1 Bindingsavond bij brandweer Goes Mobiel parkeren Goes klantvriendelijker Festijn met Bouwstenen in Goes <9 Diamanten huwelijk I Oogcafé start Thema’s bij ook in Goes het archief Stadsverhalen Bevolking Goes groeit <P b ft EP» Z I 13 WOENSDAG 10 JANUARI 2018 Goes in de buurt 44-ZDD-S gemeentearchief Geen stress of onaangename verrassingen bij digitaal parkeren in Goes. FOTO: Leon Janssens Game Hall. Daarin staan WH's, nitendo's en veel meer! Ook zijn er minecraft demonstra ties. Kortom een extra reden om langs te komen. Ook ex poseren of verkopen? We zoe ken voor het evenement nog verzamelaars en bouwers die hun bouwwerken ten toon willen stellen. Bouwstenen bedraagt samen 11 euro vanaf 12 jaar en 5 euro voor kinderen van 3 tot en met 11 jaar. Storytrail stadswandeling is een historische rondleiding en vertelvoorstelling in één. Ver teller Johannes brengt een mix van vrolijke, spannende en soms bloedstollende sagen en legenden. De oude bin nenst van Goes vormt het de cor waarin een wereld van een jaar tijd gestegen met 404 inwoners. Het ging van gevel van het huis ‘De Drie Koningen' aan de Konings traat (hoek Bierkade). GOES - Op woensdagavond 10 januari is de jaarlijkse Bin dingsavond voor de leden van de blusploegen en van de duikploeg binnen de gemeen te Goes. Deze avond wordt ge houden op de brandweerka- Voortaan is er meer keuze bij mobiel parkeren in Goes. Met ingang van deze week kan in Goes voor het parke ren op straat gebruik ge maakt worden van elke in Nederland actieve provider voor mobiel parkeren. Tot voor kort waren er in Goes zes providers actief, vanaf nu zijn dit er zeventien, waarbij ook enkele providers die in België actief zijn. Kijk op onze website www.debouwsteen.eu of like onze facebookpagina voor meer informatie keren en die locatie verlaat, op dezelfde manier afmelden. Wanneer dat niet lukt kan men altijd afmelden via een van de andere manieren (bel len, sms-en, via website of app). Voor controle scannen parkeercontroleurs met hun handterminal de kenteken plaat: Zo kunnen zij zien of de auto is aangemeld voor die locatie. Zo niet, dan schrijft de parkeercontroleur een boete (naheffingsaanslag) uit. Ach teraf, kan maandelijks, rekent de aanbieder alle parkeerkos- ten af via automatische incas so, of verrekening met een elektronische portemonnee. www.goes.nl/belparkeren deelte door Operationeel Ma nager De Bevelanden van start gaat. Om 20.00 houdt de burgemeester een toespraak, waarna vanaf 20.15 uur onder scheidingen uitgereikt wor den. dat zijn dit jaar onder andere een afscheidsoorkon- de, vrijwilligersmedailles en twee koninklijke onderschei dingen. Vanaf 20.45 uur is er een in formeel samenzijn dat tot ui terlijk 24.00 uur duurt. een kopje koffie of thee wordt aangeboden door Vi sio Goes. evenement nieuwe en ge bruikte LEGO® kopen. Dus Storytrail stadswandeling. De bent u op zoek naar dat unie ke steentje of set kom dan ze ker. Uiteraard is er ook nieuwe LEGO® tegen zeer gunstige prijzen kopen. Het Festijn is zowel op zaterdag 24 februari als zondag 25 februari geo pend van 10.00 tot 18.00 uur. De entreeprijs voor de model- bouwbeurs en het Festijn met liefde, list, bedrog en helden moed voor u open gaat. Beleef de stadsgeschiedenis door de ogen van deftige graven, vrij moedige viswijven, slinkse boeven en onverschrokken zeevaarders. Ga mee en geniet van een heerlijk vertelavon- tuur voor jong en oud! Reser veren via www.storytrail.nl Voor meer informatie over Oog café Goes Koninklijke Visio Goes, Hellen den Hoedt of Janneke Bijzet, 088 585 98 00 of hellendenhoedt@ visio.org of jannekebijzet(a> visio.org GOES Ook in Goes start een Oogcafé en wel op 11 ja nuari 2018. Voor de Oogver- eniging Noord-Brabant en Zeeland betekent dit dat hiermee het aantal oog ca fés in de regio op 8 komt. Dit oog café in Goes is een gezamenlijk project van Ko ninklijke Visio en de Oog- vereniging. Het Oog café wordt een ontmoetings plaats voor alle inwoners met een oogaandoening van Zeeland. Het doel is om elkaar te ontmoeten, erva ringen uit te wisselen en elkaar tot steun ‘te zijn. Van tijd tot tijd worden gast- foto de drie koningen op de sprekers uitgenodigd die bepaalde thema’s kunnen belichten die betrekking hebben op de visuele be perking. Ook niet leden zijn www.goes.nl/ van harte welkom. De ope ning van de eerste bijeen komst van Oogcafé Goes is op donderdag 11 januari 2018 van 13.30 uur tot 16 uur, in het gebouw van Konink- GOES - De gemeente Goes wil met deze extra service het be talen voor parkeren klant vriendelijker maken. Parkeer ders betalen de werkelijke parkeertijd achteraf, het is niet nodig om vooraf in te schatten hoe lang geparkeerd zal wor den. Mobiel parkeren kan door te bellen, te sms’en of een parkeertransactie via een app op een mobiel apparaat. Groot voordeel is betaling ach teraf, nooit te laat terug bij de auto dus geen parkeerbon. Om mobiel te parkeren, dient men zich eenmalig te registre ren bij één van de volgende aanbieders: ANWB parkeren, Ease2pay, EasyPark, GoSparc, MKB Brandstof, Multi Tank card, My Order, ParkD, Park-li ne, Parkmobile, Parksen, Q-park, SMS Parking, Stads- parkeren, Sunhill, Ulu en Yel lowbrick. Registratie vindt plaats via de websites of in de app van deze bedrijven. Tij dens het registreren bij de aanbieder wordt naar het kenteken en eventueel het GOES De Nederlandse LEGO® club Vereniging De Bouw steen houdt op 24 en 25 febru ari in de Zeelandhallen te Goes een Festijn met Bouw stenen. Het festijn is onder deel van de bekende Model- bouwbeurs. Er worden diverse activiteiten voor de kinderen georganiseerd. Er is een gi gantische LEGO® bouwhoek en bouwwedstrijden met mooie prijzen. Ook is er een speurtocht met mooie prijzen. Er is een diversiteit aan LEGO bouwwerken te zien. Van Nexo Nights, Lego Friends tot grote treinbanen en knikker- baan. Interactief en LEGO games? LEGOworlds verzorgt dit jaar een speciale LEGO GOES De Europese com-, missie heeft 2018 uitgeroe pen tot het Europees Jaar van het Cultureel Erfgoed onder het motto ‘Where the past meets the future’. Elke maand heeft een eigen the ma. Het Gemeentearchief van Goes sluit hier samen met de regioarcheoloog bij aan. Elke maand is er op de website van het Gemeente archief en op die van het OAS iets te zien dat te ma ken heeft met het thema. In januari belichten we de viering van de Drie Konin gen, vroeger en nu. Op de zerne aan Oranjeweg 100 te Goes. Het programma op deze avond start om 19:00 uur met de inloop. Vanaf 19.30 uur is er een welkomstwoord, waarna om 19.45 uur het officiële ge- mobiele nummer gevraagd. Direct of binnen enkele dagen na registratie wordt een be vestiging ontvangen. De maandelijkse abonnements kosten variëren per aanbieder van 0,00 tot 7,00; dit is ex clusief de verschuldigde par keerbelasting. Belangrijk is dat voor het mobiel parkeren geen parkeerkaartje nodig is achter de voorruit. Dit vervalt bij mobiel parkeren en het kenteken van de auto geldt als identificatie. De auto wordt geparkeerd op een parkeer plek waar betaald parkeren van kracht is en de automobi list zoekt vervolgens het mo biele zonenummer. Dit zone- Theatergezelschap Stadsavonturen komt in 2018 weer naar Zeeland met de Meedoen? Wil je meedoen? Je ontvangt een leuke goodie bag en be leef en geniet van leuke tijd met andere bouwers. Stuur een mailtje naar evenemen- ten@debouwsteen.eu. Op zoek naar missende onder deeltje of uniek doos/model van vroeger? Je kan tijdens het nummer vindt men in de app op basis van uw gps-locatie, of op het bord dat boven de parkeerautomaat is bevestigd. Dit zonenummer is gekoppeld aan de locatie en het daar gel dende parkeertarief. Met een telefoontoestel waarvan het telefoonnummer bekend is bij de provider belt of sms't de bestuurder vervolgens om zichzelf aan te melden. Aan melden door het zonenum mer in te toetsen. Dit kan ui teraard ook via de app van de aanbieder van mobiel parke ren. Na het bevestigen van het zonenummer staat men als parkeerder geregistreerd. Wanneer men stopt met par- Op 29 december 2017 telde Goes 37.678 inwoners, dit komt neer op een groei van 404 inwoners. De toename is toe te schrijven aan een vestigingsoverschot. Er kwamen 2254 personen in Goes wonen, 1809 personen Het echtpaar Karaca-Kurucu was op maandag 1 januari 60 jaar getrouwd. Vanuit hun woonplaats Erzurun in Turkije kwamen ze naar Nederland (1971). Ze kregen twee zonen en twee dochters en dertien kleinkinderen. Sinds 1990 woont de familie in Goes waar burgemeester Herman Klitsie het diamanten bruidspaar kwam feliciteren. lijke Visio aan Stationspark 2 GOES Het inwoneraantal in Goes. Het is de bedoeling van de gemeente Goes is in dat het oog café maande lijks plaatsvindt, dat wordt waarschijnlijk op de tweede 37.274 naar 37.678 inwoners, donderdag in de maand. De bijeenkomsten zullen laag drempelig zijn en een onge dwongen karakter hebben. Bezoekers kunnen gewoon aanschuiven aan tafel bij de andere deelnemers en de gastheren/dames. Er zijn geen kosten aan verbonden, vertrokken uit de gemeente. Er waren in 2017 328 ge boorten en 369 personen zijn overleden. Het gaat om voorlopige cijfers. De defini tieve cijfers, die doorgaans slechts kleine veranderin gen laten zien, zijn eind ja nuari 2018 bekend. In 2007 telde Goes nog 36.593 inwoners,vijf jaar la ter, in 2012, waren dat er 37.010, waarna er eind 2017 37.678 inwoners waren.

Bevelander | 2018 | | pagina 13