Bestuursleden Waterschap gevraagd II 1 Passie voor Peeland van Lloyd Oudeman: Amable COLOFON DE BEVELANDER Middelburg - Het Water schap is een begrip maar wat doen zij nu precies? Zij voeren dijkbewaking uit, verlenen vergunnin gen als er activiteiten zijn rondom ons watersysteem NIC MC- o«’ KI%C MlklDee A«> lAM FLESSC TtefS 3 WOENSDAG 10 JANUARI 2018 Dijkgraaf Toine Poppelaars: "Waterschapswerk is boeiend en verantwoordelijk werk en het gaat ergens over. Zeker in een waterrijke provincie als onze provincie Zeeland." Foto: Waterschap Scheldestromen, Rudy Visser www.scheldestromen.nl altijd klaar voor hun gasten. Website de-bevelander.nl 1 HANMcMÏ Beginnen Als jong ondernemer een res taurant beginnen. Het is voor veel collega’s van mijn leeftijd een droom en voor mij sinds kort werkelijkheid. Een enor me uitdaging in een markt die voor mij persoonlijk onbekend was. Nu ik hier zit is mijn pas keuken en in de bediening. Al tijd met de intentie dat ik die kennis nodig zou hebben wil de ik iets voor mezelf gaan be ginnen. Verantwoordelijkheid Ook onderhouden zij de we en zorgen er voor dat we vei lig kunnen wonen, werken en recreëren achter sterke dijken en duinen. Draai gevonden Wij doen ons best om dat in stand te houden, een goede verstandhouding dat werkt het best." Lloyd heeft zijn draai gevonden op Peeland: "Ik denk dat Noord-Beveland het Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Eisen Om bestuurslid te worden is geen bepaalde vooropleiding vereist, maar betrokkenheid en affiniteit met de kerntaken van het Waterschap Schel destromen: veilige dijken en wegen, schoon en voldoende oppervlaktewater in sloten en De Bevelander is een uitgave van de Persgroep Nederland bv Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Persgroep Nederland bv Commercieel directeur Tessa van Waarde Algemene voorwaarden en overige informatie www.persgroep.nl/adverteren Clustermanager Ruud Spoor Zeelandkenner Vaak wordt er gezocht naar mensen met betrokkenheid bij het waterschapswerk, affi niteit met water in de breed ste zin van het woord en met de Zeeuwse samenleving. En natuurlijk verwacht men dat een bestuurder in Zeeland woont, voldoende tijd kan vrijmaken voor het bestuurlijk men en stil te staan met wat Peeland te bieden heeft. Als er de gelegenheid voor is maak kreken. Een bestuurder kan lid zijn van een politieke partij, of is betrokken bij een organisa tie uit het bedrijfsleven, agra riërs en natuur. ik graag een korte wandeling over het strand bij de Ban- jaard. Even lekker uitwaaien.” Druk De Persgroep Nederland Volg ons ook op: Facebook/DeBevelander KAMPERLAND Amable, het restaurant waar Lloyd (24) in maart aanstaande één jaar ac tief is. Na een verbouwing van tien maanden opende Ama ble, een van de betekenissen van dit Spaanse woord is ‘Lief’, haar deuren. Lloyd zelf is af komstig uit Rilland, geboren en getogen. "Sinds ik werk is dat altijd in de horeca. Van huis uit hadden wij een bloe- menzaak en zo heb ik al vroeg geleerd om aan te pakken. In de horeca was ik actief in de Advertentieverkoop en media-advies I advertising.zeeland@» persgroep.nl I 06 -20 54 14 55 Persberichten redactie.bevelander/»1 persgroep.nl (088)013 69 21 Bezorgklachten Is de krant niet bezorgd? meld het via www.de-bevelander.nl/service T 088-05 61 595 Rubrieksadvertenties advertising.sales@persgroep.nl (088)013 99 99 Waterschap Scheldestromen verzorgt komend voorjaar de cursus ‘Politiek Actief' voor mensen die interesse hebben in het waterschapsbestuur. De cursus is ontwikkeld door ProDe- mos, het Huis van de Nederlandse democratie, samen met de Unie van Waterschappen. Het torentje van de voormalige Hervormde kerk aan de Veer- weg in Kamperland is al van ver zichtbaar. De klok staat stil op vijf voor half drie, maar Lloyd Oudeman en zijn team staan Redactie Frank Husslage (eindre dacteur), Carrie Frederiks, Leon Janssens, John de Kok, Rachel van Westen, Johan van der Heijden (fotograaf) werk en Zeeland kent. De be stuurders worden in 2019 voor een periode van vier jaar ge kozen. Dijkgraaf Toine Poppe laars zegt: "Het bestuurlijk werk voor de waterschappen is belangrijk. Met het aanbie den van deze cursus wil het Waterschap aangeven dat nieuwe gezichten welkom zijn. Het is boeiend, verant woordelijk werk. Zeker in een waterrijke provincie als Zeel and.” Meer info: Familieberichten E familieberichten@persgroep.nl T (088) 013 99 99 gen in ons buitengebied, zor gen dat het rioolwater wordt afgevoerd en op een zuive ringsinstallatie wordt gezui verd. Als het regent wordt het regenwater snel en zonder veel overlast afgevoerd via een stelsel van sloten, kreken en gemalen. En tijdens de storm zoals afgelopen week, zorgt onder andere het Water schap voor uw en onze veilig heid. Na de storm heeft het Waterschap de Zeeuwse dij ken en duinen geïnspecteerd op de aanwezigheid van stormschade. Behalve duinaf- slag op de stranden van Zeeuws Vlaanderen, Walche ren en Schouwen Duiveland, waarbij opritten beschadig den, waren er verder geen noemenswaardige schades te melden. mooiste eiland van Zeeland is. Ik vind dat Noord-Beveland in ontwikkeling is en graag wordt ontwikkeld. Zichzelf vernieuwd en daarin blijft in vesteren. Zoals ze iedere jaar opnieuw de schoonste stran den hebben. Dat komt ook doordat de gemeente Noord-Beveland daar actief in is.” In zijn tocht om het eiland beter te leren kennen stuitte hij op diverse locaties die hem aanspreken. "Hier buiten, net voorbij Kamperland, dat stuk je aan het Veerse Meer bij Ru bens, het pittoreske haventje bij de inlaag bij Colijnsplaat. Dat zijn leuke plekjes om naar toe te gaan, even tot rust ko- Lloyd Oudeman: "Wij hebben de mensen als open en warm leren kennen.FOTO: Leon Janssens sie voor Peeland, Amable en voel ik mij na een hartelijke ontvangst inmiddels thuis. We willen graag de sfeer van het kerkje en de sfeer van de his torie van Noord-Beveland be houden. Vanaf het begin heb ben wij ons ingezet om contacten te leggen met de buurt en dat liep goed. Wij hebben de mensen als open en warm leren kennen.

Bevelander | 2018 | | pagina 3