Rabobank kerstdiner is avondje uit II Kerst met Excelsior II I 1' Van cavia tot sierduif in Kapelle Duurzaam op school Kater Kijani is het beu en slaakt noodkreet Mindfulness tegen stress TF ■Mi q BI De inschrijving was in no time vol BOEKEN ER HEERST EEN GEZELLIGE KERST SFEER IN HET RESTAURANT EP dB V r -X' 5 WOENSDAG 13 DECEMBER 2017 van Boekje Leon Janssens Het Rabobank kerstdiner, een steuntje in de rug voor mensen die een leuk avondje uit verdienen, krijgt na het succes van vorig jaar een vervolg op 15 december. Het is een initiatief van de medewerkers van Rabobank Oosterschelde die voor de gasten een smaakvol driegangenmenu serveren. Het kerstdi ner wordt gehouden in het bedrijfsrestaurant van het kan toor in Goes. Vrijwilligers Rabobank Oosterschelde vindt het bijzonder dat zij op deze manier een mooie avond kan bieden aan mensen voor wie de kersttijd niet vanzelfspre- KAPELLE - Zo zijn er bij de ko nijnen de grote Vlaamse reu zen van acht kilo maar ook de kleine kleurdwergen van een kilo en alles daartussen. Bij de hoenders zijn bijvoorbeeld de grote Brahma’s, maar ook het kleinste kippenrasje, de Sera- kend gezellig is: inwoners van de regio die een steuntje in de rug verdienen of eenzaam zijn met de feestdagen. Met een avond vol kerstsfeer voor hun gasten te verzorgen willen de 25 vrijwilligers, medewerkers van Rabobank Oosterschelde iets terug doen voor degenen in de maatschappij die er he laas soms buiten vallen. Zeker tijdens de kersttijd is het be langrijk dat niemand vergeten wordt. Janine werkt zelf ook mee als vrijwilliger; “Wij hebben er weer veel zin in om er een ge zellige avond van te maken. Het is bijzonder voor iedereen, leuk om te doen, heel mooi. Het is leuk om te organiseren, het is een dankbaar werk. We zorgen dat heel het restaurant enkele andere topensembles. Brassband Excelsior is vereerd dat Bernd zijn medewerking verleend aan hun kerstcon cert. Het programma bestaat enerzijds uit traditionele be kende kerstmuziek maar ook uit enkele verfrissende nieu we werken die goed passen bij de sfeer van het kerstfeest. Bernd zal zijn Tuba laten “zin gen" in enkele delen uit tuba concerten maar daarnaast zal hij samen met de brassband enkele traditionele kerstwerk- jes ten gehore brengen. Het concert start om 16.00 uur en de toegang is gratis. in Kerstsfeer is met kerst boom, kerstlichtjes, kaarsjes en mét Patricia Foort die met haar mooie kerstrepertoire de sfeer extra verhoogt.” Na af loop is er nog een presentje voor de gasten. Het initiatief voor het kerstdiner werd aangedragen door het Marktteam van Rabobank Oosterschelde. Jos van Esbroeck, directeur particulieren en private banking Rabobank Oosterschelde zal 15 december een woordje tot de gasten richten: "Als onze medewerkers initiatieven hebben zoals dit dan ondersteunt de Rabobank dat graag. Het is een prachtig initiatief en wij hopen dat dit jaar ook weer te horen van onze gasten." GOES - Deze stoere kater Kija ni is het zo verschrikkelijk beu in het asiel dat hij dat luid keels laat merken. Hij zit hele maal alleen in een kattenka- mer en daar verveelt hij zich te pletter. Hij wil naar buiten, muizen vangen als het moet, maar komt ook graag binnen even gedag zeggen en uitrus ten. Kat met karakter, een keer aaien is goed, twee keer gaat ook nog wel maar dan is het wel genoeg. Niet bij kleine kinderen en andere katten. Dierenasiel De Bevelanden. Alle Noord-Bevelandse schoolkinderen uit de groepen 1 en 2 ontvingen die dag van de wethouder een boekje. Hij maakte een rondje langs het Stelleplankier in Colijnsplaat, De Vliete in Wissenkerke, Zuidvliet in Kortgene en de Kamperschouw op Kamper land. In aanvulling op de bestaande GOES De organisatie is in handen van Janine Schone- man, Priscilla Janse en stagiai re Ellenna Welleman. "Het kerstdiner wordt voor het tweede jaar gehouden en het wordt nog groter dan vorig jaar want er komen 160 gasten vrijdag naar het diner bij de bank. De leden van de Rabo bank nemen ieder één gast mee naar het kerstdiner. Dat was vorig jaar al een groot succes met tachtig personen. Toen we dit jaar de inschrij ving openstelden was deze in no time vol", zegt Janine Scho- neman, "Dat is ook het maxi mum wat wij kunnen ontvan gen. De avond wordt geheel verzorgd door Rabobank en ingevuld door onze medewer kers.” GOES - Op 9 februari ver schijnt een speciale editie van één van de mooiste kinder boeken ooit: Ronja de Rovers dochter van Astrid Lindgren. Dit boek gaat slechts 2 euro kosten. Meer info: Manda Heddema via info@koperen- tuin.nl. WISSENKERKE - Donderdag 7 december bezocht wethouder Van der Maas alle Noord-Be velandse basisscholen. Dat deed hij om aan de kinderen boekjes uit te delen in het ka der van duurzaamheid. ma, te bewonderen. Deze klei ne hoenders, die vanwege hun geringe formaat vaak ver geleken worden met een fris- drankblikje, wegen ongeveer 340 gram. Ook zorgen de Hol landse kwaker eendjes voor een gezellig concert, tezamen met het hanengekraai en het koeren van de duiven. De die ren worden donderdag 14 de cember gekeurd door zes keurmeesters die uit zowel Nederland als België komen. Daarnaast is er de inmiddels bekende dierenknuffeltafel, met los op de tafel verschil lende kippen, konijnen, cavia's en natuurlijk niet te vergeten de Hollandse kwakers. Op 17 december om 16.00 uur verzorgt brassband Excelsior Kloetinge haar jaarlijkse kerstconcert in de Geerteskerk in Kloetinge. Zoals inmiddels traditie is bij de brassband zal er ook dit jaar weer een solist optreden, namelijk Bernd Van Echelpoel op bastuba. De tentoonstelling is voor het publiek gratis toegankelijk en geopend op vrijdag 15 decem ber half negen tot half negen en zaterdag 16 december van negen tot vier uur. Het adres is Dijkwelseweg 38/A in Kapelle. Het tentoonstellingsverbod voor risico gevogelte is opge heven, waardoor we nu weer een volledige show hopen te kunnen voeren. KPS-Zeelan- dia is een vereniging van ko nijnen, kippen, cavia, sier- en watervogels en sierduiven liefhebbers. Het doel van de vereniging is het in stand hou den van alle rassen konijnen, cavia's, pluimvee, sierduiven, en de sier- en Watervogels. GAPINGE - Meditatie Zeel and in Gapinge start in ja nuari met een Mindfulness training. Deze training leert mensen bewust in het hier en nu te leven in plaats van voortdurend te piekeren over het verleden of zich zorgen te maken over de toekomst. Mindfulness biedt de innerlijke rust en stabiliteit om stress te kun nen weerstaan. De training is acht keer om de week en start op maan dagavond 15 januari 2018. Meer info: www.medita- tiezeeland.nl. Het Rabobank kerstdiner iseen steuntje in de rug voor mensen die een leuk avondje uit verdienen. Op de foto een deel van de vrijwilligers Rabobank Oosterschelde die aanstaand weekend het kerstdiner verzorgen. FOTO: LEON JANSSENS reeks van Ye 8< Bo is in op dracht van de Provincie Zeel and in samenwerking met de Zeeuwse gemeenten het kin derboek 'Ye&Bo barsten van de energie!' gemaakt. Het boek heeft een educatieve waarde en de kinderen wor den uitgedaagd om in hun ei gen omgeving op zoek te gaan naar energie. Zo wordt op speelse wijze de bewustwor ding rondom energie, ener giebesparing en duurzame energie vergroot. Iets wat ge meente Noord-Beveland enorm belangrijk vindt. Het boek is geschreven door Gerdien Janse van de Ye Bo Club. heen de Filharmonie". Bernd is als professor en leraar verbonden aan het Koninklijk Conservatorium en de Muzie kacademie van het Gemeen schapsonderwijs en dé Kunst- humaniora, beide te Antwerpen. Als kamermusicus is Bernd verbonden aan het Ottone Brass Quintet en Ben ny Wiame’s New Brass Directi ons en werkt hij freelance met De kleindierenvereniging KPS-Zeeland houdt op 14, 15 en 16 december een kleindie renshow waar zo'n 600 die ren geshowd worden. Vele rassen van konijnen, cavia's, hoenders, dwerghoenders, watervogels, siervogels en sierduiven van klein tot groot zijn er te zien aan de Dijkwel seweg in Kapelle. KLOETINGE - Bernd Van Echelpoel is een oud student van dirigent Bart Van Neyg- hem en inmiddels een van de meest vooraanstaande tuba- isten van België en Europa. Hij behaalde inmiddels meerdere prijzen tijdens diverse gereno- meerde internationale wed strijden. Sinds 2009 is hij ver bonden aan het Antwerp Symphony Orchestra "voor-

Bevelander | 2017 | | pagina 5