Brief aan een Zeeuw I 5 Marty Kudelka zorgt voor volle bak bij Moves! ‘Geen muur, maar een stel dijken, en de oceaan door laten stromen op de grens met Mexico’ Yoga in de Kleine toren van Baarland Winterconcert van Apollo Cursus over leifruitcultuur Lekker zitten in Kromomme Klanten Wmo zijn tevreden Vogelvrienden houden beurs Spelletjes voor jong en oud TUrn talentje pakt regiotitel Veldhuisen onderscheiden Presentatie Jeugdtheater d I KEVIN VAN KALKEREN BEVELAND KORT COLUMN 15 WOENSDAG 8 FEBRUARI 2017 Beste viceadmiraal Joost de Moor, Heldhaftigheid in combinatie met water zit in ons nationale en s' GOES Met spelletjes leer je elkaar op een leuke manier kennen. En het wordt hele maal leuk als je dat doet met jong en oud samen. Ben jij tussen de 8 en 12 jaar of 55 plus? Kom dan op woensdag 15 februari tussen 14.00 en 16.00 uur naar deze gezellige ontmoetingsactiviteit in het Jeugdcentrum Goese Polder waarbij jong en oud van el kaar kunnen leren. www.vogelvriendengoes. nl centen, die beide lid zijn van de beroepsvereniging vooryo- gadocenten, en al vele jaren les geven in Zeeland. In de sfeervolle en warme ruimte van het restaurant wordt na het ochtendprogramma een uitgebreid lunchbuffet aange- 12.30 uur. De vervolgbijeen- komsten zijn niet alleen toe gankelijk voor degene die start met het opkweken van leifruit maar ook voor gevorderden, mensen die al in het bezit zijn van leifruitbomen in de tuin en die meer (praktijk) kennis willen vergaren over de juiste snoeiwijze. Deelname kost go euro, inclusief consumpties. Voor meer informatie en aan.- melding: info@fruitteeltmu- seum.nl of 0113-344904. www.fruitteeltmuseum. nl en met mij velen. Tegelijker tijd, dacht ik, geeft het ook wel aan hoeveel mensen tegen- Voor meer informatie hcvanderbrugge@live.nl hier al is of kan komen. Dan heeft een dijk doorsteken ook geen zin. boden. Daarna een middag met een afwisseling van yoga stijlen. Ria Scholtes en Heleen van der Brugge heten u van harte welkom. GOES Vorig weekend was het regiokampioenschap als ook de tweede plaatsings- wedstrijd voor doorstroming naar de regionale toestelfina- les en landelijke wedstrijden in sportcentrum De Scharen te Breda. Turnster Angélica Dani- else uit Goes komt uit in de pupillen 2 N2 categorie en traint bij Dynamo Roosendaal. Ze wist met een half punt ver schil haar nieuwe dubgenoot- je Vera voor te blijven en pakte voor een jaar de regiotitel in de categorie pupil 2 N2 en mag nu door naar de landelij ke wedstrijden. docent is de decorandus al vele jaren werkzaam op het Calvijn College, locatie Kerk- polder, in Krabbendijke. Voor leerlingen en collega’s is hij daar een geziene vertrou wenspersoon. Reserveren via: http:// tbeest.nl/category/jeugd Het liet iets langer op zich wachten dan bedoeld, maar afgelopen zondag was het dan toch zover: Marty Kudelka, de hoofdchoreograaf van Justin Timberlake gaf, toen in Goes volledig volgeboekte workshops bij Moves! van Naomi Vos. “Ik hou er van om te doen wat ik doe", zegt Marty Kudelka, Er zit veel talent in Holland. Ook in België en een gedeelte van Duitsland. Ik volg dat al een aantal jaren en het blijft constant op een goed niveau. Zelf haal ik mijn inspiratie overal vandaan, dansen gaat altijd verder. It’s a way of living." FOTO: LEON JANSSENS WAARDE - Tijdens een the- ma-avond over ‘kerk, gezin en school’ in Waarde heeft waar nemend burgemeester P.A. Zoon de ouderling en onder wijzer G. van Veldhuisen (61) ‘overvallen’ met de medede ling van zijn benoeming tot lid in de orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg zijn onderscheiding voor zijn bijzondere verdien sten ten bate van de samenle ving, in het bijzonder op het terrein van het kerkelijk leven. De heer Van Veldhuisen werd overvallen met de uitreiking van deze onderscheiding, op een avond die twee van zijn GOES Zaterdagmorgen 11 fe bruari is het vogelbeurs tus sen 10.00 en 12.00 uur in het Heerhendrikhuis, Te Werf- straat 18 te ‘s-Heer Hendriks- kinderen. Het is de gelegen heid om kooi- en volièrevogels te ruilen, te kopen en te verko pen. Ringen voor de vierde ronde 2017 kunnen besteld worden. Een ideale gelegen heid om andere vogelliefheb bers te ontmoeten en ervarin gen over vogels uit te wisselen onder het genot van koffie, thee of fris. De entree is 1 euro en er wor den leuke prijzen verloot op de entreebewijzen. Als geen ander kent u de kracht van water om blokkades van vijandige woordig bezig zijn met‘gren zen’. Zowel fysiek als figuurlijk. Het direct ironische gevolg daarvan is dat we straks lan delijk met een kleine 30 poli tieke partijen zitten om op te stemmen, en we dus de gren zen van het stembiljet moeten tennissen?’ 'Nee, mijn farnese speelt weer op. Volgende week!') oprekken - dat dan weer wel. Nou was u geen staatsman, en ik denk niet dat ‘alternative facts’ in de 17e eeuw iemand iets zei. Toch is uw nalaten schap in zekere zin jaloersma- kend. Er was één vijand, ach ter duidelijke landsgrenzen, met één vlag, omdat we ze de oorlog hadden verklaard. De vijand zag je aankomen door je verrekijker. De vijand nu zéker in het Zeeuwse bloed. Des te grappiger (en stekender) wordt geschetst als iets dat daarom de post van Frank Kuijpers deze week, waarin hij stelde tussen je staat, onheilspellend dat Trump nog een voorbeeld aan de Westerscheldetunnel kon nemen: geen muur, maar een stel dijken, en de oceaan door la ten stromen op de grens met Mexico. Kon er zelf erg om lachen, troepen tegen te houden. Met de wa tergeuzen, en later met de admiraliteit, blokkeerde u immers meerdere malen De Spanjaard tijdens de Tachtigjarige Oor log in hun opmars. Landvoogd Farnese te genhouden was geen kleinighoud! (Hoewel Farnese dan wel weer klinkt als iets watje krijgt door calciumtekort. 'Ga je mee GOES Het ZB planbureau heeft onlangs de resultaten bekend gemaakt van het klanttevredenheidsonderzoek gehouden onder Bevelandse Wmo-diënten. Het onderzoek laat een positief beeld zien voor de vijf Bevelandse ge meenten én voor de afdeling verdiensten samenbracht. Als Werk, Inkomen en Zorg (WIZ) van de Gemeenschappelijke Regeling de Bevelanden. De afdeling WIZ verzorgt namens de vijf Bevelandse gemeenten de uitvoering van Wmo-maat- werkvoorzieningen. «ML Meld je aan via www. goesnaschooltijd.nl WISSENKERKE De harmo nie, onder leiding van Cathy Kotoun, van muziekvereniging Apollo is druk aan het repete ren voor het komende concert op 18 februari in de ge renoveerde kerk, Voorstraat 20 in Wissenkerke. Tijdens het concert zullen onder andere werken als The Blues Brothers, Joropo, The first Suite in Eb en West side story gespeeld wor den. Naast de harmonie zal ook een aantal werken ge speeld worden door het klari- netensemble van Apollo. Na een inspirerende workshop gehad te hebben van Maarten Stalpers hebben de klarinet tisten gezamenlijk enkele nummers ingestudeerd die ze ook tijdens het winterconcert zullen laten horen. Aanvang van het concert is 20.00 uur en de toegang is gratis. WEMELDINGE Vrijdag 27 ja nuari is voor de Kelder in de Kromomme in Wemeldinge een bankje officieel in gebruik genomen. Het bankje is ge schonken door de Rabobank Oosterschelde. Wethouder Kleppe verzorgde de opening. In 2015 mochten medewerkers van de Rabobank projecten in dienen uit hun buurt die een bijdrage leveren aan economi sche of maatschappelijke ont wikkeling. Een medewerker heeft toen het project De Kel der ingediend en hiermee een cheque gewonnen van dui zend euro. De jongeren (be zoekers van De Kelder) wilden graag een bankje voor hun jongerencentrum. Het bankje is in 2016 geplaatst. GOES Op 10,11 en 12 februari laten leerlingen van de Jeugdtheaterschool Zeeland zien wat ze hebben geleerd en brengen voorproefjes van pro ducties waar ze aan werken. Dit weekend is in ‘t Spie- geltheater aan de J.V. Spren- gerlaan 6, Middelburg. Op vrijdagavond 10 februari wordt het weekend geopend door theatergroep Duinart (de vaste theatergroep van Arduin). Speciaal voor dit weekend hebben ze een leuke ope- ningsact ingestudeerd. Na de opening laat Productiegroep 9+ uit Middelburg een voor proefje zien van de voorstel ling ‘The Future is Now’ en Productiegroep 12+ van de klassieker 'De Vrek', van Moli ère. De entreeprijs is 3 euro per los kaartje en 6 euro voor ene heel weekend. KAPELLE De leifruitcursus van het Fruitteeltmuseum telt is op 18 februari, 20 mei, 24 juni, 23 september en 8 de cember. De cursus start op za terdag 18 februari van 9.30 tot Jeugdtheaterschool Zeeland verzorgt in het Spiegeltheater een presentatieweekend, waarin de leerlingen hun vorderingen tonen. FOTO: JEUGDTHEATERSCHOOL ZEELAND BAARLAND Op zaterdag 25 februari is er een inspirerende yogadag in brasserie de Kleine Toren van Baarland. Yoga voor iedereen die interesse in yoga heeft. De yogadagen worden voor de elfde keer gehouden door twee ervaren yogado-

Bevelander | 2017 | | pagina 15