Woningen Jazzboog in Woon park Mortiere in voorverkoop Nieuwe bewoners krijgen niet altijd alle sleutels van woning Zelfstandig wonen I WONEN IBWI n Informatie over alle woningen: www.mortiere.nl Het uitzicht wordt idyllisch. Hagelnieuwe woningen in een prachtige stijl uit de jaren twintig en dertig van de vori ge eeuw komen ruim rondom het park en het water van de Jazzboog te liggen. Woonpark Mortiere in Middelburg gaat een nieuwe fase in op een van de mooiste plekjes van de wijk. MIDDELBURG - De Jazzboog in Woonpark Mortiere wordt weids opgezet. Ruime kavels rondom het park en het water bieden ruimte voor een grote tuin en royale woningen met een luxueuze uitstraling in een typische jaren twintig en dertig stijl waarbij het ken merkende rijkversierde met selwerk direct in het oog springt. De prijsrange en het Bijna 40 procent van de nieu we eigenaren van een koop huis denkt niet alle sleutels te hebben ontvangen bij de overdracht van de woning. Bewoners met een huurhuis scoren 10 procent lager. type van woningen die in de Jazzboog komen varieert vol doende om op diverse soorten van levensstijl en budget aan te sluiten. Het grandioze uit zicht, rustig wonen in een groene omgeving en de com positie van een op elkaar aan sluitende bouwstijl hebben ze gemeen. maakt, zouden 2 op de 3 ver- huizenden nieuwe sloten la ten plaatsen. Waar gemiddeld 34,5 procent van de respon denten denkt niet alle sleutels te hebben gekregen, ligt dat wantrouwen in Drenthe (47,1 procent) en Limburg (41,2 pro cent) een stuk hoger. In Fries land (19,1 procent), Overijssel (25 procent) en Zeeland (24,8 procent) is men beter van ver trouwen. Onder de 30 jaar heeft men ook meer vertrou wen in een volledige sleute loverdracht (29,6 procent). Hoe ouder men wordt, hoe groter het wantrouwen. Vijftigplus sers denken in 2 op de 5 (41,3 procent) gevallen niet alle sleutels gekregen te hebben. Opvallend is dat respondenten met een hoger inkomen veel vaker (59 procent) een sleutel geven aan hun (schoon)ou- ders, dan mensen met een la ger inkomen (18 procent). Die schrevenen zullen als eerste benaderd worden wanneer de woningen te koop worden aangeboden en kunnen zich dan voor een bouwnummer inschrijven". "Het aanbod is heel divers. Er komen ruime vrijstaande villa’s, riante bun galows, grote twee-onder- een-kappers, rijwoningen en geschakelde woningen. Dit wordt een luxe gedeelte op een van de mooiere plekjes van Mortiere. We gaan daar mee verder op het niveau van voor de crisis", vertelt project ontwikkelaar Stefan den Dek ker van AM Zeeland. Samen met Heijmans ontwikkelt AM de fases in Woonpark Mortie re. Instapprijzen variëren van af 245.000 v.o.n. voor de rij woningen Ritornello tot boven de vijf ton voor de vrijstaande woningen Grandioso op de grootste kavels. Woningen met het volledige woonpro- gramma op de begane grond, of levensloopwoningen, zijn binnen het programma be schikbaar. Park De start van de bouwwerk zaamheden is afhankelijk van de verkoop, maar Den Dekker verwacht tenminste het laat ste kwartaal van dit jaar te be- laatste groep geeft op zijn beurt weer veelvuldiger (64,9 procent) een sleutel aan de lo ten bezig bent, controleer dan tevens je deurbeslag en het slot zelf.” In het onderzoek is daarom ook gevraagd of men na een mogelijke verhuizing het plan zou opvatten om di rect of op korte termijn een ander slot te plaatsen. Maar liefst 55 procent geeft aan dat te doen. Als men eerder een inbraak(poging) heeft meege- in sg ar 3, ït e n it s it i- 1, ;t 1. 27 WOENSDAG 10 JANUARI 2018 100% Wonen kind(eren) ten opzichte van mensen met een hoger inko men (29,7 procent). Voorverkoop De voorverkoop, van de eerste woningen in de Jazzboog be gint eind februari, begin maart. Belangstellenden kun nen zich op de site www.mor- tiere.nl inschrijven. Alle infor matie rondom de Jazzboog komt hier het eerst vrij. Ook kunnen ingeschrevenen hier brochures van het wonin gaanbod downloaden zodra die beschikbaar zijn. Inge- In de geschakelde woningen Comodo en Legato is het volledige woonprogramma op de begane grond voorzien. De stichting Nationale Inbraakpreventie Weken is een publiek private samenwerking met als doel woningbezitters meer bewust te maken van goede inbraakpreventie. ginnen. "Omwonenden heb ben nu zelf van de “rotonde" een speelplek gemaakt, die raken ze niet kwijt. Samen met de omwonenden en de gemeente wordt aan een nieuwe indeling gewerkt. Zo dra de bouw klaar is maken we het park af”, beloofd Den Dekker. De eerste 29 wonin gen die in de verkoop komen zullen het mooiste uitzicht hebben, in de toekomst zal de Jazzboog 115 woningen tellen. "Vorig jaar zijn er meer dan 100 woningen in Woonpark Mortiere gerealiseerd, we ver wachten dat het dit jaar weer rond dat aantal zal liggen”. Driekwart van de ouderen vanaf 70 jaar heeft nog geen maatregelen geno men om zo lang mogelijk zelfstandig thuis te kunnen blijven wonen. Zij gaan er pas over nadenken, wan neer ze door hun gezond heid worden gedwongen en komen dus pas in actie als het te laat is. Dit blijkt uit onderzoek* van stich ting Zilver Wonen (ZW) on der meer dan 5000 oude ren met een gemiddelde leeftijd van ruim 72 jaar. Voorzitter Coen Staal: "Op basis hiervan kunnen we over vijf tot acht jaar enor me problemen verwach ten. Er is namelijk een groot tekort aan senioren woningen, ongeveer 60.000, en het merendeel van de senioren woont in een niet-aangepaste wo ning." Waar stichting ZW zich zorgen over maakt, is het aantal ouderen dat nog niets heeft ondernomen om langer zelfstandig thuis te kunnen blijven wonen. "Het gaat hier om maar liefst 76% van de ouderen uit het onderzoek. De meesten, namelijk 63%, hebben zelfs nog geen in formatie ingewonnen. Ruim 85% van deze groep vindt het te vroeg om hier over na te denken, 12% van de ouderen weet niet hoe dit aan te pakken en welke keuzes te maken. Hier is duidelijk nog veel werk te verzetten." Om lang com fortabel en zelfstandig thuis te blijven wonen, is het belangrijk dat ouderen nu al nadenken over verbe teringen en aanpassingen in en om het huis. "Of over verbouwen of verhuizen," zegt Staal. "Als stichting willen wij het bewustzijn van ouderen stimuleren door onderzoek te doen naar hun huidige en toe komstige woonsituatie en -wensen.” Uit het onder zoek blijkt verder dat 64% van de alleenstaanden niet in een toekomstbestendige woning woont. Voor sa menwonenden is dat 55%. “Deze laatste groep heeft het dus beter voor elkaar, terwijl alleenstaande ou deren toch al kwetsbaarder zijn. 31% van de ouderen wil graag verhuizen naar een gelijkvloerse of aange paste woning die geschikt is voor de toekomst. Het liefst met winkels en open baar vervoer op loopaf stand." Naast onderzoek om ouderen te laten na denken over aanpassingen aan het huis, beheert stich ting Zilver Wonen (ZW) ook het digitale platform www. zilverwonen.nl De stichting is in april 2015 opgericht om ouderen bewust te ma ken van hun (woon)situatie en van de noodzaak om vooruit te kijken. geven 8 van de 9 hoofdbewo ners 2 sleutels aan derden. Denk daarbij aan kinderen (46 procent), buren (37 procent) en (schoon)ouders (41 procent). “Bij een verhuizing komen niet altijd alle sleutels retour", aldus Coen Staal, voorzitter MIDDELBURG Hoewel de van de Nationale Inbraakpre- meerderheid van de nieuwe ventie Weken. "Volgens ons is bewoners van een koop- of bij koophuizen een voorlich- huurhuis er dus voldoende op tende rol voor de aankoop- vertrouwt alle sleutels van de makelaar weggelegd. Hij zou vorige eigenaar of huisbaas te hier op moeten wijzen door hebben ontvangen, is gemid- niéuwe cilinders aan te beve- deld een derde heel wat wan- len. Als je dan toch met je sb trouwender. Er zijn duidelijke provinciale verschillen. Ook leeftijd speelt een rol: hoe ou der, hoe wantrouwiger men sen aankijken tegen een volle dige sleuteloverdracht. Op de vraag of men zelf nog sleutels van vorige woningen heeft, is dat bij 1 op de 5 personen het geval. Het gaat dan om ge middeld 3 sleutels. Gemiddeld Een grandioos uitzicht op park en water, ongestoord wonen en een Jaren twintig en dertig stijl op ruime kavels maken van de Jazzboog een fantastisch mooi stukje Middelburg. 1 12

Bevelander | 2018 | | pagina 27