTSDIJK - Het nieuwe jaar is net gestart, de winterse avonden zijn nog steeds aangenaam lang, dus dat geeft meer tijd om eens heerlijk met een boek op de bank te kruipen. Daarom or ganiseren de mensen van De Zwerfboekenkast in Wolp haartsdijk weer een grootse zwerfboekenmarkt. 3 Oud en nieuw Een vaste standhouder is De Wisselstraat van Hans en Jos Meulendijks uit Den Haag die thuis een grote treinenzolder hebben. ‘Wij staan hier al ja ren”, zegt Jos, "Wij hebben al les van een draadje van twin tig cent tot een dure locomotief. Niet alleen bijza ken om je spoorbaan aan te kleden met allerlei decoratie, maar ook veel rijdend materi aal, oud én nieuw. Veelal oud materiaal. Voor nieuw materiaal kun je ook naar de winkel maar voor het oudere spul moet je echt bij ons zijn. Veel Marklin en Fleischmann, dat voert de bo ventoon. In slechte tijden worden kleinere dingen ge kocht en als het goed gaat meer. We hebben veel vaste klanten. Voor de beurs krijg je al mails, "heb je dit of dat voor mij”. Altijd prima als je daar aan kunt voldoen.” Zoals bij Jan uit Sluiskil die zijn zolder heeft ingericht voor zijn trei nen. Zijn dag kan niet meer kapot: “Ik heb hier van Fleisch mann gevonden waar ik al zo lang naar op zoek was.” ment uitgebreid. In Zeeland zijn steeds meer initiatieven die er voor zorgen dat mensen op een duurzame manier mooie, goede, spannende, ontspannende, buitenlandse en kinderboeken kunnen le zen. Daarom is er ook een Fa- cebookpagina waar al deze adressen op te vinden zijn. De URL van deze pagina is https:// www.facebook.com/boeken- delen/?fref=ts 2005) en krijgt speciaal voer voor de blaas maar ze kan nog best een aantal jaren op schoot liggen! Meer informa tie via Dierenasiel De Bevelan- den, Westhavendijk 140 in Goes, 0113-212473, www.diere- nasielgoes.nl In de dozen onder de tafels van de stands wordt druk gesnuf feld. Waar is dat ene koopje, net dat autootje of onderdeel waar ik al zo lang naar op zoek ben. De overzichtelijk inge richte stands hebben veel te bieden. Op de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs in Congrescentrum "De Stenge” in Hein kenszand is het een gezellig geroezemoes van de vele bezoe kers. Buiten is aan de nummerplaten van de geparkeerde au to's al te zien dat het niet alleen on mensen uit de regio gaat want Belgen en Duitsers zijn ook vertegenwoordigd. "Ja ze ker wel”, weet Jan van ‘t Veen, die voor de organisatie van de Trein Model Ruilbeurs tekent, “Niet alleen als bezoekers, maar er is ook een Belgische exposant.” HEINKENSZAND - Ook dit jaar huldigt de gemeente Borsele weer haar Jeugd Sport Kampi oenen van 2017. De huldiging vindt plaats op vrijdag 2 febru ari 2018 in sporthal ‘De Zwake’ in ‘s-Gravenpolder. In aanmerking komen spor ters van 6 tot en met 12 jaar die een eerste plaats haalden op een kampioenschap op een regionaal, provinciaal of dis trict Zuidwest-Nederland kampioenschap; die een eer ste tot en met zesde plaats be haalden op een nationaal kampioenschap, of een eerste tot en met tiende plaats be haalden op een Europees- of wereldkampioenschap. Spor- KAPELLi Zondagmiddag 14 januari wordt de foyer van dorpshuis De Vroone in Kapelle weer omgebouwd tot een heus huiskamerca- fé. Deze keer is er live mu ziek van het akoestisch ge zelschap "Le Ravage". De bandleden staan onafhan kelijk van elkaar regelmatig met hun eigen band op het podium, maar hebben daarnaast elkaar ook ge vonden in het spelen van eigenzinnige akoestische versies van bekende num mers. Aanvang 15.00 uur, entree is gratis. HEINKENSZAND - Op deze beurs zijn de belangrijkste modeltrein schalen, zoals Ma rklin, Fleischmann, aanwezig en ook niet te vergeten nostal gische blikken treinen en au to's in diverse schaalgroottes. Ook allerhande toebehoren om een spoorwegcomplex of landschap aankleding om een modelbaan in te richten. Voor Sjaak Verdoolaege uit Bergen op Zoom is het zijn hobby en Zeeuws Sinds de zwerfboekenkast open is zijn er al veel boeken aangeboden en is het assorti-

Bevelander | 2018 | | pagina 5