Onderwijs dat aansluit bij jouw talenten a Leren mèt elkaar en van elkaar op 't Goese Lyceum ilda.nl 18 WOENSDAG 10 JANUARI 2018 c Het Goese Lyceum i De school zet zich actief in om talenten en interesses van de leerlingen te ontwikkelen. Oranjeweg 90 4461 LR Goes E: info.oranjeweg@goeselyceum.nl T: 0113 216971 Bergweg 14 4461 NB Goes E: info.bergweg@goeselyceum.nl T: 0113-212930 Talenten en interesses Daarnaast zet de school zich actief in om talen ten en interesses van de leerlingen te ontwik kelen. Kinderen met creatieve talenten kunnen kiezen voor Kunst en Cultuurklassen, leerlingen die graag bezig zijn met onderzoeken en ont werpen voelen zich waarschijnlijk als een vis in het water in een technasiurnklas en voor de vwo leerlingen is er de mogelijkheid om twee talig onderwijs te kiezen. In het programma Verrijkt en Versneld komt Het Goese Lyceum Sfeer en veiligheid Wanneer je de overstap maakt naar een nieu we school, draait het niet alleen om het niveau, ook de sfeer is een belangrijke factor. Kinderen moeten zich veilig voelen op school. In enquê tes die deze school houdt onder de leerlingen wordt dit gevoel van veiligheid en het gekend worden bevestigd. Gaat uw kind straks naar het vmbo, mavo, havo of vwo? Of twijfelt u nog welk niveau echt bij uw kind past? Het Goese Lyceum werkt in de brugklas met dakpanklassen. Dat betekent dat vmbo basis, kader en gemengd, mavo en havo óf havo en vwo in het eerste jaar gecombineerd kunnen worden, zodat er pas aan het eind van de brugklas wordt bepaald op welk niveau de opleiding wordt voortgezet. Op die manier weet u zeker dat uw kind echt terecht komt op het niveau dat bij hem of haar past. Het Goese Lyceum is onderdeel van scholengroep Pontes met de afdelingen vmbo basis kader, gemengd, mavo, havo, vwo en gymnasium en heeft een locatie in Zierikzee en twee locaties in Goes. Beroepsonderwijs Werkt uw zoon of dochter het liefst met zijn of haar handen? De locatie aan de Bergweg in Goes biedt maar liefst zeven verschillende pro fielen, sinds kort aangevuld met het groene profiel van Edudelta. De praktijklessen aan de Bergweg zijn ook echt gericht op praktijk. De houtgeur zit in het lokaal en er wordt gesleu- tegemoet aan de behoefte van leerlingen die wat meer uitdaging nodig hebben. En soms is er juist extra ondersteuning nodig. Persoonlijke begeleiding, maatwerk of een klein steuntje in de rug. Zorg en aandacht is er voor iedereen. Leren van elkaar Leerlingen leren niet alleen mèt elkaar maar ook van elkaar. Dat gebeurt in de lessen en bij de dagelijkse schoolactiviteiten, maar ook in de projecten, buitenschoolse activiteiten en de maatschappelijke stage. Docenten koppelen de theorie aan de praktijk. Als je nieuwe kennis toepast, leer je makkelijker en sneller. teld aan echte auto’s. Wanneer in het derdejaar de tijd is aangebroken om een profiel te kiezen, kunnen de kinderen kiezen voor één specifiek profiel, maar ook voor een mix tussen techni sche en dienstverlenende profielen. De overgang van groep 8 naar het voortgezet onderwijs is een flinke stap en voor het zover is, moet er een belangrijke beslissing geno men worden. Naar welke school gaat uw kind? Wat zijn de talenten van uw zoon of dochter en wat heeft hij of zij straks nodig? Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Goes Lyceum

Bevelander | 2018 | | pagina 18