te R&B viert eeuwfeest op grootse wijze s Einde taboe Oud Roze I Wie haalt Chester op uit het dierenasiel? Zomer is gestart I Prijs Borsele in Beeld Persoonlijk contact erg belangrijk EP OUDE FOTO’S MEDEWERKERS GAAN DE BUURT IN EN KOMEN BIJ DE HUURDERS THUIS f KERKFOTO’S 5 WOENSDAG 1 JUNI 2016 1 Diana van Wijngaarden met een schat aan speelgoed. Voor ieder kind is er een klein cadeautje. De Schatkist, Annie M.G. Schmidtsingel 1, 4421 TA Kapelle. De openingstijden staan op www.speelotheekkapelle.nl. Voor het complete programma: http://mkb- wemeldinge.nl/zomerpro- gramma-wemeldinge ten en kunnen buren elkaar opgeven voor Beste Buur. En voor de kinderen wordt een leuke middag lasergamen bij 't Klokuus georganiseerd. Ook aan de huurders van 75 jaar of ouder wordt gedacht, zij krij gen op 10 en 17 november een leuke middag aangeboden met een verrassend optreden. Voor het personeel van R&B Wonen en hun gezinnen staat er een opendag op het pro gramma. GOES - stuur ons de mooiste foto van uw Bevelandse kerk. Wij plaatsen deze op onze pa gina kerkelijk leven. Stuur uw foto aan ons via redactie.bevelander@ persgroep.nl GOES - Donderdag 9 juni is in SVRZ Ter Valcke, aan de Louise de Colignylaan 2 in Goes, de eerste Zeeuwse ‘Tour d’Amour' presentatie. De presentatie is gebaseerd op het boek 'Storm achtig Stil' van Eveline van de Putte en gaat over de taboe rondom Roze Ouderen. In het boek vertellen oudere lesbische vrouwen, homosek suele mannen en biseksuelen en transgenders openhartig over hun liefdesleven. Hun stilzwijgen en angst om niet geaccepteerd te worden. Voor veel ouderen in een verpleeg huis of zorgsituatie is het moeilijk om zichzelf te zijn, so ciale contacten te leggen en de juiste zorg en aandacht te krij gen. HEINKENSZAND - R&B Wo nen is in 2002 ontstaan, door een fusie van de woningcor poraties in Borsele en Rei- merswaal. De oudste voor ganger was den Vereeniging tot Verbetering van de Volks huisvesting in de gemeente Kruiningen, opgericht in 1916. Deze vereniging is later over gegaan in R&B Wonen. Toen in 1916 de aktes werden ondertekend voor het oprich ten van de vereniging, ging dit niet helemaal van een leien dakje. Burgemeester Elen- baas, die het voorzitterschap op zich zou nemen, was jam merlijk verhinderd de verga- werkzaamheden kunnen star ten. Dat hield in, het uitvoeren van een sociaal initiatief om betaalbare woningen te creë ren voor de arbeiders, die vaak in erbarmelijke huisves ting leefden. Dit heeft zich over de laatste honderd jaar ontwikkeld, maar is in de kern altijd gelijk gebleven, name lijk: het passend en betaalbaar huisvesten van groepen in de samenleving die daar op ei gen kracht niet voor kunnen zorgen. Aandacht Door de presentatie van het boek te geven en de aandacht te vestigen op deze problema tiek, willen SVRZ de tolerantie vergroten van medebewoners en personeel. Het boek en de presentatie dragen bij aan het uitbreiden van kennis en emancipatie van ‘roze’ oude ren. De presentatie is voor iedereen toegankelijk, is gratis en start om 14.00 uur met een inloop. Na de presentatie volgt een discussie en de middag duurt tot ongeveer 16.00 uur. Speel-o-theek De Schatkist houdt woensdag 8 juni van 13.30 tot 15.30 uur een buitenspeelmiddag bij het Fruithof Kinderen worden geschminkt, er zijn waterta- fels en heel veel nieuw rij- dering bij te wonen, zo getui gen de handgeschreven notulen van de vergadering uit 1916: Gedurende de vergaj dering komt telegrafisch be richt, van den Burgemeester in, dat hij niet voor 3 uur kan komen. Welk bericht even daarna door een tweede tele gram wordt gevolgd, melden de dat hij door den koetsier is teleurgesteld en wegens het stormachtige weer niet te voet kan komen. Gelukkig heeft de verhindering van de burge meester de oprichting niét verhinderd en heeft het zijn 1 Woningcorporatie R&B Wonen bestaat 100 jaar! Dit jubileum zal op gepaste wijze met hun huurders worden gevierd. Bin nenkort ontvangen alle huurders een presentje, gedurende het jaar worden er diverse festiviteiten en activiteiten geor ganiseerd en bij R&B Wonen is een expositie te bezichtigen over deze eerste 100 jaar. Voor de complete activiteitenagenda: www. renbwonen.nl. R&B maakt samen met de huurders werk van het woonplezier. Beste buren mevrouw Spuij en de heer Bosselaar uit Oudelande nemen een taart in ontvangst van directeur Peter Bevers. FOTO: R&B WONEN Verder kun je kennis maken met zeilen, meevaren met de Marstrand of op zeehon densafari, oesters rapen on der begeleiding en deelne men aan een excursie rond zilte zaligheden. Een van de absolute hoogtepunten is het festival Geniet!, op 2 juli bij boerderij Hof Keizersweel. 8 juli is daar ook een boerde- rij-safari. samen. Chester zou graag naar buiten gaan, maar dan is een afgesloten tuin of balkon wel aan te raden. Dierenasiel De Bevelanden, Westhaven- dijk 140, 4463 AE Goes, tele foon 0113-212473, www.dierenasielgoes.nl Het sociale aspect is in deze tijd nog zeker zo belangrijk voor R&B Wonen. In de tijd waar alles wordt gedigitali seerd, hebben mensen vaak het gevoel dat het onderlinge persoonlijke contact ver dwijnt. Al gaat R&B Wonen mee met zijn tijd om alles ef ficiënter te maken, het per soonlijk contact is belangrijker dan ooit. Zo is er nu geen ont vangstbalie meer in het be drijfspand, hoeft de huurder niet naar het kantoor te ko men, maar gaan medewer kers de buurt in en komen bij de huurders thuis. Een extra aandachtspunt om juist het contact met de huurders warm en persoonlijk te hou den. Vanzelfsprekend dus, dat huurders worden betrokken bij de viering van het jubile um. leder kwartaal zijn er via de site leuke prijzen te win nen met puzzels en kleurpla- voor deze activiteiten heeft Jan-Willem Hament een logo met een zeemeerminnetje in Zeeuwse dracht getekend. Vanaf begin juni zijn er ritten te paard in het mooie buiten gebied, kun je boogschieten, 3, 4 en 5 juni is het weer Kunst- en Natuurroute en ook het oorlogsmuseum Vi tality in Kapelle is op gezette tijden open. In Hotel Wemel- dinge kun je op 10 juni een workshop koken met zeewier volgen. 11 juni vinden de Classic Motorraces plaats, met tal van landelijke en lo kale motorracecoryfeeën. GOES - Chester is een vrien delijk bescheiden katertje. Hij heeft het niet zo opdrukte en van andere katten en (kleine) kinderen... We zoeken voor hem dus een plekje waar hij het rijk alleen heeft, of even tueel met een rustige hond R&B is op zoek naar foto's van oude straatbeelden, woningaanzichten of foto's met een mooi verhaal in Reimerswaal of Borsele. Heeft u nog zo'n foto liggen?neem dan contact op via info@renbwonen.nl. dend speelgoed voor groot en klein. Alle kinderen en ouders zijn welkom en er is voor ie dereen een hapje en een drankje. Van 8 tot en met 10 juni zijn -er open dagen, ie dereen kan dan kennis maken OVEZANDE Franda van der Zande is de de winnaar van de fotowedstrijd ‘Bor sele in beeld' 2015. Afgelo pen zaterdag ontving ze uit handen van wethouder Conny Miermans een prijs ter waarde van 300. In 2015 was er ook een prijs beschikbaar voor de leuk ste selfie in Borsele. De winnaar hiervan is gewor den Mathijs van Ganse- winkel. De foto’s zijn op 4 en 5 juni en 11 en 12 juni te bezichtigen in het Wit Ar- jeantje' aan het Kerkplein in Ovezande. WEMELDINGE - Vrijdag is het Zomerprogramma in Wemeldinge feestelijk van start gegaan. Onder het mot to 'Heel de zomer zoet’ heb ben ondernemers uit het □osterscheldedorp wederom de handen ineen geslagen. Toeristen en inwoners kun nen de komende maanden volop genieten van ruim 250 evenementen en activiteiten. De aftrap vond plaats op rondvaart- en visboot de Marstrand, die Wemeldinge als thuishaven heeft. Burge meester Anton Stapelkamp was ook aanwezig. Speciaal 7-.*^** F I

Bevelander | 2016 | | pagina 5