Ga voor uit jezelf! I Het Goese Lyceum en haal het beste u h ff Ontdek de opleiding en het beroep die het beste bij jou passen Een opleiding volgen bij Scalda is de perfecte vooropleiding voor een droombaan. Iedere richting heeft een eigen aanpak, sfeer en cul tuur die aansluit bij de beroepspraktijk. Het Goese Lyceum Het Goese Lyceum OX>° ojo o O®°O 1 ostrea lyceum J Het Ostrea Lyceum: kleinschalig en vertrouwd! [Technasium] rf3 a» Opendag Voorlichtingsavond Donderdag 1 maart 2018 Technasium Voorlichtingsavond Kijkdagen Informatiedagen De perfecte vooropleiding voor een droombaan L - Tweetalig vwo (Verrijkt en/of Versneld) Oranjeweg Bergweg c 1 I www.goeselyceum.nl 1 Ontdek je talenten op Het Goese Lyceum locatie Bergweg vmbo basis- en kader beroepsgerichte leerweg en de gemengde leerweg Het Goese Lyceum locatie Oranjeweg mavo, havo, vwo, tweetalig vwo (Engels), Kunst Cultuur, Technasium en Gymnasium Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Scalda Nieuw op locatie Bergweg: Groen onderwijs! Vooraf aan melden via de website www.goeselyceum.nl Zaterdag 20 januari 2018 van 09.00 tot 12.00 uur Zaterdag 27 januari 2018 van 10.00-12.30 uur aanvang 19.30 uur Open dagen Scalda opent op vrijdag 2 en zaterdag 3 februa ri de deuren van de locaties in Terneuzen, Mid delburg, Goes en Vlissingen. Er zijn demo's, workshops en voorlichtingen van docenten én studenten. Het is mogelijk om je direct in te schrijven voor een opleiding. Oud-student Nancy en huidige student Terence hebben die ‘ontdekking’ al gedaan. Enthousiast vertelt Nancy Kloosterman over haar opleiding Allround Kapper. "Deze opleiding is heel prak tijkgericht. De begeleiding is uitstekend en do centen staan altijd voor je klaar als je hulp no dig hebt.” Wie wil dat nou niet?! Ook Terence Willeboordse is opgewekt over zijn opleiding. Hij leert voor Stuurman Werk tuigkundige kleine schepen bij het Maritiem en Logistiek College De Ruyter van Scalda. "Ik wist altijd zeker: een 9 tot 5 baan is niets voor mij. Ik hou van reizen en vind het geen probleem om mijn handen uit de mouwen te steken. Als ik ga varen kom misschien op plekken waar ik an- Informatieavonden Naast de open dagen houdt Scalda op maan dag 19 maart en donderdag 31 mei informatie- Naast de informatieavonden, kunnen leerlingen van groep 8 en hun ouders dit jaar kennismaken met het Ostrea Lyceum bij de Brein Brekers Club, voor alle leerlingen die nu al kennis willen maken met lessen op de middelbare school. Ook kun je je op een gewone schooldag rond laten leiden. Meer informatie hierover is te vinden op de website van het Ostrea Lyceum: www.ostrealyceum.nl. Volwassenenopleidingen De open dag van Scalda College voor Vavo, waar de volwassenenopleidingen mavo, havo en vwo gegeven worden, is op dinsdag 3 juli 2018 op de locaties Ravensteijnweg in Middel burg en Vlietstraat in Terneuzen. T: 0115-641600 E: info@scalda.nl W: www.scalda.nl Woensdag 31 januari 2018 van 19.30 tot 21.30 uur Voor ouders/verzorgers en leerlingen groep 8 en zij-instromers Donderdag 25 januari 2018 van 19.00uur-21.30uur Donderdag 17 mei 2018 aanvang: 19.30 uur Voor ouders/verzorgers en leerlingen uit groep 8 Woensdag 10,24 januari 28 februari 2018 Inloop vanaf 13.45 uur, aanvang 14.00 uur Vrijdag 19 januari 2018 van 19.15 tot 22.15 uur ir I, k r e B 5 SCHOLINGKOC' PONTES decs nooit zou komen. Wie wil dat nou niet?!" I CuituurProfielSchool Gymnas^ffl^ Leerlingen die geïnteresseerd zijn in economie of ondernemen, maken op de mavo en de havo kennis met de business school. Wil een leerling meer met talen doen, dan kunnen ze zich verdiepen in Engels en daarmee internationaal erkende diploma's halen op alle afdelingen. Op het vwo kun je zelfs kiezen voor extra Engels in de topklas en deelnemen aan Cambridge-examens. Op de basis- en kaderberoepsgerichte leerweg krijgen de leerlingen het profiel Dienstverlening en Producten. Daarbij maken zij kennis met heel veel beroepen en opleidingen, waardoor je bij het behalen van je diploma goed weet waar je wel of niet goed in bent. avonden. Deze zijn wat kleinschaliger van op zet, maar lenen zich perfect voor het dieper ingaan op persoonlijke vragen. De tijden en locaties van alle open dagen en informatie avonden zijn te vinden op scalda.nl/openda- gen. Deze avond is voor leerlingen uit klas 2 die in klas 3 op onze school één van de Beroepsgerichte opleidingen willen gaan volgen Woensdag 7 februari 2018 van 19.30tot21.30uur Woensdag 14 februari 2018 van 19.30tot21.30uur Op het Ostrea Lyceum wordt onderwijs aangeboden op alle niveaus, van vmbo basisberoepsgerichte leerweg tot en met gymnasium. De school telt 2100 leerlingen, maar voelt toch klein schalig en vertrouwd door de indeling van verschillende afdelingen. Leerlingen van de vmbo basis- en kaderberoepsgerichte leerweg zijn vanaf schooljaar 2018-2019 gehuisvest aan de Bergweg. De havo- en vwo- afdeling zitten samen aan de Fruitlaan en de mavo heeft een eigen gebouw aan de 's-Heer Elsdorpweg. Door de school op te delen in kleine gebouwen en afdelingen waar leerlingen les krijgen van hun eigen docententeam, voelen de leerlingen zich snel thuis en worden ze gekend en herkend door hun docenten, mentoren en het onderwijsonder steunend personeel. Iedere afdeling kent bovendien zijn eigen herkenbare lesstructuur, waardoor voor leerlingen duidelijk is wat er van hen verwacht wordt. Afdelingsleider Coen Raas: "Op de mavo hebben we 450 leerlingen. Doordat leerlingen in verschillende leerjaren les krijgen van dezelfde docenten, weten we goed waar ze wel en niet goed in zijn en kunnen we daar ons onderwijs op afstemmen. Ook ouders leren door onze indeling het docenten team van hun kind snel kennen." Naast de populaire sportklassen waarin leerlingen per week twee uur extra sporten samen met leerlingen uit andere klassen, is er ook ruimte voor talent op het gebied van kunst en cultuur. Alle leerlingen in klas 1 doen mee aan de Brugklasshowen daarnaast kan iedereen auditie doen voor het Ostrea Stage Event. Leerlingen kunnen zich aansluiten bij de toneelgroep of hun talent laten zien op het gebied van dans, muziek of springen. Op het vwo kunnen leerlingen daarnaast ook nog eens kiezen voor de module top-ARTS. Op welk niveau de leerling ook zit, er is voor iedere leerling ook iets te kiezen. CHRISTELIJKE SCHOLENGEMEENSCHAP

Bevelander | 2018 | | pagina 19